Pomohli vám na ÚP s hledáním zaměstnání?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
@rozmary manžel se chtěl na UP registrovat, aby si nemusel platit zdravotní pojištění, vzal si papíry, ženská mu řekla, ať nepočítá s tím, že mu budou hledat místo oni, že to je jeho problém a od té doby ho tam neviděli, radši si zaplatil to zdravotní jednou sám a pak už našel místo…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No já nevím jak to bylo předtím, takže mě tento přístup nijak nepřekvapil. Ono je to všude na úřadech, že si musíš zjišťovat věci sama a nikdo s ničím neporadí
Jinak po roce se dělá takové sezení kde nabízejí právě rekvalifikace a dotované místa, takže oni pomůžou, ale až když tak strávíš rok. Mě to nabídli bohužel až v těhu, takže mi to bylo k ničemu. Snaží se, aby lidé se sami angažovali.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@rozmary to je ale vcelku normální, oni ti tam nenabídnou nic jiného než visí na jejich stránkách a to si můžeš doma projít v klidu. Mě se vždycky jen zeptali, jestli sleduju internet a nazdar. Já teda byla ráda
Nečekala jsem, že mi něco solidního nabídnou. Byla jsem na UP vcelku dlouho a nikdy mě nikam neposlali ![]()
Co jsem sledovala, tak mladí se na schůzce nikdy moc neohřáli, naopak starší tam byli celkem dlouho - tam věřím, že jim pomáhala, tiskla nabídky z netu, protože mnohdy prostě k němu neměli přístup nebo to s nim neuměli. To odcházeli s papíry v ruce.
- Citovat
- Upravit
Mě tedy taky nepomohli, ale paní se nademnou slitovala a nakonec mi dovolila rekvalifikaci, za což jsem ráda.
Máma tam nějakou dobu byla taky, a ta paní jí vyprávěla, jak nějaké ženské sehnala místo. říkala, že je to máma od 3 dětí, tak aby teda místo měla, nabídla jí místo pokladní, no a ona jí seřvala co si jako dovoluje hledat jí místo že chce být doma, a že za ty peníze nikam dělat nepůjde ![]()
mě osobně tedy nenabídli místo ani jedno. Byla jsem absolvent, s neatraktivním oborem, bez praxe ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@rozmary ne, nikdy. Musela jsem sama. Paní na úp mi akorát jednou chytře poradila, že když hledám práci jen na denní směnu, ať se na to vykašlu a pořídím si druhé dítě
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já mám zažito, že i když jsem znala jejich stránky, paní si vždycky dala TU PRÁCI, že se mnou projela volná místa a aspoň se zeptala co třeba tohle, nebo se snažila mi něco dopuručit, ale tohle je masakr.Taky mě dostalo, když jsem se jí zeptala jak to funguje na stránkách inwork, odkud mi denně posílají nabídky práce, jestli když napíšu odpověď jde to přímo k zaměstnavateli, řekla mi, tak to já nevím ![]()
- Citovat
- Upravit
@martina.se píše:
@rozmary ne, nikdy. Musela jsem sama. Paní na úp mi akorát jednou chytře poradila, že když hledám práci jen na denní směnu, ať se na to vykašlu a pořídím si druhé dítě![]()
Tak to je síla.
- Citovat
- Upravit
@martina.se taky rada
a za čtyři roky pak bude řešit, kam umístit matku se dvěma dětma ![]()
- Citovat
- Upravit
Pak nezbývá než plodit a plodit
já už 2. čekám a pak máme plán b. stěhování k německým hranicím a práce tam ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ne. Ani jedna nabidka prace. Chtela jsem si tedy dodelat alespon kurz a bylo mi receno, ze si ho mam zaplatit sama, dle nich jsem neulukrativni
(dve deti
). A taky mi bylo doporucene treti dite
![]()
- Citovat
- Upravit
@Nika91 píše:
Mě tedy taky nepomohli, ale paní se nademnou slitovala a nakonec mi dovolila rekvalifikaci, za což jsem ráda.
Máma tam nějakou dobu byla taky, a ta paní jí vyprávěla, jak nějaké ženské sehnala místo. říkala, že je to máma od 3 dětí, tak aby teda místo měla, nabídla jí místo pokladní, no a ona jí seřvala co si jako dovoluje hledat jí místo že chce být doma, a že za ty peníze nikam dělat nepůjde
mě osobně tedy nenabídli místo ani jedno. Byla jsem absolvent, s neatraktivním oborem, bez praxe
Po jak dlouhé době sis mohla dělat tu rekvalifikaci? Měla jsem za to, že si můžeš zažádat hned nazačátku a když jsem se dnes o tom s babou bavila, taky nic neříkala o roce ![]()
- Citovat
- Upravit
Mě před časem řekly že nejsem mladá a perspektivní, bylo mi 27
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zdravím, teď jsem se vrátila z ÚP a jsem hodně nespokojená s tím co se tam dělo. Když si odmyslím tu hodinu a půl ve frontě očekávala bych po dvou měsících alespoň nějakou nabídku práce. Místo toho se mě paní zeptala co je nového, jak scháním, že mám hledat na internetu, schánět přes známé
To dělám celé dva měsíce. Když jsem se zmínila o rekvalifikaci, paní se mě zeptala co bych ráda a hned mě usadila s tím, že tohle mi nedoporučuje, že je toho tady hodně. Mám pocit, že si tam každý měsíc jedu jen pro razítko do průkazky. Před X lety jsem byla na ÚP asi dva měsíce a během nich jsem byla vyslaná na desítky míst, paní se mnou na každé schůzce projížděla volná místa, proč to teď tak není, proč mě nepošlou do fabriky v našem městě kde se už dlouhou dobu schánějí tři lidi?(to místo vzít nemůžu, kvůli dětem)ale je ani nenapadne mě aspoň informovat, že je u nás volné místo
Jsem fakt naštvaná, na co tam ty ženský jsou, když stejně neporadí 