Pomůžete mi s výběrem holčičího jména?

28.7.22 06:18

Pomůžete mi s výběrem holčičího jména?

Ahoj, doma máme Lucii a Milana. Které jméno pro holčičku byste dali, aby se to hodilo? Mně se třeba líbí Evelína, Emílie, Anna-Marie?
Příjmení máme znělé měkkce.
Děkuji za tipy a rady;).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
212
28.7.22 06:39

Také se nám libila Anička, Maruška… já chtěla Lindu nebo Adélkau. Teď si už chovám naší Julinku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17531
28.7.22 06:53

A příjmení máte spíš delší nebo kratší? Mě tak na první dobrou napadá Kristýna, Klára, Diana.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42716
28.7.22 06:56

Mně se líbí Karolína, Kristýna a Markéta (tahle jména neprošla v užším výběru u našich dcer).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Klopotkova
28.7.22 07:22

Emma, Ella.

  • Citovat
  • Upravit
742
28.7.22 07:26
@prochazkova89 píše:
Ahoj, doma máme Lucii a Milana. Které jméno pro holčičku byste dali, aby se to hodilo? Mně se třeba líbí Evelína, Emílie, Anna-Marie?
Příjmení máme znělé měkkce.
Děkuji za tipy a rady;).

Z tebou uvedených jmen se mi moc líbí Evelína. Emílii bych i skrz četnost všech variant Emiček nedala a jelikož nejsem příznivcem zdvojených jmen, ani jmen, u kterých dítě musí vysvětlovat, jak se píší, tak i Anna-Marie by u mě neprošla. Jinak mně si líbí Gabriela, Viola, Alžběta, Mariana nebo třeba Melánie.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
28.7.22 07:27

Mi by se líbila Emilie (to je moje babi). Ale Emilii se říká Milo, Mílo. A stejně se říká Milanovi. Proto bych Emilii rovnou vyškrtla ze seznamu.
Anna-Marie se mi nikdy nelíbila. Dala bych Evelínu.
V tomhle výběru jediné použitelné.

Příspěvek upraven 28.07.22 v 07:28

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22078
28.7.22 07:28
@prochazkova89 píše:
Ahoj, doma máme Lucii a Milana. Které jméno pro holčičku byste dali, aby se to hodilo? Mně se třeba líbí Evelína, Emílie, Anna-Marie?
Příjmení máme znělé měkkce.
Děkuji za tipy a rady;).

Křestní jméno by se mělo hodit k příjmení - nikoli k sourozencům :roll:

Když ho neznáme, jsou všechny rady úplně bezpředmětné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2021
28.7.22 07:34
@BohunkaP píše:
Křestní jméno by se mělo hodit k příjmení - nikoli k sourozencům :roll:Když ho neznáme, jsou všechny rady úplně bezpředmětné.

Taky to tak cítím. Pokud opravdu vybírat jméno dle sourozenců :?, tak místo Evelíny použít k Lucii a Milanovi jen Evu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1288
28.7.22 08:02

My máme Anežku. Anička byla taky v úvaze, ale tady okolo už jsou 2 ( myslím jako tady přímo přes ulici a nad námi) tak jsme nechtěli zase další a další Anež. A dobrý. Jsme spokojení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11868
28.7.22 08:03

Z tebou psaných asi nejvíc Evelína, jinak mam doma Štěpánku a v nejuzzim výběru jsme měli Amalku Adélku a Natalku. Moc se mi líbí i Tereza a Julie ale ty mají v blízké rodině takže ty jsme museli skrtnout protože nejsem příznivcem opakování jmen v rodine

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
28.7.22 08:06

K těm jménům by se hodila Stella.
Jemnější je Julie. Ta by taky šla.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
264
28.7.22 08:12

Ahoj já mám Elenku :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1091
28.7.22 08:30

Mne se k Lucii a Milanovi nejvíc hodí Emilie :).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2021
28.7.22 08:32
@Violkafiala píše:
Mne se k Lucii a Milanovi nejvíc hodí Emilie :).

Já to vnímám tak, že Milan a Emílie je jak Petr a Petra. Teda skoro tak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková