Jak ho nezabít?

362
3.1.21 19:56

Jak ho nezabít

Problém napůl humornej, napůl vážnej :mrgreen: Potřebuju si postěžovat :mrgreen:

Partner je týden doma z nemocnice po transplantaci a musí dodržovat velmi přísnou 3měsíční izolaci. Já s ním. To by mi nevadilo, jednak pracuji z domova i za normálních okolností, navíc žijeme v části UK která je nyní beztak v kompletním lockdownu. Problém je v tom, že partner se doma nudí a vysí. rá. Být zavřený doma mu nesvědčí, je spíš outdoorový typ, potřebuje jezdit na motorce, jít si zaběhat, manuálně pracovat atd. Najít si zábavu doma prostě neumí. Podívá se na Netflix, zahraje si Xbox, postará se o štěně, ale vše ho baví jen chvíli, zbytek dne jen znuděně mrčí a vopruzuje :mrgreen: Bezdůvodně na mě vyjíždí kvůli prkotinám. Snažím se být nad věcí protože vím, že za normálních okolností se chová normálně, občas si s ním něco zahraju, podíváme se společně na film atd., ale sám se jinak zabavit neumí a já nechci a ani nemůžu zajišťovat mu celodenní program - část dne strávím prací, další péčí o domácnost, když mám chvíli pro sebe tak si něco přečtu, zacvičím si a den uteče jako voda. Vypadnout nemám kam a s kým, vše je zavřené a všichni jsou zalezlí doma před Covidem :mrgreen: Zapřáhnout ho třeba do domácích prací nemůžu, je pořád ve stavu kdy mu není úplně hej, vše ho rychle vyčerpá a když umyje nádobí a jednou vezme psa ven, je to až až. Do toho má zakázáno 6 týdnů řídit, takže na kontrolu do sousedního města ho 2× týdně musím vozit já. S tím bych taky neměla problém, ale pokaždé se u toho pohádáme jak blázen - nejsem zrovna zkušená řidička, papíry mám teprve rok, ale partner na mě za každou chybu okamžitě vyjíždí, já pak znervozním a už se to s náma veze :?

Tušila jsem, že to takhle nějak bude vypadat, ale netušila jsem, že takhle brzo :nevim: Zcela určitě to ty 3 měsíce nějak doklepem, ale trochu se bojím jak to ovlivní náš vztah. Opravdu se ho snažím chápat a nehrotit to, vím že sám je z toho nešťastný, ale moje trpělivost taky není bezbřehá a je mi jasný, že nejpozději za měsíc na něj budu mít slušnou alergii…

Máte někdo tipy, jak to zvládnout? Dá se to přežít? Potřebovala jsem hlavně asi vykecat… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14878
3.1.21 20:03

Začala bych chlastat :-D

Jinak nevím kde v uk žijete - je možnost aby chodil ven na rekonvalesčenční procházky se psem? Nebo je vycházka bez kontaktu s respirátorem příliš riziková.

Zároveń se nauč ho odpálkovat tak, aby se odnaučil si na tobě vylévat si frustraci.
K tomu je ideální tzv. nenásilná komunikace - je to celkem snadno osvojitelný koncept. Zároveń je výhoda v tom že když ty začneš komunikovat jinak, on nebude moci reagovat jako vždycky.

tady si poslechni dokument
https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

tady j e případně ke stažení kniha
https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

v aj je toho ještě víc.

např plný kurz se zakladatelem

https://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 03.01.21 v 20:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2209
3.1.21 20:03

Zkus se ho zeptat co by ho bavilo, nejaky knizky treba u toho clovek posedi dyl. Nebo modelareni chlapy bavi. Ted existuji takovy stavebnice ze je to jakoby merkur a to stavis dlouho je tam i elektronika a postavis treba auto na dalkove ovladani a tak to taky chlapy bavi nebo litani s dronem, asi nemate deti tak to mu nikdo borit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2209
3.1.21 20:04

Jinak te chapu, muj byl na operaci ramene a taky nemohl skoro nic a byl z toho nervozni a odrazelo se to na nasem vztahu. Musis vydrzet, nakonec mi podekoval ze vi ze to nemam lehky. Ale uz je to zase dobry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
3.1.21 20:06

Nebyla bych s ním doma ani náhodou.
A když to jinak nejde, tak bych pouštěla film za filmem co baví jeho udělala něco dobrého k jídlu a já si četla.
Strašný tohle.. místo aby byl rád, že mu chcete pomoct, tak ještě prudí :cert:
Narovinu bych mu to řekla, že ty tři měsíce to snad zvládnete spolu být doma v klidu je to hlavně pro jeho zdraví, tak ať odpočívá a neprudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
3.1.21 20:07
@Ou píše:

To pomuze vzdycky :mrgreen: :palec:

Drzim palce, dovedu si predstavit, ze to nebudou lehky 3 mesice.
Ja bych se sebou asi nevydrzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4978
3.1.21 20:13

Je to chlap a ty je jak známo, jde v případě nouze „odtlakovat“ celkem jednoduše, a taky, dootyk léčí. :mrgreen: Takže co takhle občas masáž se šťastným koncem? :nevim: :mrgreen:

Já vím, asi jsi čekala nějakou sofistikovanější radu, ale nic jinýho mě teď nenapadá, promiň. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
3.1.21 20:16
@Renca8 píše:
Zkus se ho zeptat co by ho bavilo, nejaky knizky treba u toho clovek posedi dyl
. Nebo modelareni chlapy bavi. Ted existuji takovy stavebnice ze je to jakoby merkur a to stavis dlouho je tam i elektronika a postavis treba auto na dalkove ovladani a tak to taky chlapy bavi nebo litani s dronem, asi nemate deti tak to mu nikdo borit nebude.

Chudáček malej. Ještě snad aby mu četla pohádky, ne? Kam jste daly oči???Žijete snad s dítětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
3.1.21 20:17

Chápu tě a soucítím. Nemohl by třeba skládat puzzle? Zní to možná jako zábava pro děti, ale já když měla 3týdenní rekonvalescenci, hrozně mi to pomohlo. 3000 dílků minimálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
3.1.21 20:18
@Ms.Ragdoll píše:
Je to chlap a ty je jak známo, jde v případě nouze „odtlakovat“ celkem jednoduše, a taky, dootyk léčí. :mrgreen: Takže co takhle občas masáž se šťastným koncem? :nevim: :mrgreen:Já vím, asi jsi čekala nějakou sofistikovanější radu, ale nic jinýho mě teď nenapadá, promiň. :mrgreen:

Cožpak o to, rada je to velmi dobrá :mrgreen: Však já bych odtlakovávala jak divá, potřeboval by to jak prase drbání, problém je v tom že „tam“ má ještě zavedenou takovou trubičku nebo co, má ho samo modřinu a celkově je to takový bolestivý, takže to tak ještě minimálně 2 týdny nepadá v uvahu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
3.1.21 20:22
@Ou píše:

Jinak nevím kde v uk žijete - je možnost aby chodil ven na rekonvalesčenční procházky se psem? Nebo je vycházka bez kontaktu s respirátorem příliš riziková.

Zároveń se nauč ho odpálkovat tak, aby se odnaučil si na tobě vylévat si frustraci.
K tomu je ideální tzv. nenásilná komunikace - je to celkem snadno osvojitelný koncept. Zároveń je výhoda v tom že když ty začneš komunikovat jinak, on nebude moci reagovat jako vždycky.

tady si poslechni dokument
https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

tady j e případně ke stažení kniha
https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

v aj je toho ještě víc.

např plný kurz se zakladatelem

https://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 03.01.21 v 20:04

Ano, chlastat asi začnu :mrgreen: Původně jsem tedy nechtěla, partner má striktně zakázáno ty 3 měsíce pít, tak jsem ho nechtěla vystavovat pokušení a solidárně jsem s ním chtěla držet basu, ale asi si začnu brát na tajňáka láhev ginu do sprchy :mrgreen:

Se psem ho posílám, problém je v tom že fyzicky je to teď pro něj natolik vyčerpávající, že dá tak max. 15 minut u nás v ulici a pak ho mám zase doma :mrgreen: Do parku se psem chodím já, ale ta naše čurina nemá ráda vlhko a sníh, takže jí vytáhnu tak jednou denně, pak už jen na kratší procházky na vyvenčení a i to je boj.

Jinak děkuji za doporučení na ten koncept nenásilné komunikace, na to se stopro podívám :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9355
3.1.21 20:23

Prestan se ho snazit chapat!! Je „jenom“ nemocny, soucit a pochopeni ho muze dorazit. Je to chlap, tak at se tak chova, i kdyz ma bebicko.
Chovej se k nemu uplne normalne a drz si svoje hranice.
Je hnusny v aute? Ok, zastavim a nejedu, dokud se nezacne chovat slusne.
Nehadej se, ale nenech si kakat na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2209
3.1.21 20:23
@smutny klaun2 píše:
Chudáček malej. Ještě snad aby mu četla pohádky, ne? Kam jste daly oči???Žijete snad s dítětem?

Neprehanej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
3.1.21 20:24
@Karamba2020 píše:
Chápu tě a soucítím. Nemohl by třeba skládat puzzle?Zní to možná jako zábava pro děti, ale já když měla 3týdenní rekonvalescenci, hrozně mi to pomohlo. 3000 dílků minimálně.

Jak tak koukám, současný Covid by se klidně mohl jmenovat Chlap.Ono to ve výsledku vyjde úplně nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
3.1.21 20:25
@Renca8 píše:
Zkus se ho zeptat co by ho bavilo, nejaky knizky treba u toho clovek posedi dyl. Nebo modelareni chlapy bavi. Ted existuji takovy stavebnice ze je to jakoby merkur a to stavis dlouho je tam i elektronika a postavis treba auto na dalkove ovladani a tak to taky chlapy bavi nebo litani s dronem, asi nemate deti tak to mu nikdo borit nebude.

Děkuji za tipy i za pochopení 8) Knížky pro něj bohužel vůbec nepadají v úvahu, i příbalové letáky k medikaci mu musím číst já, tak zoufale ho to nebaví. Kdyby byl jako já, že u knížky vydrží třeba půl dne, to by bylo bájo :mrgreen: Po těch ostatních věcech co jsi doporučila se určitě podívám, půl království za cokoliv, co ho aspoň chvíli zabaví a bude klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat