Poraďte mi prosím s běžným účtem u České spořitelny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 14:55
Poraďte s účtem prosím

Ahoj. Před cca 6 týdny jsem si zřídila účet ve spořitelně z důvodu nástupu do práce. Jinak jsem ho doteď neměla takže jsem v tomhle nezkušená. Po asi 4 týdnech mi přišel první výpis. Na účtu výplata ještě nebyla a za výpis strhli 30 kč. Čili konečný stav minus 30 kč. Včera byla konečně výplata. Nechala jsem si 5 tisíc posílat na účet a zbytek vyplatit v práci. Tak mi dali peníze do ruky a myslela jsem, že peníze jsou už i na účtu. Dnes jsem tedy dala kartu do bankomatu a napsalo mi to, že mám pořád minus 30 kč a že mám co nejdřive dlužnou částku uhradit. Já v tomto nováček jsem byla vyplašená. Takže peníze tam zatím nedorazily a v pondělí už by měli doufám :think: :think: :think: :( Nikdy jsem nic nedlužila, půjčky nemám. Teď teda nevím, bojím se že co když mi tam běží penále? poraďte prosím, mám se bát? tedy toho že mám měsíc na účtě minus 30 kč? je to průser???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
1mila2
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 11.05.19 15:01

Zrus ucet u sporky a zaloz nekde, kde je to bez poplatku.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 11.05.19 15:01

Záleží jaký máš účet. Zrus si papírové výpisy a přesně se zeptej za co všechno ti strhávají poplatky. Spořitelna je v tomhle asi největší sviňa. Vše co není nutné zrušit. Aktivuj si bankovnictví přes internet. Převod peněz trvá i dva pracovní dny. Záleží na bankách.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 7896 příspěvků 11.05.19 15:26
@Anonymní píše:
Ahoj. Před cca 6 týdny jsem si zřídila účet ve spořitelně z důvodu nástupu do práce. Jinak jsem ho doteď neměla takže jsem v tomhle nezkušená. Po asi 4 týdnech mi přišel první výpis. Na účtu výplata ještě nebyla a za výpis strhli 30 kč. Čili konečný stav minus 30 kč. Včera byla konečně výplata. Nechala jsem si 5 tisíc posílat na účet a zbytek vyplatit v práci. Tak mi dali peníze do ruky a myslela jsem, že peníze jsou už i na účtu. Dnes jsem tedy dala kartu do bankomatu a napsalo mi to, že mám pořád minus 30 kč a že mám co nejdřive dlužnou částku uhradit. Já v tomto nováček jsem byla vyplašená. Takže peníze tam zatím nedorazily a v pondělí už by měli doufám :think: :think: :think: :( Nikdy jsem nic nedlužila, půjčky nemám. Teď teda nevím, bojím se že co když mi tam běží penále? poraďte prosím, mám se bát? tedy toho že mám měsíc na účtě minus 30 kč? je to průser???

Převod mezi účty trvá obvykle jeden pracovní den, ale může se protáhnout i na dva. Takže pokud jsi měla výplatu včera, a peníze tvůj zaměstnavatel odesílal také v pátek, budeš mít peníze na účtu v pondělí, nejpozději v úterý.

Také ti doporučuji změnit banku - je celá řada bank, co má účty zdarma, včetně debetní karty, aplikace pro mobily, elektronického bankovnictví a většinou umožňují založit bankovní účet přes internet - např. www.airbank.cz, www.fio.cz, www.equabank.cz … Spořitelna je jedna z nejhorších bank - většinou ji používají lidé co nerozumí modrní technice a chodí vše vyřizovat na pobočku (např. důchodci…).

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 11.05.19 15:29

Pokud byla včera vyplata (jakože ji včera posílali), tak budeš mít peníze v pondělí nejdřív, o víkendu nic nechodí. A změň banku, spořitelna je fakt děsná.

iiiv
Extra třída :D 11412 příspěvků 11.05.19 15:37

Poradím udělat si účet bez poplatků

Halamka
Závislačka 4020 příspěvků 11.05.19 16:16

Mám equa, výběr kdekoli zdarma, výpisy nepotřebují, mam IB, převody, vše zdarma. Spořitelna je fakt nejhorší zlodějna.

cecetka
Echt Kelišová 8233 příspěvků 11.05.19 16:19
@Anonymní píše:

A to jsi tam nemusela vlozit zadny pocatecni vklad?

jezzz
Závislačka 2847 příspěvků 11.05.19 16:41
@Anonymní píše:

30 Kč bude urcite za papírový výpis. Zajdi si do banky a nech si nastavit elektronické zasílání.

Zároveň se zeptej, zda máš na jiné služby poplatek. Nech si vše vysvetlit.

Pokud jsi, trochu zdatna s internetem, nech si aktivovat ovládání účtu přes internet. Na pobocce ti to vysvetli.

Pokud máš první účet a neorientujes se v tom, účet zatím nerus. Až se rozkoukas a bude ti to více jasné, přeji k jiné bance.

Výplata ti přijde určitě v pondělí :hug:

Za dluh ti mohou účtovat poplatek. Na to pozor, u všech bank.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 16:46
@jezzz píše:
30 Kč bude urcite za papírový výpis. Zajdi si do banky a nech si nastavit elektronické zasílání.

Zároveň se zeptej, zda máš na jiné služby poplatek. Nech si vše vysvetlit.

Pokud jsi, trochu zdatna s internetem, nech si aktivovat ovládání účtu přes internet. Na pobocce ti to vysvetli.

Pokud máš první účet a neorientujes se v tom, účet zatím nerus. Až se rozkoukas a bude ti to více jasné, přeji k jiné bance.

Výplata ti přijde určitě v pondělí :hug:

Za dluh ti mohou účtovat poplatek. Na to pozor, u všech bank.

No jo ale kolik mi můžou naúčtovat?

SussieS
Závislačka 3863 příspěvků 11.05.19 16:54
@Anonymní píše:

Osobně mi nikdy nic nenauctovali… ale s tou Spořkou jsi fakt prohloupila… nejhorsi banka u nás. Co se týče převodu peněz, pokud poslali v pátek, peníze musí být na účtu v pondělí.

nozu
Extra třída :D 12432 příspěvků 11.05.19 16:55
@Anonymní píše:

Poplatek ti můžou naúčtovat podle ceníku. Musela jsi dostat v bance společně s papíry ke zřízení účtu. Jinak je fakt divné, že jsi tam hned v den založení nemusela dát minimální počáteční vklad. To chtějí snad všechny banky…

Uživatel je onlinekubiks
Povídálka 38 příspěvků 11.05.19 17:05

Hezký den všem, nevím co máte za účet, ale myslím si, že váš poplatek, je pouze poplatek za vydání platební karty. Určitě v prvním měsíci založení účtu nebudete mít žádný problém s nějakým mínusovým stavem.

jezzz
Závislačka 2847 příspěvků 11.05.19 18:38
@Anonymní píše:

Holka, co takhle se podívat do ceníku? Mají hodně programů :oops:

Našla jsem smluvní pokutu 300 Kč.
Zeptej se na to zítra v bance a hlavně se zeptej, co máš v rámci účtu zdarma a za co platíš a hlavně kolik.

Jinak ceník je přístupný na webu ČS.

jezzz
Závislačka 2847 příspěvků 11.05.19 18:40
@kubiks píše:
Hezký den všem, nevím co máte za účet, ale myslím si, že váš poplatek, je pouze poplatek za vydání platební karty. Určitě v prvním měsíci založení účtu nebudete mít žádný problém s nějakým mínusovým stavem.

Dle ceníku odpovídá 30 Kč papírovému výpisu.
Navíc bych netvrdila, že minus je bez problémů a bez poplatku 8o

Dle ceníku je zpoplatněn.

Pokud nevíte, zda je to v pořádku, tak to nepište. Takové rady len zmatou již zmatení zakladatelku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama