Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Oranžová? vínová?
my teď malovali královský rubín a taky to vypadá hezky ![]()
Mě se taky líbí oranžová, ale bojím se, aby to nebylo moc tmavé.
A co žlutá?
A co sytě žlutá? Ne kanárková, ale ta teplejší.. My máme kuchyň korpus třešeň, dvířka béžová a vymalováno právě tou žlutou (od Duluxu „Havajské slunce“) a vypadá to skvěle ![]()
@Janik82 píše:
A co sytě žlutá? Ne kanárková, ale ta teplejší.. My máme kuchyň korpus třešeň, dvířka béžová a vymalováno právě tou žlutou (od Duluxu „Havajské slunce“) a vypadá to skvěle
Hned jsem si ji našla a je krásná. Budu o ní hodně uvažovat
![]()
Taky bych dala světlý odstín - žlutá, béžová…
A to jsem odvážná - já mám vínovou ![]()
https://www.google.com/search?…
Tady trochu inspirace. Porad koukam na porady jak rekonstruji domy, byty. Dnes uz ty zluty, cerveny moc nefrci, ale hezky jsou takovy lehky odstiny sedy, kavovy, zeleny, modry…
Šla bych do hnědavých světlých tónů a zapracovala spíš na doplňcích. Oranžovou nee.
@Huffmanka píše:
https://www.google.com/search?…Tady trochu inspirace. Porad koukam na porady jak rekonstruji domy, byty. Dnes uz ty zluty, cerveny moc nefrci, ale hezky jsou takovy lehky odstiny sedy, kavovy, zeleny, modry…
https://www.google.com/search?…
A mi je třeba úplně jedno co se zrovna „nosí“,ale záleží mi na tom ať se to líbí mi a je mi v tom dobře ![]()
Tak samozrejme nerikam nikomu co ma doma mit, jen rikam co je treba aktualni. Ja sama jsem porad prahla po cerveny, mela jsem fialovou zed v obyvaku v kombinaci s bilym nabytkem. S timhle experimentovanim uz jsem skoncila a dnes uz vim ze tyhle barvy uz nechci, clovek si je tak nejak okouka. Je to tezky si vybrat tu spravnou barvu a jeste horsi je kdyz si ji clovek micha sam, protoze nikdy nevychyta ten odstin co chtel. Takze moje zasada je, nikdy si barvy nemichat sama.
Já mám doma bývalého malíře pokojů, kterého to baví…takže jak mě ta moje rudá zeť za pár let omrzí, tak ji dáme třeba na zeleno ![]()
Ne, v pohodě…já jsem tím chtěla jen říct, že nesnáším jak se někdo honí za moderním stylem a pak to má doma jak v čekárně u ordinace… Mám kamarádku co má hypersuper moderní byt, ale mi tam prostě není útulno ![]()
@Brokianaa píše:
Já napsala zeť s ť![]()
Asi bych si měla dát kafe
OBNOVUJI DISKUZI a prosím o radu, nemůžu se rozhodnout
budeme malovat obývák a neumím se rozhodnout jakou barvu tam dát, máme komodu a konferenční stůl v barvě buku, tmavě hnědý jídelní stůl a bílé židle a tmavší hnědou podlahu a k tomu sedačku barva mléčná čokoláda, pokoj je teď vymalovaný bílá káva s hnědou a už se mi to nelíbí, chci vymalovat na bílo a k tomu chci kontrastní barvu a teď nevím jestli červenou, vínovou nebo oranžovou, ještě taky zvažuju cihlovou, porádite?
@Žirafa9 Cihlovou. Mě se ten odstín moc líbí - je příjemně tlumený a není příliš křiklavá. Červenou já osobně bych mít nemohla - přijde mi taková „agresivní“. Já potřebuju takové ty příjemné přírodní tlumené barvy. Takže za mě cihlovou nebo pěkný odstín oranžové.