Pořád nemocní, mám konzultovat s jiným lékařem?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5436
23.11.13 20:19

Jen bych poradila ohledně toho kašle nedávat Stoptusin. Lékárnice mi říkala, že je vlastně na oba druhy kašle (suchý a vlhký), ale pořádně nezabírá ani na jeden. Že je dobrý tak pro začátek, když není jasné, co se z toho vyvine. Nevím, jaký kašel máte vy, ale celkově na sliznice nám všem v rodině opravdu dobře zabírá Sinupret a na nemoc krk - nos - kašel homeo Ferrum phosphoricum 30ch.
Taky si myslím, že průdušky můžou být čisté, těm dětem ho hrozně dlouho sedí v horních cestách dýchacích.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19609
23.11.13 20:28

@beckie
Já jsem ty oči měla v těhotenství, svědilo to šíleně, chytlo se to i tváře, chuťovka to byla :lol: Tenkrát to měla polovina školy ;) Dostala jsem na očním atb mast.

@kate02
U nás to asi bude problém někde jinde :zed:, protože ten mladší je zdravej jak řípa (tak a teď je to jasný, zítra lehne :mrgreen: ) a starší pořád marodí :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4132
23.11.13 20:34

Děkuju, přiznám, že jste mě trochu uklidnili. Ale stejně asi vyrazíme někam na konzultaci, to nás nezabije. A já budu mít alespoň klid. Teď jsem jak na trní, někdo z nich zakašle a já už stojím v pokoji a poslouchám, jestli se nedusí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7257
23.11.13 20:41

Napíši Ti co dušné dítě mělo skoro vždy za nález u nás. Poslechově úplně OK, CRP nízké a stejně přitom pokašlával a byl dušný. Doktoři mi nutili léky na astma o kterém jsem byla přesvědčena, že nemá. Takže jsem požadovala odebrání krve na Mycoplasmata a Chlamýdie a vždy byl nález jednoho z nich.Po podání příslušných ATB dušnost zmizela.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4132
23.11.13 20:50
@jannina1 píše:
Napíši Ti co dušné dítě mělo skoro vždy za nález u nás. Poslechově úplně OK, CRP nízké a stejně přitom pokašlával a byl dušný. Doktoři mi nutili léky na astma o kterém jsem byla přesvědčena, že nemá. Takže jsem požadovala odebrání krve na Mycoplasmata a Chlamýdie a vždy byl nález jednoho z nich.Po podání příslušných ATB dušnost zmizela.

Děkuju, určitě se na to zeptám.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3814
24.11.13 16:05

@beckie

moc tě zdravím!

Ani nevíš, jak moc ti s těma nemocema rozumím!!
URČITĚ NAPIŠ, JAK JSTE POCHODILI U TOHO JINÉHO DOKTORA, CO TI NA DĚTI ŘÍKAL!!

U nás bylo to samé s mladším synem - věčně marod, já na nervy, nemohla jsem myslet na nic jiného než na to, že prostě ZASE omarodí, když vleze mezi ty věčné školkové bacily…fakt děs. Během půlroku měl 6× atb. - věčně angíny, průdušky, už jsem chtěla sebe a všechny nahnat na odběry, jestli nejsme někdo bacilonosiči, ale dr. mi neustále tvrdila, že to jemu ve školce pořád někdo „nosí“.

Buď ráda, že seš ještě doma s malým - jak píšeš, že máš doma 19ti měsíčního chlapečka.

Co bych radila já - dávat dcerku do školky co nejmíň. Fakt. Opravdu se školce vyhýbat, co to jen jde. Nebo ji dávat třeba obden a jen na dopoledne, nikdy na spaní, prostě takový volnější režim. Rozhodně pokud máš tu možnost, nechala bych si ji doma. Já jsem od 3 let synka v práci a je to HOROR s věčnýma ošetřovačkama - nebýt tolerantního zaměstnavatele, tak jsem dávno předávno v prd…- prostě bez práce. Ale co bych mohla dělat, že?? Takových maminek jsou statisíce s „věčně marodným školkovým“ dítětem…To já mám ještě štěstí - kdo by toleroval očr klidně po týdnu, že?? Pokud seš doma, užij si to s oběma dětmi, choď na prochajdy, ven - s dcerkou, ať se posílí a do školky dávej jen v nejnutnějších případech…

Na imunitu jsme vyzkoušeli všechno možné i nemožné, tisícovky nechané po lékárnách, ale JEDINĚ, co OPRAVDU POMOHLO, bylo zatnout zuby, poctivě vyléčit každou nemoc (a to syn VŽDY skončil na atb. - z hodiny na hodinu měl 40tky horečky, které x-dní přetrvávaly - takže doma neustále ležící „vláčné“ a unavené dítě…), kdo nezažil, fakt nepochopí.

Teď už chodí poslední - čtvrtý - školkový rok a je to opravdu o hodně lepší. Už jenom to, že má delší pauzy mezi nemocema, je pro nás OBROVSKÝ úspěch - že třeba vydržel chodit 2 měsíce nonstop apodobně - to je fakt zázrak…

Podstoupili jsme všechna vyšetření - chodíme na alergo+imunologii, žádný defekt ani z krve ani z těch testů na kůži nebyl prokázán, ve zprávách má „zvýšený sklon k onemocnění horních cest dýchacích“.
Dr. mu nasadila Bronchovaxon (bakteriální lyzát na podporu dýchacích cest) - je to výborná věc, jsou to „polochcíplé“ bakterie v neškodném množství a tělo si má vybudovat imunitu - syn bere letos už třetí sezonu, je to běh na dlouhou trať…Kromě toho všechno možné volně prodejné na imunitu - výborný je Preventan junior - bere už od poloviny srpna, aby měl „hladinku“ před sezonou, pak Stobacil (směs bylinek) nebo Stopkašel (tam jsou navíc i betaglukany), dobrý je i Iskial (olej ze žraločích jater), preventivně každý den prostříknout nos Vincentkou, když začíná něco v krku - šoupnout Tantum verde citronové na vycumlání, je to účinné. Na ucpaný nos je dobrý Stérimar červený - tam je měď a mangan, ale pozor - je to až od 3 let!!!
Já jsem už tak vycvičená, že doma mám prostě komplet všechno v zásobě a před víkendem to kontroluju, jestli tu mám všechno na tu „první pomoc“ - prostě to věčné marodění mě tak vytrénovalo, kdekdo se mi diví, ale kdo to nezažil, nemá šanci pochopit…

Jinak dbát na pravidelný režim i o víkendech, žádná vydýchaná obchodní centra, co to jde, tak ven, ven, na prochajdy - za každého počasí, my chodíme i v dešti obejít okolí, i ve sněhu, v mrazu - prostě pořád. Celý podzim jsme chodili na výlety, malý ujde v pohodě i 7 km (v létě mu bylo 6 let), jinak do hor nebo k moři - mě to donutilo po x-letech, kdy jsme nejezdili na dovolené, tak zorganizovat 14 dnů v horách - celé jsme to prochodili v 1000 m. n.m - prostě čím vyšší nadmořská výška, tím lepší…

Jinak zatnout zuby a vydržet a opravdu bych CO NEJMÉNĚ dávala dcerku do školky…

Ještě dodám, že starší syn (13) byl naprostý anděl, co se týká nemocí - byl neuvěřitelně zdravý, i ve školce, taky chodil od 3 let - od rána až do odpoledne i se spaním a MINIMÁLNĚ marodil. Klidně vydržel zdravý až třeba do února, pak něco měl a pak to v jednom kuse táhnul až do prázdnin..takže já ty nemoci VUBEC NEZNALA!!
:nevim: Až ten malý to všechno „schytal“ prostě totálně…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3814
24.11.13 16:14

Ještě jsem chtěla napsat, že po tom prvním katastrofálním školovém roce byl na vytržení nosní mandle - pomohlo to v tom smyslu, že už neměl ty odporné zelené rýmy, prostě už tam neměl to „něco“, na co se ty bacily rády chytají…a taky začal mít delší pauzy mezi nemocema…byl na tom ve 4 letech a kousek.

moc by mě zajímalo, jestli ty nemoci budeš ještě s někým konzultovat - určitě napiš, jak to dopadlo!!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3814
24.11.13 16:15

Jo a já Stoptussin normálně dávám :nevim: - když je kašel, tak jenom na noc, přes den ne - to něco bylinného na odlehnutí…dobrý je ten Stopkašel :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek