Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
no vidim ze se na to opravdu jednotne odpovedet neda, nejde mi o tech 30kc spis jsem myslela jestli nechce nejaky special priplatek jako treba za ridicak a pod. a taky ten „cukrovkar“ je teda zajimave ze je to vsude jinak ze to nekdo chce a nekdo ne prece by to melo byt vsude stejne ze zakona ne?
Já teda na cukrovce ještě nebyla-ale moje ségra,když byla těhu tak za to nic nepaltila.A předpokládám,že já půjdu ke stejnému dr..
werunqa píše:
Já teda na cukrovce ještě nebyla-ale moje ségra,když byla těhu tak za to nic nepaltila.A předpokládám,že já půjdu ke stejnému dr..
Já taky nic neplatila
Ono taky záleží, jak časté byly návštěvy u Dr.před těhotenstvím a třeba zrovna kontrola po šestinedělí by se už platit měla, ale často to vychází tak, že to Dr. může napsat jako prevenci ( často při tom veme už i kontrolní cytologii ) a na pojišťovnu vykáže prevenci (tam se poplatek neplatí), pokud ale např. nesplňujete interval mezi prevencema, tak to vykáže už jako kontrolu v šestinedělí a poplatek platíte. Proto i záleží na každém Dr. Stejně to je i s potížema v těhotenství, některý dr. to vykáže správně a platíte poplatek, druhý si řekne, že jste tam už např. 3týdny nebyla a vykáže to jako prenat.poradnu.
Anonymní píše:
Ono taky záleží, jak časté byly návštěvy u Dr.před těhotenstvím a třeba zrovna kontrola po šestinedělí by se už platit měla, ale často to vychází tak, že to Dr. může napsat jako prevenci ( často při tom veme už i kontrolní cytologii ) a na pojišťovnu vykáže prevenci (tam se poplatek neplatí), pokud ale např. nesplňujete interval mezi prevencema, tak to vykáže už jako kontrolu v šestinedělí a poplatek platíte. Proto i záleží na každém Dr. Stejně to je i s potížema v těhotenství, některý dr. to vykáže správně a platíte poplatek, druhý si řekne, že jste tam už např. 3týdny nebyla a vykáže to jako prenat.poradnu.
tak tohle mě nenapadlo, ale zní to velmi logicky a bude to tak. při šestinedělní mi cytolg. brala a sestra povídala něco o prevenci.
Prosím Vás, píšu k tomuto tématu, protože jsem se právě dívala na to, že zase snižují poplatky za hospitalizaci. A k mému údivu jsem zjistila, že za jeden den pobytu v nemocnici (ráno přijdu na zákrok, odpočinu si na lůžku a tentýž den mě propustí) se neplatí vůbec nic!!! Celkem jsem na to hleděla. Už dvakrát jsem byla na kyretáži, pokaždé v jiné nemocnici a vždycky mi stovku vybrali. Dále jsem zjistila, že při návštěvě lékaře, která souvisí s těhotenstvím, se poplatek neplatí. Jsem právě v 11.tt a docházím na hematologii co dva týdny vždy na krev, kontrolu krve a posouzení další situace. Kdybych nebyla těhotná, vůbec bych tam nešla. Byla jsem kdysi vyšetřena a docházet musím jen v těhotenství. To tedy znamená, že přece bych také neměla poplatek 30Kč platit, ne? Ale jak jim to vysvětlit a má cenu se s nimi hádat?
Díky za Vaše názory.
@digitalka Jéé, to máte štěstí
Já jsem byla u gynekologa už třikrát od zjištění těhotenství, na hematologii také a pokaždé jsem platila. Teď už na gyndě nemusím, mám už průkazku. Ale co ta hematologie?
Já jsem platila u zubaře 30,– a u obvodní taky 30,– normálně jako vždycky.
Kde nikdy nic neplatím tak na gyndě a to ani před těhotenstvím.
@Hr4sek22 Tak to máte taky ještě dobrý. Na gyndě jsem platila pokaždé, dokud mi nedali průkazku. Ale stejně je zajímavé, jak jsi ti doktoři ty poplatky účtují, i když nemají. Četla jsem, že strop 5.000Kč (nebo 2.500Kč) hlídá sama pojišťovna - podle zákroků, za které se mají poplatky platit. Dejme tomu, že bych čistě náhodou dosáhla toho stropu (zapisovala si poplatky) a chtěla bych potvrzení, že už nikde nemusím platit, tak mi na pojišťovně můžou říct: Ale vy jste toho ještě nedosáhla, chybí Vám ještě několik stovek. A já bych pak jen čuměla, kolik jsem toho zaplatila navíc. Ono defacto nejde o nějakých 30Kč u doktora. Ale já jsem si spočítala, že za poslední rok a půl jsem teda přeplatila skoro 500Kč. A vemte si, že takhle to zaplatí každý člověk nad 18let… To se nám to zdravotnictví pěkně obohacuje ![]()
Ahoj holky,
minulý týden jsem byla u svého obvodního doktora pro potvrzení těhotenské průkazky (jsem sice už 32. tt, ale všecko nechávám na poslední chvíli). Změřil mi tlak a poslechl si srdce a průkazku potvrdil. Vypsal mi žádanku na ekg, protože se mu nezdál vysoký tep, a šla jsem. Sestra po mně potom chtěla 30 Kč poplatek. Já myslela, že těhotné neplatí za takovéto „běžné úkony“, ale sestra vypadala, že si je jistá, tak mě to zmátlo. Dneska jdu na to ekg, tak nevím, měla bych platit, nebo ne?
Příspěvek upraven 07.04.14 v 10:19
No ja neplatim nikde
ani u zubare, no fakt nikde..Tehotne jsou sprosteny od poplatku..
Tak když jsem byla u obvoďáka na ekg, tak si těch 30 kč vzali. Vysloveně je po mě sestra chtěla. Ale když chodím na gyndu, hematologii a k zubaři, tam po mě nechtějí. Ale na genetice zase jo. Tak si pak vyber ![]()