Položená placenta

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
48
29.10.21 18:06

Položená placenta

Čauky ;) Dneska mi doktor sdělil, že mam nízko položenou placentu, může to ještě tak tři týdny trvat, než se to srovná, hlavně hodně odpočívat. V tomhle období je to prý normální :nevim: Jsem 15+4 a chtěla bych se zeptat, jestli s tim máte některá zkušenosti. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11946
29.10.21 18:35

Jo mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
29.10.21 18:55

Taktéž v obou těhotenstvích. V prvním úplně bez problémů. V druhém jsem špinila zatím ťuk ťuk to přešlo, bylo to asi do 15. týdne. Ale Dr nepotvrdil, že by to bylo kvůli tomu.
V prvním těhotenství se vytáhla. Byla na zadní stěně, prý se zadní stěna roztahuje méně a stejně se úplně v pohodě vytáhla.
Teď ji mám na přední straně, tak tam se nějak neobavam a podle mě už je nahoře. :mrgreen:
Na začátku těhotenství to prý nebývá až tak neobvyklé. Horší je, když leží úplně přes vchod. Tam je nějaký vytažení už asi nereálné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
29.10.21 20:45

@Terez7865 Ahoj, jsem dnes 35+5 a placenta je stále nízko a na přední stěně. Nikdo se k tomu víc nevyjadřuje, tak to bude asi ok :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
29.10.21 20:57

Mně ležela ještě před měsícem přes vchod a už leze nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1426
29.10.21 21:12

Byla jsem ve 24tt hospitalizovaná se slabým krvácením - diagnóza placenta previa na zadní straně přes branku. Po 5ti dnech jsem krvácet přestala, po týdnu byla propuštěna se slovy : nic nedělat, spíše polehávat, zákaz sexu i procházek, hlavně nic netahat.
Na kontrole jsem byla před týdnem 28tt a placenta 9mm nad brankou, takže se povytáhla, ale opravdu jsem se šetřila a spíše ležela/seděla.
Pokud se nevytáhne do 36tt alespoň 2cm nad branku, tak jdu rodit sekcí.
Jen mě strašili, že opravdu nic moc nedělat - placenta se může začít odlučovat (masivní krvácení), hrozí předčasný porod a ohrožuje to život jak matky tak miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
29.10.21 22:09

@Markéta188 ty jo to zní docela děsivě, já teda “jenom” špinim, ale na to mě bylo upozorněno, tak to nechávam bejt no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
29.10.21 22:11

@Kamkam No mam docela strach, každopadně já teda špinim, při krvácení bych jela hned na pohotovost, tak se modlim, aby to bylo v pořádku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
29.10.21 22:43

@Terez7865 já z toho špinění byla taky někdy dost na prášky. Na střídačku. Někdy jsem to brala jako nic se přece neděje, jindy nervy, kdy a jestli to přestane. Vždycky pár dní nic. Pak stačil jeden aktivnější den a bylo to zpátky. :roll: pak jsem měla asi tři dny menstruační bolesti. Bez špinění. (Špinit s nima, tak už mě klepne.) A po tom už se to neobjevilo. Můj čistě osobní názor je takový, že to se mi právě roztahovala děloha a placenta se při tom vytáhla s ní nahoru. Bylo to nějak tou dobou, co jsi teď ty, tak třeba se ti to taky co nevidět srovná. Určitě budu držet palce. Mně předepsal Dr utrogestan a acorutin, když jsem přišla s tím špiněním. Jedno ráno jsem se probudila a bylo to jak kdyby se mi rozjížděla ms. Ale mně to částečně předepsal i kvůli tomu, že jsem měla v jednom místě neprilnutý vak blan k děloze. (z toho to krvácení ale prý nebylo, nějakou krev v děloze viděl, ale odkud byla :nevim: prostě řekl odněkud)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
29.10.21 22:46

@Terez7865 modlit a hlavně věřit, že to bude v pořádku. Já se uklidňovala tím, že tam Dr neviděl, odkud to je, takže tam nejspíš žádný velký, zásadní problém není. A když si člověk hledá zkušenosti, tak to „odněkud z dělohy“ často dopadalo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
29.10.21 23:00

Já mám placentu nízko. V průkazu mám tedy napsáno DDS. Mám též předepsaný klid a jsem na neschopence. Příští čtvrtek jdu na ko a to budu 19+0tt, tak snad už bude výše. Dost mě trápily tlaky na spodek a ty už dobrých 14 dní nemam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
29.10.21 23:55

Taky jsem měla nízko položenou placentu na prvnim screeningu kde jsem byla asi ve 13 týdnu, tak mi doktor sdělil, ze mám nízko položenou placentu a ze mám odpočívat a všechno naprosto v pořádku. Na druhem screeningu už placenta šla nahoru. :palec: Takže být tebou tak se nestresuju, protože mas čas ještě do porodu a placenta se muže do te doby hezky vytáhnout nahoru. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
29.10.21 23:59

@Zuzina27 děkuju za uklidnění :srdce: v tom těhotenství je to fakt jeden velkej stres :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
30.10.21 00:04

@Kamkam mně o utrogestanu nic neřikal, jenom opravdu ten klid a ležet. Děkuju za palečky, ono se to určitě srovná, věřim v to :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
30.10.21 00:07

@wendelina30 fakt? to je zvláštní a já myslela, že se to teda vždycky srovná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat