Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@wildcherry píše:
Jestli chces na kontrolu jeste dneska do nemocnice tak pocky jak se vystrida smena, u nas je to v 6.jinak te odflaknou.
Ja bylim asi 20km od Brna a chtela bych rodit v Bohunicich, takze kdybych jela na tu kontrolu asi bych jela rovnou do tech Bohunic.
@Femme-F píše:
Mne to prave boli tak, ze musim celou dlani chytit jak zebra predni tak i ty zadni. Jakoby elou pravou stranu zeber obejmu dlani s tim, ze palec tlacim do zeber prednich a ostatni 4 prsty mam na zebrech zadnich az jakoby na prave strane patere. Kdyz to tak drzim a mackam, ak citim ze me to jakoby pomuze, protoze v tu chvili citim spis takovy tlak a bolest od toho mackani (takze menim bolest za bolest) ale jakmile se pustim je to stejne a nekdy i horsi od toho zmacknuti. Jenze to macckam protoze kazda chvilicka co mi pomuze od bolesti je pro me vysvobozeni.
Jo to jsem taky delala.sice to vic pak bolelo, ale aspon chvilkova uleva.
@Femme-F píše:
Mne to prave boli tak, ze musim celou dlani chytit jak zebra predni tak i ty zadni. Jakoby elou pravou stranu zeber obejmu dlani s tim, ze palec tlacim do zeber prednich a ostatni 4 prsty mam na zebrech zadnich az jakoby na prave strane patere. Kdyz to tak drzim a mackam, ak citim ze me to jakoby pomuze, protoze v tu chvili citim spis takovy tlak a bolest od toho mackani (takze menim bolest za bolest) ale jakmile se pustim je to stejne a nekdy i horsi od toho zmacknuti. Jenze to macckam protoze kazda chvilicka co mi pomuze od bolesti je pro me vysvobozeni.
Jo to jsem taky delala.sice to vic pak bolelo, ale aspon chvilkova uleva.
@Femme-F píše:
Ja bylim asi 20km od Brna a chtela bych rodit v Bohunicich, takze kdybych jela na tu kontrolu asi bych jela rovnou do tech Bohunic.
Jojo.
Jdu si zkusit lehnout, sice vim ze od bolesti mi to moc nepomuze, ale to toceni hlavy uz se neda vydrzet. Vsem Vam maminky dekuju za prispevky, jste moc hodne a jsme moc rada za Vase nazory! Urco si to vezmu k srdci a pokud se to nezlepsi (jakoze by se musel stat zazrak) tak si na tu pohotovsot radeji zajedu. ![]()
@Femme-F píše:
NO ja prave taky, a jak uz jsem tady psala, navic jsem prvorodicka takze o to vice se bojim. ted nechci shazovat maminky ktere cekaji druhy a dalsi dote, to vubec, jen tim chci rict, ze spoustu veci uz poznaly pri prvnim a tak je hned tak neco neprekvapi. A naopak, pokud je prekvapi neco, co v 1.tehotenstvi nepoznaly tak vi, ze se mozna neco deje. Zato prvorodicky nemaji moznost porovnavat.
Já bych řekla, že je to úplně jedno, co vím z okolí, druhé těhotenství je většinou úplně jiné, než bylo to předchozí. Takže kolikrát člověka vystresuje už jen to, že je to tak jiné
.
Nechci strasit, ale bolest a nevolnosti taky nemusi byt zpusobene polohou miminka, popis mi pripomnel HELP syndrom (priznaky cit.:Hlavním příznakem je epigastrická bolest, dále jsou to nevolnost, zvracení, bolest hlavy, hypertenze, bílkovina v moči.). Takze bych, zakladatelko, urcite vyrazila klidne i do porodnice, oni ti hlavu neutrhnou, neboj
A aspon budete s mimcem poradne zkontrolovany, nema cenu se doma svijet bolesti a trapit strachy, od toho tam dr. jsou
Drzim palce!
Ahojky dej potom vědet jak jste dopadly na pohotovosti nebo na kontrole vůbec
Sice to zní divně, ale slyšela jsem, že se mimčo otočí, když doma chodíš po čtyřek. Vím, že jedné slečně to pomohlo.
Mě zase napadl skříplý nerv v páteři, to taky dělá pěkný věci. Bývalá kolegyně z práce byla takto přijata do nemocnice s „infarktem“, a vyklubal se z toho skříplý nerv. A vím, že to umí i napodobit ledvinovou koliku.
Takže to může být prostě cokoliv ![]()
nepřihlášená Alka
@Femme-F dcera byla hodně maličká, když se narodila a já měla hodně vody, tzn. hodně místa. navíc byla hlavou dolů. radši si tam sjeď, fakt! určitě ti něco poradí
já takovouhle bolest tedy nikdy nezažila.
@Femme-F hlavne se opatruj, odpocivej a dej na instinkt, kdyby se ti cokoliv nezdalo, jen se nechat prohlidnout. A dej vedet, jak to dopadlo.
ja uz cekam druhy, nastesti je vsechno relativne OK, ale taky jsem ted nepoznala zanet mocaku, maskovalo se to jako poslicci.