Popraskané tvářičky u 6měsíčního

38
10.3.16 11:53

popraskane tvaricky u 6m

Ahoj holky, moje mala ma jinak moc hezkou kuzicku, ale na tvarich ji ma hrozne popraskanou a lehce zacervenalou. Zkousela jsem mazat olejickem, co mam na zbytek tela (slunecnicovy, mam od narozeni),ale nic to nedela. Koupila jsem si excipial, ale kdyz ctu slozeni a nejake diskuze, tak nevim, jestli vubec zacit pouzivat, aby se ji to nepodrazdilo. Mate nejaka zkusenosti, co na to pomaha, jestli to mam jen omyvat nebo necim mazat? Doktorka mi doporucila repik, ale to vubec nepomaha.. diky za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

647
10.3.16 11:58

Zkus Sudocrem. Má pomáhat i na omrzliny a povrchový oděrky. Synkovi jsem jím mazala potničky na tvářích a pomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
10.3.16 12:07

Já bych teda na prcky dávala co nejméně chemie-doma dělanou měsíčkovou mast, propolisovou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
10.3.16 12:12

Zkusim, mam ho na zadek, tak zkusim i tvare

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
10.3.16 12:17

Náš malý měl něco podobného dr. nám dávala různé mastičky, ale žádná nepomohla nebo jen na pár dní. Nakonec pomohlo pořádně mazat krémem na obličejík pro mimi hlavně před procházkou a po návratu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
10.3.16 12:41

Sudocrem bych teda na popraskane tvaricky nedavala. Sama ho pro malou pouzivam, nic proti nemu nemam, je vynikajici na opruzeniny. Ale myslim, ze ma plet prave vysusovat a popraskana plet je dle meho uz vysusena dost… Na potnicky samoozrejme ok. Na popraskanou plet nejlepe mastny krem, ven do studena teda hlavne bez obsahu vody (treba detsky zimni krem nivea nema vodu), jinak zkusit klasickou modrou indulonu. Dle meho by sudocrem v tomhle pripade nadelal vic skody…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
10.3.16 13:12

A co ten excipial, mohl by myslis @LLLL pomoci? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
10.3.16 13:42

@Pelikanka pokud to nevyzkoušíš, nevíš. Já s excipialem nemám vůbec žádné zkušenosti, začla bych nějakým obyč mastným krémem. A pokud chceš zkusit tohle, tak třeba jen na kousku kuže a uvidis, co to za par dni udela…
co se týče řepíku, tak ten je taky dobrý na hojení opruzenin a tak, ale vzdy je pak potreba necim namazat, rekla bych…
Dle meho je to na tvarickach reakce na zimu, presusena plet, proto praska… Ty olejicky jsou take vodnate, tak to napacha zase vic skody nez uzitku. Mne osobne na precitlivelost na zimu nepomuze nic, jak se ochladi, cela se osypu a muzu se udrbat. Mazu obyc detskym kremem z dm, aby se to trosku zklidnilo. Spravi se to stejnak az kdyz je zase teplo :)
Miminku nemazu plet na ven nicim, ptz se prave bojim, ze ji to tam zachladi a udela to nejakou neplechu. Mazu jen vecer po koupani a oblicej ma krasne cisty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
10.3.16 14:13
@LLLL píše:
Sudocrem bych teda na popraskane tvaricky nedavala. Sama ho pro malou pouzivam, nic proti nemu nemam, je vynikajici na opruzeniny. Ale myslim, ze ma plet prave vysusovat a popraskana plet je dle meho uz vysusena dost… Na potnicky samoozrejme ok. Na popraskanou plet nejlepe mastny krem, ven do studena teda hlavne bez obsahu vody (treba detsky zimni krem nivea nema vodu), jinak zkusit klasickou modrou indulonu. Dle meho by sudocrem v tomhle pripade nadelal vic skody…

Nemůžu souhlasit. Mažu si s ním od chladu popraskané a vysušené ruce a nic lepšího neznám. Zrovna teď mám ranku na jednom prstu. Po jediným namazání přestala štípat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5970
10.3.16 16:36

@Nabot jj, tak vsechno se musi vyzkouset ;) Nerikam, ze to nemuze fungovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama