Pomalý návrat z ketózy

114
4.9.20 01:47

Pomalý návrat z ketózy

Zdravím, je zde někdo kdo jede v ketodietě, čili je v ketóze? Já se vyžrala na 120 kilo, začala na sobě makat a zdravěji jíst. A teď ke konci už jedu dva měsíce na ketodietě. Né té práškové ale vlastní…čili bez sachadidů, převážně na tucích. Vážím nyní 72 kg a pomaličku bych se chtěla vrátit aspon k minimu sacharidů…ale nevím jak to udělat abych nenabrala třeba 5 kg zpátky…nemá někdo zkušenost nebo tip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43533
4.9.20 06:35
@AndreaNova píše:
Zdravím, je zde někdo kdo jede v ketodietě, čili je v ketóze? Já se vyžrala na 120 kilo, začala na sobě makat a zdravěji jíst. A teď ke konci už jedu dva měsíce na ketodietě. Né té práškové ale vlastní…čili bez sachadidů, převážně na tucích. Vážím nyní 72 kg a pomaličku bych se chtěla vrátit aspon k minimu sacharidů…ale nevím jak to udělat abych nenabrala třeba 5 kg zpátky…nemá někdo zkušenost nebo tip?

Nevim, ale ses dobra :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2440
4.9.20 06:53
@AndreaNova píše:
Zdravím, je zde někdo kdo jede v ketodietě, čili je v ketóze? Já se vyžrala na 120 kilo, začala na sobě makat a zdravěji jíst. A teď ke konci už jedu dva měsíce na ketodietě. Né té práškové ale vlastní…čili bez sachadidů, převážně na tucích. Vážím nyní 72 kg a pomaličku bych se chtěla vrátit aspon k minimu sacharidů…ale nevím jak to udělat abych nenabrala třeba 5 kg zpátky…nemá někdo zkušenost nebo tip?

No tak asi vis, ze naberes vodu, tu co jsi ztratila prvni tri dny jak jsi sla do ketozy, muze to byt treba 2-3 kila. Z toho se nestresuj, nezacni zase hned s ketozou, proste je to neco o cem vis
Jinak bych pomalu navysovala sacharidy a pocitala KJ, abys videla kdy uz ti zacne vaha stoupat.
Jeste vim, ze treba Dukan ma v diete po zhubnuti jeden proteinovy den v tydnu. To te do ketozy neda, ale tak nejak to vybalancuje zbytek tydne a uvedomis si co jis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
4.9.20 07:35

Já byla v ketóze od začátku roku, pět měsíců. Teď jsem přidala sacharidy na 50g. Prostě jsem přidala do jídla mrkev, borůvky, dýni. A nahoru nešlo nic, asi 2 kila, ale během 14 dnů byly zase dole, takže nic drastického. Váha je jen číslo, když navýšíš sacharidy, prostě pojede jiné hospodaření s vodou, i když půjde nahoru 5 kilo, nebude to tuk. Mám diagnostickou váhu Tanita, ta ukazuje tuk, svaly a vodu. A i když navýšíš sacharidy, tak nenabereš 5 kilo tuku. Já navýšila sacharidy, protože není dobrý dlouhodobý stav ketózy a od těch 50gramů už mě to vyhazuje. Ale nejraději bych je zase snížila, dojídám je cíleně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14387
4.9.20 08:17

No potřebuješ se naučit jíst tak, aby si svému tělu dávala to co potřebuješ.

Zajdi někam na inbody, nech si spočítat svůj bazální metabolismus, připočítej k tomu fyzickou výdej během dne a měj vyrovnaný energetický příjem a výdej. budeš to muset tak měsíc, dva počítat, než se naučíš adekvátně jíst.

Napočítala bych to tak, aby si měla ve stravě 30 g vlákiny denně (pokud teĎ máš pod 15 g, tak najížděj postupně, zvyšuj 5 g na dva týdny.) Vlákinu chceš z obilovin, luštěnin, ovoce, zeleniny, semínek, ořehců, hub a mořských řas.

A makro živiny si rozděl tak, abys měla okolo 80-90 g denně, a sacharidy mezi okolo 200 g (to je pořád nižší sacharidový příjem, pomáhající chránit před metabolickým syndromem), zbytek energie pak z tuků. Respektive první čtvrt rok těch sacahridů jez méně - 100-150g denně, bez sladkého, aby sis upravila mikrobiom na ten žádoucí. A jez k tomu hodně živých fermentovaných věcí, včetně třeba kefíru a nebo kombuči.

Co bude tvořit tvůj jídelníček pak musí být něco, co budeš ochotná jíst a vařit - protože to není dieta, kterou opustíš, ale nový stravovací styl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
4.9.20 10:15

Holky dík moc. Smozřejmě vím že naberu vodu. Mám nastudováno a už nejakou dobu prostě tady ty věci dodržuju. Mě zajímalo jak přidávat ty sacharidy a zhruba jak moc.. :) Hýbu se 6 krát týdně poměrně solidně a opouštět sport nehodlá, ani ten zdravej životní styl…jen už mi trošku šibe bez sacharidů tak to musím nějak zkorigovat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
4.9.20 10:17
@Baba píše:
Nevim, ale ses dobra :palec:

Dík moc. Mám to docela vydřené…ale už se sama sobě líbím tak se to vyplatilo…Shodila sem skoro 50 kilo, téměr 50 cm v pase atd…no konečně se vracím do toho kdy vypadám jak člověk a né buřt :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
4.9.20 12:01
@AndreaNova píše:

jé udělej před a po :) já mám dole přes 20 kg a mám v plánu dalších 20…ketozu uplně nejedu, protože abych v ní byla musím jít fakt pod 20 spíš tak 15 jen a to nedávám, ale jedu low carb…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
4.9.20 12:37

@AndreaNova jak jsi na tom s kůží, prosím tě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
4.9.20 13:05
@Lilith_S píše:
@AndreaNova jak jsi na tom s kůží, prosím tě?

jo kuze me taky zajima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.9.20 14:01

Ženy z kůže sem měla největší strach…a zatím dobrý…ještě ale fakt nejsem v cílové rovince. Tech 10 až 15 kilčo chci ještě dolů tak možná se to projeví ještě později..ale žádnej převic nebo tak na břiše nemám. Jen strie, ale ty mám po malém :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.9.20 14:04
@V anda píše:
jé udělej před a po :) já mám dole přes 20 kg a mám v plánu dalších 20…ketozu uplně nejedu, protože abych v ní byla musím jít fakt pod 20 spíš tak 15 jen a to nedávám, ale jedu low carb…

Před a po se mi na net veřejně moc dávat nechce člověče :-D :-D Jestli ale chceš můžes si napsat a vyměnit si nározy a fotky takhle :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
5.9.20 14:50
@AndreaNova píše:
Před a po se mi na net veřejně moc dávat nechce člověče :-D :-D Jestli ale chceš můžes si napsat a vyměnit si nározy a fotky takhle :-D

a bez hlavy? Nebo jestli chces mam skupinu kde jsme zacinali na 120kg…tady na emiminu… ale fakt si dobra… ja mam dole mene a za celkem dlouho a kuzi spatnou uz nohuzel pozoruju :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama