Odbyté poradny v porodnici

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.10.21 14:01

Odbyté poradny v porodnici

Ahoj, potřebuju si postěžovat :mrgreen:. Nevím, jestli mám zkreslený pohled na věc a můžou za to hormony :mrgreen: nebo, jestli se vám to taky zdá odbyté :nevim:. Za 3 dny mám termín, dneska jsem absolvovala třetí poradnu v porodnici a musím říct, že tam fakt nejsem spokojená. Když jsem chodila ke své doktorce, tak se normálně ptala, jak mi je, jestli jsou nějaký problémy, udělala vždy utz, vyšetření i miminko poslechla. Doktorka, ke které chodím v porodnici má 78 let :nevim: a nevím, co si o její péči myslet. Že se dlouho čeká bych pochopila, že není moc příjemná, sotva pozdraví, na nic se neptá, nic nevysvětluje, to bych taky přežila…, už ve dveřích řekne, at se svlíknete, když děla utz, tak obrazovku ani nenatočí, abych na ni taky viděla a celkově jsem vevnitř asi 2 minuty. Byla jsem tam dneska potřetí..utz dělala pouze minule, kdy jen řekla, že odhad jsou necelá tři kila a že má malý méně plodové vody. Dneska mi jen sáhla na břicho, přeměřila metrem, udělala bolestivé vnitřní vyšetření, kdy mi řekla, že se nic nechystá a zabila to větou: hm, hemoroidy máte a to si je ještě u porodu vytlačíte :roll: :mrgreen:…co na to má člověk tak jako odpovědět, že :mrgreen:…nechápu…a šla jsem..žadný ultrazvu nic…další kontrola za týden, což už budu teda 4 dny po termínu…když už jsem byla ve dveřích tak jen zamumlala, at hlídám pohyby 8o…to jsem taky nepobrala…až když jsem byla venku, došlo mi, že minule říkala, že té plodovky je min a že jsem se jí na to měla dneska zeptat…příjde vám to normální prohlídka nebo jsem já divná? Celé těhotenství probíhá v pořádku, takže doufám, že je malý v pphodě, ale musím říct, že na to, že se jedná o fakultní nemocnici připádá mi to jako přístup z minuleho století…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2214
29.10.21 14:12

Asi jako u nás, včetně věku, čekání… Pravda, čtyři roky zpátky. U nás se ani nedělá utz, možná v některých případech. :nevim: monitor… Vyšetření jen pohmatem, na lehátku. Empatie taky sedí. Já se jednou zase dozvěděla, že jsem nějaká zpomalená. Tož jsem odvětila, že jsem říkala, že mám migrénu, co se mi ráno rozjela. :) na co se chce člověk ptát, to musí mít na papírku. Jinak neví… I u mýho Dr se musím preptavat. Nebo odejít s tím, že když o tom nemluvil, tak už je to teda asi dobrý. Že není utz nebo neukáží, holt to bere čistě jako vyšetření pro lékařské účely. Žádný kochání no.
Z lékařského hlediska to takhle zřejmě stačí. Odhadnout množství plodovky se možná dá i pohmatem. Do jistý míry to asi poznat jde. Nebo to bylo jen nepatrné a není třeba to hlídat. :nevim: fakt jeden neví…

Příspěvek upraven 29.10.21 v 14:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
29.10.21 14:16

Ne, není to hormonama. Doktora, který se umí chovat a je komunikativní, aby člověk pohledal. Ať mi nikdo neříká, že by neměli tu jednu jedinou minutu času navíc, kde by sdělili ty základní věci a odpověděli na otázky. Ale hlavně že se pak diví, že si lidi dohledávají věci na netu a jsou pak vyděšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6696
29.10.21 14:18

Mně na těch kontrolách v porodnici silně nevyhovuje, že by se ve mně měl pokaždé vrtat někdo jiný. Když k tomu připočtu nulovou empatii a rozdílné postupy u různých lékařů… No zkrátka absolvovala jsem to poprvé a naposledy v prvním těhotenství, pak jsem si našla doktora, který mě měl v péči až do porodu - doporučuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
29.10.21 14:20

Tak utz na každé kontrole nebývá, na co ho dělat každý týden? Kdyz te něco zajímá, tak se musíš sama ptát. Jako není to top péče, ale nezdá se, ze by bylo něco zanedbáno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
29.10.21 14:26

Tuhle už snad nepotkáš, ale obecně, nenech se odbýt. Jen ať vysvětlují, na všechno se zeptej. Pozdravit je slušnost, představit se je dokonce povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
29.10.21 14:37

Hele asi takhle, je to doktorka, ne kamarádka, od povídání a rozplývání jsou duly, mě osobně by tenhle přístup vyhovoval, vyšetřit, říct to podstatný a hurá pryč :lol:
Tobě to prohození pár vět připadá jako maličkost, ale jsi tam 2 minuty, ona tam má na ty 2 minuty denně xy těhotných od rána do večera :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
29.10.21 14:40

Taky jsem to nesnášela. U nás ještě otevřené dveře k sestře, před nimi narvaná čekárna, a hned za těmi otevřenými dveřmi jsem si musela stoupat na váhu a sestřička vždy velmi hlasitě říkala, kolik vážím a zapisovala to. Takže jsme si všechny přišly jako k. rávy co jdou na porážku a předtím jsou zvážené, všichni v čekárně se snažili dělat, že to neslyší, a každý se modlil, aby pak měl míň :mrgreen:. Pak dveře do kabinky z podřezaným spodkem (aby bylo vidět, jestli tam někdo je), takže z určitého úhlu z té čekárny bylo vidět, jak si někdo sundává kalhotky (já tam vždycky stála v úplném koutku, aby se mi to nestalo). A až uvnitř jsem zjistila, kdo do mě bude sahat tentokrát. U druhého těhotenství jsem přenášela a měla chodit pak už obden a trpěla jsem. Chování se razantně zlepšilo, když jsem vyplňovala papíry a šoupla jsem jim tam oba tituly, v tomhle je zdravotnictví pořád nastaveno tak, že titul tam něco znamená :roll:
Měla jsem výbornou gynekoložku a v porodnici pak bylo taky vše v pořádku, ale ta péče těsně před porodem byla šílená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
29.10.21 14:44

@Nickjmeno hele ale tak když se nepta, jak ji je, tak tu péči defakto zanedbává, protože by z nějakých příznaků, které by ji ona mohla jakožto těhotná popsat, mohla jakožto doktorka rozpoznat případný problém. Od toho tam přece je.

A milá má byt taky, koneckoncu prodavačky taky musí byt mile, i když obslouží stovky zákazníků denně. A to berou daleko min peněz než doktorka. Takže kde to jako jsme, abychom ji omlouvali :nevim: když je stará a necítí se na to, ať sedí doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
29.10.21 14:52

@Semtex je to člověk od člověka, já ji neomlouvam, jen říkam, jak to vidim a že mě by taková doktorka vyhovovala, říct to zásadní a ne kravinky kolem, ultrazvuk v době před porodem je taky důležitější aby viděla ona, víc než abych se nad tim mohla rozplývat já a nemusí být úplně každou kontrolu, to je nadstandart i od normální gynekoložky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
29.10.21 14:55
@Nickjmeno píše:
Hele asi takhle, je to doktorka, ne kamarádka, od povídání a rozplývání jsou duly, mě osobně by tenhle přístup vyhovoval, vyšetřit, říct to podstatný a hurá pryč :lol:
Tobě to prohození pár vět připadá jako maličkost, ale jsi tam 2 minuty, ona tam má na ty 2 minuty denně xy těhotných od rána do večera :nevim:

Ale pojišťovna hradí 15 minut s pacientem, obvykle teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
29.10.21 14:57
@Kolicek95 píše:
Ale pojišťovna hradí 15 minut s pacientem, obvykle teda.

Tak to jsem nikdy nezjišťovala, ale pŕíště si tam těch 15 minut zkusim odsedět s tim, že mam na to nárok - už se těšim na ty reakce, mohla by to být sranda :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23576
29.10.21 15:41

Sama si stežuješ, že se tam dlouho čeká, jak dlouho by jsi tam asi seděla, kdyby lékařka s každým vykecávala? Udělala všechna potřebná vyšetření, ultrazvuky hradí pojišťovna tři za těhotenství, vilc fakt nejsou potřeba. Chápu, že máš asi jiný představy, ale na ty není v porodnici prostor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
29.10.21 15:50
@Nickjmeno píše:
Tak to jsem nikdy nezjišťovala, ale pŕíště si tam těch 15 minut zkusim odsedět s tim, že mam na to nárok - už se těšim na ty reakce, mohla by to být sranda :lol:
Čistě teoreticky :D. Ale měla jsem kolegu, co odmítal vyšetřit více jak 4 pacienty ta hodinu, že zadarmo pracovat nebude :lol:.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3336
29.10.21 15:52

Jestli si dobre pamatuju na poradny v porodnici, tak cekani taky na pul dne, cekani na monitor, cekani na kartoteku, kde clovek dostal papirek, aby si sam otestoval moc, cekani na lekare. Ultrazvuk delali jen vstupne, na dalsich kontrolach jsem se snad ani nesvlikala, takze jestli te vysetrovala, tak za me tedy nadstandardni vysetreni. Jestli mas nejaky problem, mas usta a muzes sdelit sama, nemusis cekat, az se zepta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat