Ponižuje mě otec?

Anonymní
2.1.21 18:57

Ponížuje mě otec?

Žiji v zahraničí a přítel je cizinec, nemluví česky. Měli jsme s rodiči Novoroční telefonát na skype s videem, můj otec si s přítelem připil na Nový rok a že nám popřeje, tak at to přeložím. Říká hodně zdraví a štěstí, a pevné nervy příteli. A říká přelož to. Tak jsem to přeložila, otec to ještě jednou anglicky zopakoval (asi aby na to kladl důraz) a smál se u toho. Bylo mi to hodně nepříjemné a je mi to líto. Už jsme měli v minulosti spoustu nepříjemných chvil, protože otec řekl věci přes čáru. Myslela jsem si, ze se zlepšil, ale bohužel. Mám do toho rýpat, nebo to nechat plaval? Byla u toho dcera, nechci, aby si myslela, ze tohle je normální vec, co se říká.

Dík za názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19165
2.1.21 19:05
@Anonymní píše: Žiji v zahraničí a přítel je cizinec, nemluví česky. Měli jsme s rodiči Novoroční telefonát na skype s videem, můj otec si s přítelem připil na Nový rok a že nám popřeje, tak at to přeložím. Říká hodně zdraví a štěstí, a pevné nervy příteli.A říká přelož to. Tak jsem to přeložila, otec to ještě jednou anglicky zopakoval (asi aby na to kladl důraz) a smál se u toho. Bylo mi to hodně nepříjemné a je mi to líto. Už jsme měli v minulosti spoustu nepříjemných chvil, protože otec řekl věci přes čáru. Myslela jsem si, ze se zlepšil, ale bohužel. Mám do toho rýpat, nebo to nechat plaval? Byla u toho dcera, nechci, aby si myslela, ze tohle je normální vec, co se říká.Dík za názory
:think: to se u nás říká celkem běžně, má to být vtipné. Za mě to bereš zbytečně vztahovačně. Jak by jsi to chtěla řešit? Kdyby jsi se tomu zasmála, nebylo co řešit. To fakt není ponižování.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18631
2.1.21 19:09

Řešíš hov.na, opravdu kde vidíš jaké ponižování :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19352
2.1.21 19:11

S tebou musí být obrovská legrace :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 19:12

@stinga

Když říká priteli, přeji ‘pevné nervy s Martinou’

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 19:15

Dik za názory, asi jsem jediná, komu to přijde nevhodné. Díky vašim reakcím se ale cítím lépe, ze to asi otec nemyslel zle.

• Citovat
  • Nahlásit
18366

Vzhledem k tomu, že jsi schopná se urazit kvůli normálnímu vtípku a založit kvůli tomu diskuzi, chápu, proč otec příteli přál pevný nervy. Asi je fakt bude potřebovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534

Příště bych řekla, že mi to nepřijde vtipné a část, která se mi nelíbí nepřekládala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 19:17

@Janli

No jo, jenže realita je ta, že on to vtip nebyl, ale bylo to myšleno vážně. Otec me vždy shazoval, ale poslední roky, co mám rodinu, tak si to už nenechavam líbit.

• Citovat
  • Nahlásit
18631
2.1.21 19:21
@Anonymní píše:
@JanliNo jo, jenže realita je ta, že on to vtip nebyl, ale bylo to myšleno vážně. Otec me vždy shazoval, ale poslední roky, co mám rodinu, tak si to už nenechavam líbit.

to se ale říká naprosto běžně, je to takový vtip-nevtip, včera přítel říkal na mně „já vím, ty jsi dokonalá“ a mamka říká, „ale není, to taky poznáš“, a nepřišlo mi to urážlivé - nikdo není dokonalý, a pokud ty jsi tak hrozně lehce urážlivá, tak na tebe dobré nervy asi opravdu potřebuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
2.1.21 19:23

Píšeš, že otec se tomu smál. Asi myslel, že je to vtipné.
Taky bych to jako vtip brala. Pokud to tobě tak moc vadí, mohla jsi přeložit jen pevné nervy (bez toho dovětku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
2.1.21 19:29

Nech to plavat. Tak asi chtěl být vtipnej, ale úplně to netrefil. :roll:
Ponížit tě určitě nechtěl. Můj otec je jiná liga, takže vím o čem mluvím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 19:34

@jamik1416

Děkuji.

Pokud se mužů zeptat, jaké připomínky na tebe například má tvůj otec? Nemusíš odpovídat, pokud nechceš.

• Citovat
  • Nahlásit
348
2.1.21 19:49
@Anonymní píše:
@jamik1416

Děkuji.

Pokud se mužů zeptat, jaké připomínky na tebe například má tvůj otec? Nemusíš odpovídat, pokud nechceš.

No do detailů nepůjdu, ale já prostě od mala svého táty slýchala, jak jsem neschopná, hloupá, nemám ani na to abych udělala maturitu, kdo by si mě vzal…
Dnes mám vystudovanou VŠ, úspěšného chlapa a spokojenou rodinu a dvě krásné dcery. To tady fakt nepíšu proto, abych se pochlubila, jen abych ti řekla, že pokud to bylo jen toto, tvůj táta to určitě špatně nemyslel a netřeba si dělat vrásky.
Oni si chlapi občas myslí bůhví jak nejsou vtipní, no… :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19165
2.1.21 19:59
@Anonymní píše:
@JanliNo jo, jenže realita je ta, že on to vtip nebyl, ale bylo to myšleno vážně. Otec me vždy shazoval, ale poslední roky, co mám rodinu, tak si to už nenechavam líbit.

tak pokud za „shazování“ považuješ toto, tak se opravdu nedivím, že si myslíš, že tě roky ponižuje. Ale za mě jsi fakt vztahovačná, řešíš něco, co ponížením opravdu nebylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat