Porod obříka :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pettcherry
Kecalka 266 příspěvků 07.01.19 09:01
porod obříka :-)

Zdravím Vás,

na poslední kontrole mi doktorka řekla, že budeme atakovat porodní váhu 4 kil, dost mě to vyděsilo, bude to velká komplikace při porodu? Jsem ke všemu ještě prvorodička a termín mám 1.2.2019

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3036 příspěvků 07.01.19 09:04

Snadný to asi nebude, ale je to vždycky +-500g. Mně třeba doktor tvrdil, jak budu mít velké dítě, že bude mít v termínu přes 4kg. Rodila jsem plánovaným císařem 14 dní před termínem a malý měl 3080g. To kilo už by asi nenahnal. Je pravda, měl trochu větší obvid hlavičky, proto ten větší váhový odhad. :nevim:

Fiškuska
Povídálka 30 příspěvků 07.01.19 09:06

Malej měl porodní váhu 3990 g, myslím že porod nebyl těžší než kdyby bylo miminko menší. Je to ale už půl roku od porodu, tak je možný, že jsem ty horší chvíle vytěsnila :D

anupati
Kelišová 6436 příspěvků 07.01.19 09:09

Pro porod je, podle mě, důležitější obvod hlavičky spíš než váha. Jinak jsem rodila 2,90 a 4 a BYL to rozdíl, víc jsem si mákla na protlačení. Ale po obou porodech jsem byla beze stehu, takže větší váha není automaticky větší poranění. Ta měnší trvala dlouho na sestoupení, protože měla zase omotaný pupečník, takže menší taky neznamená vždy lepší průchod porodními cestami…určitě to zvládnete. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 09:10

4450g, žádný oxytocin, žádný epidural, přežilo se to.

Tichošlápek
Extra třída :D 11582 příspěvků 07.01.19 09:10

Skvrne mělo 4,5 kila a bylo to zlé. Jenže to záleží hlavně na tvých porodnich cestách, jak bude porod postupovat, jak bude dítě rotovat, jaký ma obvod hlavičky… jen samotná váha nic neznamená. Btw mne na odhadu v porodnici tvrdili, ze bude mít max 3,5 - takže tolik k odhadum váhy

terinka4444
Hvězda diskuse 69415 příspěvků 07.01.19 09:13

Moje druhorozená měla 52cm a 4050g. A porod to byl za odměnu. Do čtyř hodin od první kontakce, naprosto bez problémů, bylo to velmi rychlé, samotné tlačení, byla na jednu kontrakci venku. Nastřižení na 3 stehy, naprosto v pohodě už v den porodu. Velké děti se rodí lépe, mají sílu a pomáhají, oproti malinkým dětem, které jsou bez síly. Neboj se.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 07.01.19 09:14

@Pettcherry při porodu nejsou kila tak důležitá - důležitější je spíše obvod hlavy dítěte a rozměr pánve - tzn. ideálně aby menší kolečko (hlava) prošlo tím větším kolečkem (pánev), což většinou s váhou dítěte nesouvisí. Jsou tady holky, které rodily 4,5 až 5ti kilové děti a v pohodě :palec:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33699 příspěvků 10 inzerátů 07.01.19 09:17

:hug: Hlavně nestresovat dopředu. Mě taky s první strašili, že to bude hrozný obr a nakonec byla průměr. Druhé dítě bylo větší a mělo hlavu 37 cm a prošlo bez jediného škrábnutí, a to já opravdu nejsem nijak prostorově výrazná. Na pokoji se mnou byla maminka, která porodila dítě přes čtyři kila, také bez jakéhokoliv porodního poranění. Tak buď v klidu, o porodu se pobav s nějakou příjemnou porodní asistentkou, aby ti dala rady, jak si ulevit od bolesti, co dělat, co nedělat a ono to nějak dopadne. :kytka:

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 07.01.19 09:25

@Pettcherry Důležitá je velikost hlavičky, syna odhadovali na na 4,5kg a protože byla možnost, že kdyby mě nechali přenášet mohl by být problém s průchodem hlavy porodními cestami, tak ve 40tt začali vyvolávat, a podle toho jak to šlo tak syn by tam seděl ještě hodně dlouho, jako ten porod byl náročný, moc si ho nepamatuju, ale na to, že měl obvod hlavy 38cm jsem nebyla ani moc šitá, měla jsem malý nástřih (a osobně myslím, že díky cvičení s aniballem). Syn měl nakonec 50g pod 4kg, ale byl velký. Zvládli jsme to, mám zdravého syna a z porodu žádné trauma. Dokonce už mám druhé dítě a jak to už jednou syn roztáhl, tak dcerka (s mnohem menší hlavičkou) prošla celkem rychle.

dada85
Kecalka 291 příspěvků 07.01.19 09:28

Neřeš to a nestresuj se do předu. První měl 3800g a neslo to a neslo nakonec kleště… Druhý měl odhad 3200g a nakonec se narodil s vahou 4900g :D a v pohodě na dvě zatlaceni venku.

ugluk
Hvězda diskuse 44195 příspěvků 07.01.19 09:30

Jsem čekala, že ti vyhrožují pěti kilama :) Čtyři už jsou dneska docela normál. A mnohem důležitější než skutečná váha je to, jak je tam miminko natočené, jak při porodu spolupracuje… Známou 2,5kilové mimčo potrhalo dost brutálně, zatímco já rodila čtyřkiláka zcela na pohodu do dvou hodin od příjezdu do porodnice. A to je ona o hlavu větší a postavy poněkud robustnější než já.

Pettcherry
Kecalka 266 příspěvků 07.01.19 09:33

děkuji vám :-) masírujem hráz a já se snažím být optimistkou :-)

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 07.01.19 09:33

S váhou nestresuj, důležitá je velikost hlavičky a ta je snad u všech skoro stejná :palec:

Filzefina
Kecalka 125 příspěvků 07.01.19 09:36

Ja rodila nedorotovane mimco a to je pry daleko horsi nez velke. Ale taky me strasili vahou. Jestli bude nejake priste,tak vubec nechci odhad vedet. Mela jsem strach a pak se muze zenska zbytecne bloknout ze to nezvladne. Nechapu proc strasi :cert:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >