Popálenina 2-3. stupně u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krystalek23
Stálice 77 příspěvků 3 inzeráty 17.02.15 11:07
Popálenina 2-3st.u dítěte

Zdravím, chtěla bych se optat, dcerka má popáleninu 2-3 stupne na nožičce v zahybu zezadu, dnes pri převazu flek má asi 5-6cm a byl mokrej krvavej a bílej okolo, ale ve zprávě nemá daný kolik procent to má? nevíte někdo jak poznaj doktoři kolik to má procent? a nebo jak to hodnotí? pač me do lekarské zpravy napsali jen 3st. :/

Reklama

Reklama

Reakce:

domi83
Povídálka 48 příspěvků 17.02.15 11:20

Nekde jsem cetla, ze velikost dlane je jedno procento, takze tady bych rekla tak 1 procento! Pred mesicem jsem resila skoro to same, dcera mela teda jen lehci 2. stupen na ruce, ale mela to tak 3 cm siroky a tech 6 dlouhy a bylo to cca 1 procento!

krystalek23
Stálice 77 příspěvků 3 inzeráty 17.02.15 11:25

Jj děkuju moc za radu :)

Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 17.02.15 11:33

Ano, jak už bylo řečeno, plocha dlaně je jedno procento. Nebo pravidlo devíti u velkých popálenin. Možná to spletu, ale jedna dolní končetina je devět procent, dvě horní konetiny devět procent, plocha zadní části trupu je 18 procent atd. Možná jsem to spletla, ale takto se to hodnotí. Popáleniny na hlavě a ruce (myšleno od zápěstí), jsou považovány za nejhorší. A k té vaší popálenině, když je to 3. stupeň, dávají se kožní štěpy, protože je pokožka poškozena v celé šířce a nemůže se sama obnovit. Jen když je to malé, může se epitel obnovit od okrajů.

krystalek23
Stálice 77 příspěvků 3 inzeráty 17.02.15 11:51

Děkuji moc :) no snad se v konečne zprave dovím na kolika procentech to má dcerka

suricata
Kelišová 6604 příspěvků 17.02.15 12:05

@krystalek23 přeji dcerce brzké uzdravení.

krystalek23
Stálice 77 příspěvků 3 inzeráty 17.02.15 12:18

Děkujem :)))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo... číst dále >

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátky jsou zpět. Vrací se vysmívaná ledvinka

Malou kabelku, která se připíná k pasu či na boky, měl alespoň jednou za... číst dále >

Soumrak smažáku. Rychlé a skvělé večeře pro milovníky sýra

Zapomeňte na smažený sýr, stálici jídelních lístků českých pohostinství i... číst dále >

Reklama