Pomohl vám psycholog?

Anonymní
3.1.21 21:28

Pomohl vám psycholog ?

Ahoj všichni :-)

předem bych vám chtěl všem popřát hezký začátek nového roku a ať jste všichni šťastný a splní se všechna vaše přání.

Můj problém je takový, že jsem dva roky po rozchodu a nemohu se z toho dostat. Nejsem v žádném kontaktu s ex, nikde ji nesleduji, prostě nic. Myslel jsem, že to zvládnu a čas všechno zahojí, ale bohužel. Příjdu si, že jsem stále na úplným začátku. Každý den na ní myslím, je mi smutno, chybí mi. Aktivit mám během týdne tolik, ale i během aktivit na to občas myslím. Možná mi to už lehce přerostlo přes hlavu.

Proto jsem si řekl, že tento rok nechci prožít jako minulý a chci vyhledat odbornou pomoc. Jen si říkám, jestli mi to fakt pomůže.

Jak vám dlouho trvalo se z toho dostat? Nebo pomohl už vám psycholog v nějakém směru?

Moc nemám lidí, s kterýma bych mohl o tom mluvit, proto píšu zde. Jsem z toho už opravdu zoufalí. Když se někdo jenom o ní zmíní, úplně se mi udělá špatně, dokázal bych snad i znovu brečet a úplně mi to pokazí náladu.

Asi jsem blázen, ale nedokáži ovlivnit své myšlenky..

Předem moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3.1.21 21:32
@Anonymní píše:
Ahoj všichni :-)

předem bych vám chtěl všem popřát hezký začátek nového roku a ať jste všichni šťastný a splní se všechna vaše přání.

Můj problém je takový, že jsem dva roky po rozchodu a nemohu se z toho dostat. Nejsem v žádném kontaktu s ex, nikde ji nesleduji, prostě nic. Myslel jsem, že to zvládnu a čas všechno zahojí, ale bohužel. Příjdu si, že jsem stále na úplným začátku. Každý den na ní myslím, je mi smutno, chybí mi. Aktivit mám během týdne tolik, ale i během aktivit na to občas myslím. Možná mi to už lehce přerostlo přes hlavu.

Proto jsem si řekl, že tento rok nechci prožít jako minulý a chci vyhledat odbornou pomoc. Jen si říkám, jestli mi to fakt pomůže.

Jak vám dlouho trvalo se z toho dostat? Nebo pomohl už vám psycholog v nějakém směru?

Moc nemám lidí, s kterýma bych mohl o tom mluvit, proto píšu zde. Jsem z toho už opravdu zoufalí. Když se někdo jenom o ní zmíní, úplně se mi udělá špatně, dokázal bych snad i znovu brečet a úplně mi to pokazí náladu.

Asi jsem blázen, ale nedokáži ovlivnit své myšlenky..

Předem moc děkuji

Ze vztahu jsme se dostávala si 4 roky bez odborné pomoci.

Doporučila bych ti přímo psychoterapeuta. Mě pomohl. Postraumatická stresová porucha, spánková deprivace, ADHD + sebepoškozování a pokusy - kombinovala jsem to ještě s biofeedbackem (na spánkovou deprivaci) a prvních pár měsíců jsem měla lehčí medikaci z neurologie (Lamotrigin).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
3.1.21 21:37

Nebo si najit nekoho do koho se zamilujes a ona treba do tebe, pak si vzpomenes v jake si byl situacia jeste se zasmejes, tolik hezky holek na svete, kdyz budes mit stesti :) mozna by mohlo pomoct skero :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
982
3.1.21 21:47
@penisclick píše:
Nebo si najit nekoho do koho se zamilujes a ona treba do tebe, pak si vzpomenes v jake si byl situacia jeste se zasmejes, tolik hezky holek na svete, kdyz budes mit stesti :) mozna by mohlo pomoct skero :D

Tak toto rozhodne neni jednoducha vec :D Ale funguje, o tom zadna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16641
3.1.21 21:54

Psycholog určitě pomůže.
Někdo mi řekl, že dostat se že vztahu trvá stejně dlouho jak dlouho trval ten vztah… Pevně věřím, že to není pravda. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
3.1.21 21:55

Byla jsem na pár konzultacích, ne kvůli vztahu, a přišlo mi, že mě to určitě posunulo dobrým směrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:02
@tanik1912 píše:
Psycholog určitě pomůže.
Někdo mi řekl, že dostat se že vztahu trvá stejně dlouho jak dlouho trval ten vztah… Pevně věřím, že to není pravda. :,(

Tak abych se z toho dostával další 4 roky, to asi bych nezvládl. Je zajímavé, že v životě jsem řešil daleko horší věci a situace a nikdy mě nic nepoložilo. Bohužel tohle nějak nezvládám.

On bod zlomu byl, když jsem se dozvěděl, že má nového přítele, v celku rychle po rozchodu.

• Citovat
  • Nahlásit
16641
3.1.21 22:08
@Anonymní píše:
Tak abych se z toho dostával další 4 roky, to asi bych nezvládl. Je zajímavé, že v životě jsem řešil daleko horší věci a situace a nikdy mě nic nepoložilo. Bohužel tohle nějak nezvládám.On bod zlomu byl, když jsem se dozvěděl, že má nového přítele, v celku rychle po rozchodu.

Hele, muj muž měl ženskou dlouho předtím než se se mnou rozešel, aniz by mi to oznámil. Teď si vyber… Co je horší.
U psychologa už jsem byla, pomáhá to. Musíme jim to prostě přát a doufat, že tohle všechno prostě jednou preboli a bude zase fajn. Nic jinyho taky nezbývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
3.1.21 22:20

Mám dobré zkušenosti s psychoterapií. Efekt můžeš čekat ale až v řádu měsíců. Podle mě jsi vhodný adept. Myslím, že se vyplatí jednu kapitolu v životě uzavřít a pustit se do další, než vyrážet jeden klín druhým. Tím chci říct, že se ti vyplatí uzavřít s pomocí psychologa tento vztah před tím, než se pustíš do dalšího. Už to je totiž dobrá investice do toho dalšího, ještě neexistujícího vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16641
3.1.21 22:22

Psycholožka mi poradila, že se mám hlavně soustředit sama na sebe a na dítě. Ale u mě je to hodně čerstvé takže těžko říct. Ale určitě vyhledat pomoc je ve vašem případě na místě. Přece se nebudete celý život trápit. Hodně sil preju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:23
@tanik1912 píše:
Hele, muj muž měl ženskou dlouho předtím než se se mnou rozešel, aniz by mi to oznámil. Teď si vyber… Co je horší.
U psychologa už jsem byla, pomáhá to. Musíme jim to prostě přát a doufat, že tohle všechno prostě jednou preboli a bude zase fajn. Nic jinyho taky nezbývá.

No to nevím co je horší, to máš pravdu..
To já ji přeji jen to nejlepší, jen mě prostě bolí a mrzí hodně věcí. Asi i lehce Karma..

Ten rozchod byl hodně zvláštní, vlastně do teď jsem to nepochopil nějak.. ale v tom nemá už smysl se hrabat.. ale asi bych jednou ji chtěl potkat a uzavřít to v sobě..

• Citovat
  • Nahlásit
16641
3.1.21 22:25
@Anonymní píše:
No to nevím co je horší, to máš pravdu..
To já ji přeji jen to nejlepší, jen mě prostě bolí a mrzí hodně věcí. Asi i lehce Karma..Ten rozchod byl hodně zvláštní, vlastně do teď jsem to nepochopil nějak.. ale v tom nemá už smysl se hrabat.. ale asi bych jednou ji chtěl potkat a uzavřít to v sobě..

Myslíš, že potkat ji by pomohlo? To si nemyslím. Pokud je to pořád tak bolavé s citlivé téma, tak nevím nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:34

Úplně ti rozumím. Já jsem od přítele pryč třičtvrtě roku. Myslela jsem si, že je to ten pravý a zestarneme spolu. Bohužel nám to nevyšlo. Navíc jsme spolu založili rodinu, máme ročního chlapečka, o to víc mě to bolí, že nejsme spolu a malý nebude mít úplnou rodinu. K psychologovi chodím, prý ta emocionální krize může trvat až 5 let, tak snad to zvládnu dřív. Bývalého stále miluji, i když vím, že by nám to neklapalo, tak srdci nejde poručit. Okolí mi říká, že si mám najít už nového přítele, že by mi to pomohlo, ale to si nemyslím. Ty máš výhodu, že bývalou nemusíš vídat, být s ní v kontaktu. Já musím kvůli dítěti. Toho psychologa určitě zkus, věřím, že ti pomůže. To zvládneš a bude zase dobře :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 22:34
@tanik1912 píše:
Myslíš, že potkat ji by pomohlo? To si nemyslím. Pokud je to pořád tak bolavé s citlivé téma, tak nevím nevím.

Šance, že ji potkám je 0%.. Což se nikdy nestane, ani by mi to asi nepřidalo. Ale říkám si, kdybych ze sebe dostal ty věci, možná by se mi ulevilo. Ale zas si říkám, proč dělat ze sebe šaška :-).. Ona se mi jednou ozvala po 1,5 roce, což jsem nechápal..a klidně mi nabízela, že se můžeme vidět u kafe. Což jsem samozřejmě odmítl a ukončil následnou konverzaci. Bych šel jak na porážku na to kafe :D

• Citovat
  • Nahlásit
16641
3.1.21 22:36
@Anonymní píše: Úplně ti rozumím. Já jsem od přítele pryč třičtvrtě roku. Myslela jsem si, že je to ten pravý a zestarneme spolu. Bohužel nám to nevyšlo. Navíc jsme spolu založili rodinu, máme ročního chlapečka, o to víc mě to bolí, že nejsme spolu a malý nebude mít úplnou rodinu. K psychologovi chodím, prý ta emocionální krize může trvat až 5 let, tak snad to zvládnu dřív. Bývalého stále miluji, i když vím, že by nám to neklapalo, tak srdci nejde poručit. Okolí mi říká, že si mám najít už nového přítele, že by mi to pomohlo, ale to si nemyslím. Ty máš výhodu, že bývalou nemusíš vídat, být s ní v kontaktu. Já musím kvůli dítěti. Toho psychologa určitě zkus, věřím, že ti pomůže. To zvládneš a bude zase dobře :srdce:

To je mi líto. 😔 Ano, nemít dítě je v této situaci výhra. Nemít ten kontakt s tím člověkem musí hodně pomoci.

Příspěvek upraven 03.01.21 v 22:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat