Poraďte sport vhodný pro mou dceru

23847
8.1.16 18:46

Poraďte sport vhodný pro mou dceru

Prosím, poraďte mi sport, pohybovou výchovu nebo klidně i tance, které by byly vhodné pro mou dcerku. Je dobrá ve šplhání, lezení po čemkoli, má silné břišní svaly - už od miminka. Prostě malej pavián, ječet teda dokáže taky :roll: :mrgreen: Jestli bude po nás, tak bude hodně vysoká, takže nějaký balet nebo gymnastika bude asi ztráta času :nevim: Plavání a lyžování jí nejde a nebaví, míčové hry asi také ne :nevim:
Bude jí 5 let, zatím zkoušíme kdeco, ale potřebovala bych inspiraci, kam ji nasměrovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
81489
8.1.16 18:47

Lezení

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6755
8.1.16 18:48

@Gina108 A co začít chodit do sokola? Tak si vyzkouší vše možné :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5724
8.1.16 18:49

Atletika pro děti. Rozvíjí se všestrannost, a nasměruje dítě ke správnému sportu. V tomhle věku ideální.

http://www.atletikaprodeti.cz/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23847
8.1.16 18:51
@Lama Lama píše:
Lezení

Na to jsem myslela. :think: Myslíš, že by do nějakého oddílu brali i takhle malé děti? :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81489
8.1.16 18:52
@Gina108 píše:
Na to jsem myslela. :think: Myslíš, že by do nějakého oddílu brali i takhle malé děti? :nevim:

jo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9659
8.1.16 18:52

@Gina108 hodně záleží na tom, co máte v okolí. Poptala bych se maminek na dobré kroužky v okolí. Dcerka může klidně chodit na balet - je to dobrá průprava do dalších sportů. Až povyroste, může přejít na něco jiného. Super je i gymnastika, plavání, step. To vše jsme s dcerami zkoušela. Dobré je i cvičení v sokole ;)

Příspěvek upraven 08.01.16 v 19:09

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29350
8.1.16 18:52

@Gina108 nevím, jak u vás, ale u nás chodily do lezení děti už ve školce… brali tam od čtyř let…
A jinak ten balet nebo gymnastika taky pro začátek není na škodu, i kdyby to později nedělala… jestli by ji to bavilo a chtěla tam chodit, tak jí to rozhodně neuškodí… náš poděs bude asi taky spíš vyšší, ale do baletu a gymnastiky chodí… dělat to vrcholově asi nebude, ale nějaký ten základ, držení těla, a podobně…

Příspěvek upraven 08.01.16 v 18:55

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15074
8.1.16 18:53

Existuje možnost otestovat dítě přes Sport analytik, mívají různé akce.. http://www.sportanalytik.cz/index.php

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
8.1.16 19:02

Lezeni me taky napadlo, ale nechapu, proc by nemela delat balet nebo gymnastiku, nebo snad z ni chces mit profesionalku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7346
8.1.16 19:05

@Gina108 A proč ne gymnastika…??? Pokud nechceš mít doma mistrini světa :mrgreen: je to velmi dobrý sport a průprava pro X dalších sportovních aktivit…
Mohly by ti sportovkyně vyprávět…mistrině v aerobiku, fitness, pool dance…ty kterým chyběla gym. průprava, jak bylo těžké to dohnat v dospělosti.
Dala bych jí na gymnastiku…klidně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15074
8.1.16 19:08

Mě se gymnastika moc nelíbí, jak tam děti lámou.. ale moji dceru by asi bavila, tedy hlavně to nářadí:-) Případně nějaká ta atletika, všestrannost.
Taky má sílu v rukou (od mala nadevše milovala prolézačky) a líbí se mi lezectví. Později třeba volejbal, myslím, že bude vysoká.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7932
8.1.16 19:11

Moje starší (5letá) chodí už druhý rok na balet a přijde mi to jako super pohybová průprava, byla jsem nedávno na ukázkové hodině a spíš se tam vyblbnou, posilují svaly, protahují, učí se ovládat svoje tělo, budou se učit kotouly, hvězdy… Co jsem tak koukala, tak do vyšších ročníků klidně chodí vysoké holky, silnější holky, je to ZUŠka ;) :lol: Hlavně že mají pohyb, který by je bavil… Totéž si myslím, že je to s gymnastikou, i když vyroste, tak ty pohybové základy se neztratí :)
Vidím to na mamce, v dětství a mládí dělala sportovní gymnastiku a ještě po padesátce měla silné svaly a ohebné tělo (navzdory nadváze a aktuálnímu nedostatku pohybu) :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7346
8.1.16 19:12

Dcera prolezla vším možným…balet, gymnastika, atletika atd. No, ona ne…já jí tam přihlásila, že? :mrgreen: Matka magor…
Nic jí bohužel dlouho nebavilo…z tohohle bolely nožičky, tady bříško :roll:
Nakonec jsem to vzdala…a dcera si našla sama, co ji baví. Ve 12 letech (skoro za 5 minut 12) a to ZUMBU. Miluje jí, baví jí to a to je hlavní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
999
8.1.16 19:15
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek