Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@ana11 píše:
Děkuji ti za vyjádření názoru a moderování této diskuse. Ale pro mě zbytečné diskutovat není. Trošku si ujasňuji, co je a není reálné a co přesně jak chci. Nevím, co je na tom k nepochopení. Až budu mít svoji konečnou představu, tak to samozřejmě prokonzultuji i s danou porodnicí. Myslím, že tady je opravdu velká kupa diskusí, které jsou k ničemu, tak i kdyby tato byla stejná, tak se to ztratí. Ale nemyslím si, že je zbytečné diskutovat. Minimálně třeba budu mít štěstí a ozve se někdo, kdo rodil s porodním plánem v Hradci. Bohužel když jsem zadávala přímo diskusi na toto téma, tak zůstala bez odpovědí. Ono na základě mailové či osobní konzultace můžou slíbit cokoliv, ale mě opravdu zajímají reálné zkušenosti.
PS: nepíšu pro MF Dnes
ojojo, těhotenské hormony asi…nic ti nemoderuju, jen jsem ti napsala svůj názor…mizím
@ana11 Rodila jsem v Podolí, vyvolávaný porod… problém byl snad se vším ![]()
Porod nakonec skončil císařem, ale věřím tomu, že kdybych rodila přirozeně tak mi ani nedají moje dítě na břicho a tak podobně… jak jsem měla v porodním plánu…
U mě se na nějakej porodní plán naprosto dokonale vys*ali
@terinka4444 píše:
ojojo, těhotenské hormony asi…nic ti nemoderuju, jen jsem ti napsala svůj názor…mizím
Já to nemyslím zle, ale píšeš už potřetí, že se mám zeptat spíš v dané porodnici a to taky hodlám udělat. Ale hodnotit zbytečnost diskuse… no nevím. Pro mě je přínosná a doufám, že i třeba pro pár ostatních, které zrovna přemýšlí o porodním plánu. Každopádně za zkušenosti s tím, jak je to u vás, děkuji.
Moc se v tom pidláte a řešíte, ženské. Z porodu se dělá hrozná věda.
@ana11 píše:
Já to nemyslím zle, ale píšeš už potřetí, že se mám zeptat spíš v dané porodnici a to taky hodlám udělat. Ale hodnotit zbytečnost diskuse… no nevím. Pro mě je přínosná a doufám, že i třeba pro pár ostatních, které zrovna přemýšlí o porodním plánu. Každopádně za zkušenosti s tím, jak je to u vás, děkuji.
ani já to nemyslela zle, jen jsem ti chtěla napsat, že k čemu ti je, žetřeba Cmochy v podolí na plán vůbec nekoukli, nebo že na Lochotíně je klimatizovaný centrálně sál a tudíž je pro dítě k ničemu ošetření u matky, páč by promrzlo…tak jsem to myslela. Zkušenosti jsou nepřenosné, vymyšlené to máš hezky, teď je na řadě ta konkrétní porodnice, protože ti nic nedá informace, že v Podolí nekoukají na plán. Třeba. Takhle jsem to myslela.
@terinka4444 píše:
ani já to nemyslela zle, jen jsem ti chtěla napsat, že k čemu ti je, žetřeba Cmochy v podolí na plán vůbec nekoukli, nebo že na Lochotíně je klimatizovaný centrálně sál a tudíž je pro dítě k ničemu ošetření u matky, páč by promrzlo…tak jsem to myslela. Zkušenosti jsou nepřenosné, vymyšlené to máš hezky, teď je na řadě ta konkrétní porodnice, protože ti nic nedá informace, že v Podolí nekoukají na plán. Třeba. Takhle jsem to myslela.
Já to beru. Tak snad se s nima nějak domluvím. Jen jsem chtěla i nějaké porovnání, protože k tomu různě načítám a v teoretické rovině opravdu umí slíbit kde co a pak je zajímavá ta realita, což leckde pokulhává.
@Burj Chalifa a já jsem ráda že jsem to nepodcenila. Měla jsem Hezký porod někdy čtu zdejší porodní deníčky a je mi smutno, protože spousta věcí by byla v pohodě kdyby měla dotyčná pp
@ana11 pokud máš strach že ti nevyhoví, chtěj pp podepsat. oni po tobě chtějí taky spoustu podpisů.
@suricata
Je to o hodně o porodnici jako takový. Já žádný PP neměla, poslouchala jsem a dělala, co mi řekli, a jak to tady čtu, tak co je považováno za hodné PP, to se u nás dělá běžně i bez PP.
@ana11
A jak ty jako laik třeba poznáš, že něco prostě bylo nutný a nemohli se držet PP? Myslím třeba ten hojně zakazovaný nástřih. Já ho měla 2× a pokaždý nic, nevím o něm, sešití na jedničku, žádný problém. Zato vidina, že se rozervu samovolně až po zadek, dej pokoj.
@Burj Chalifa píše:
Moc se v tom pidláte a řešíte, ženské. Z porodu se dělá hrozná věda.
souhlasím. Taky nechápu proč si musíme psát porodní plány a žádat v nich tak triviální věci jako být se svým dítětem. Vědu z toho dělá personál nemocnic.
@ana11 Ahoj
já taky rodila v HK, porodní plán jsem taky zvažovala (čistě proto, že je to moderní, tak proč ne), ale tak nějak jsem skončila na tom, že jsem nevěděla, co tam napsat… že bych chtěla bonding? Aby mi ho neodnášeli? Popravdě jsem si porod nedokázala ani moc představit, přece jenom je to dost těžko přenositelná životní zkušenost. Dospěla jsem k tomu, že jsou to beztak spíš standartní věci. Když jsem se na to ptala svého dr. v rizikovce, tak ho to hrozně pobavilo, že s tím plánem čas od času nějaký šílenec přijde, ale že to stejně nikdo nečte. Že když budu něco chtít, tak si mám o to prostě říct. Tím jsem byla plně uspokojena a říkala si, že to prostě probereme pak v pár větách při příjmu. No při příjmu jsem to probrala tím stylem, že jsem dr. řekla, ať si do mě napíchá co chce, hlavně ať to oba ve zdraví přežijeme. Bonding mě absolutně neoslnil, lítal mi tlak, takže jsem byla ráda, že se malej rychle přisál a vzal si ho manžel… Takže jsem ve výsledku ráda, že jsem nic nepsala. Co se třeba nástřihu týče, znám PA, která stříhá prostě všechny, protože to je tak podle jejího názoru nejlepší (nehodnotím), takže Tě střihne ať chceš nebo ne, ikdyby jsi to v plánu měla sebevíckrát, protože si to prostě stejně okecá.
@paola white
Já si zas říkám, že z pohledu laika nemám ani páru, co se všechno při porodu může stát, narozdíl od dr., co toho už viděl, takže sice můžu mít nějaký požadavky, ale právo veta by měl mít on, podpis, nepodpis. Neříkám, položení po porodu, pokud už se nic neděje, ale to je něco jinýho, než třeba nástřih.