Porodnice Ostrava-Vítkovice

3.6.07 16:01

Porodnice Ostrava-Vítkovice

Ahoj maminky,

zanedlouho mne čeká porod a ještě nejsem rozhodnuta, kde budu rodit.
Nejblíž mám Vítkovice, ale samozřejmě uvažuji např. i o Porubě.

Můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti z poslední doby?

Děkuji

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2245
3.6.07 16:51

Já rodila ve Vítkovicích v září a byla jsem naprosto spokojená,akorát porodní sál mě moc nenadchnul,ale na konec jsem rodila na nadstandartu za 500,–Kč a bylo to super.

Přístup sestřiček i porodních asistentek byl fakt profesionální a byli tam všichni moc hodní.druhý porod budu absolvovat zase ve Vítkovicích.

ale každá mamina není spokojená moje kámoška nadávala,ale mě se tam líbilo.je pravda že zařízení na pokojích je staré ale pro mě byl důležitý lidský přístup jako pro prvorodičku.

porodila jsem za šest hodin tak přeju rychlý a pohodový porod jako jsem měla já.

Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
3.6.07 18:07

Ahoj,
já jsem rodila v Porubě, a naprostá spokojenost, krásný „porodní“ pokoj, dobří doktoři, super sestřičky. Šla jsem tam už jen i kvůli toho, že kdyby se nedej bože, něco stalo synovi, mohla bych být s ním. A né, že by mi ho někam odváželi.
Moje kamarádka dělala praxi na porodním ve Vítkovicích, a říkala, že by tam nešla kvůli nějaké doktorky, nevzpomenu si na jméno, že má strašný přístup k rodičkám, a to mám potvrzené i od jedné kamarádky, která šla jen vytahovat stehy z císaře, které jí zrovna vytahovala, ta doktorka. Kamarádka přišla úplně vyřízená, být tam já, tak na ní podám stížnost.
Tak tak, ale každý se rozhoduje podle sebe. Já jsem chtěla jen to nej, pro sebe i syna.
Kdybys chtěla ještě nějaké info, tak písni. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
3.6.07 19:02

Já rodila dvakrát na Porubě a super, kamarádka dvakrát ve Vítkovicích a také byla spokojená… Myslím, že neprohloupíš ani jednou porodnicí.
Spíš zvaž, co ti vyhovuje - profesionální, ale kvůli množství rodiček trochu méně osobní přístup na Porubě nebo domáčtější prostředí ve Vítkovicích…

Fifky asi také nejsou k zahození, ale já je měla až jako třetí na seznamu…

Ani jedno zařízení není žádná hrůza. A musíš si uvědomit, že na vola (pardon za ten výraz) můžeš narazit kdekoli.

L.

PS: Přesunula jsem diskusi do porodnic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
3.6.07 19:39

Hlasuji pro Fifejdy a dr. Liškovou (dětská lékařka na novorozeneckém).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
3.6.07 19:44

Taky jsem byla na Fifejdách spokojená :)

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
3.6.07 21:27

Vítkovice muzu jen doporucit, pokud je k dispozici nadstandardní pokoj, tak je to uplne super. Lidi jsou tam skveli a ze tam nejsou moderní postele a vybaveni, mi bylo uplne fuk.
preju snadny porod.
Polly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
3.6.07 22:16

porod ve VItkovicich

Vitkovice doporucuju, porod veden uzasne - mela jsem nadstandart - PA skvela, pristup dobry. Sestinedeli horsi, ale spise co se tyce jidla atd :-DD

Detske oddeleni na patre a moc hodne detske sestricky…maly mel zloutenku tak mi ho tam i ukazali na fotetru ,abych vedela jak mu tam je a tak…

Otazka je co od porodu ocekavas…Vitkovice jsou hodne zalozeny na prirozenem porodu ,epidural ti jen tak neudelaji …

No mozna se rozhodnes podle sily kontrakci, ja byla rada ze jedu jen 5 minut :) Do Poruby bych to asi nedala hehehe…

Tak stastne narozeni miminka!

Nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
4.6.07 07:15

Já rodila v Porubě, spokojena - Porubu jsem hlavně vybírala podle toho, že ji mám nejblíž a také kvůli tomu, že kdyby bylo něco s miminkem - jsou v Ostravě nejlépe vybavení
Kamarádka rodila ve Vítkovicích - také byla spokojena.
Takže si spíš vyber tu, která je ti sympatická, kde se ti to více líbí.
Jak se tady už výše psalo - na blbce narazíš kdekoliv

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.6.07 10:17

Ahoj. Já jsem rodila ve Vítkovicích v září 2006. Na porodním sále byli všichni úplně super. Vůbec jsem nečekala, že budou tak hodní. Další dítě budu rodit určitě tam. Na šestinedělí jsem byla taky spokojena, žádné problémy nebyly. A strava mi dokonce chutnala (ale já sním vše). Přeji stejně pohodový porod, jako jsem měla já. Katka a Anetka

• Nahlásit
  • Citovat
2649
4.6.07 11:48

Ahoj,

já rodila v Porubě. Všichni na porodním odd. včetně pokoje byli naprosto úžasní. Na šestinedělí už byly fofry, ale na nikoho nepříjemného jsem nenarazila. Měla jsem nadstandard, takže se mě spíš moc nevšímaly. Já jsem chtěla Porubu kvůli neonatologické péči a taky si neumím představit, že bych neměla sprchu a WC na pokoji. To je myslím ve Vítkovicích jen na nadstandardu, který třeba může být obsazený :-(
Takže můj pořadník porodnic byl - Poruba, Vítkovice, Fifejdy. Zajdi se tam podívat, každý potřebuje něco jiného. Hodně štěstí!

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
20.6.07 15:14

Ahoj, já jsem rodila ve Vítkovicích v únoru 2006 a byla jsem spokojená, vybavení nic moc, ale nějak mi to vůbec nevadilo, navíc pokud vím tak se tam minulý měsíc rekonstruovaly porodní sály. Za necelé 3 měsíce budu rodit podruhé a půjdu určitě znovu tam.

Anina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
14.8.07 14:32

poruba

taky jsem to hodně řešila a řeším. Ale postupem času si přehodnocuji priority. Pár mých známých ze zdravotnictví mi jasně řeklo. Pokud je porod bez komplikací, můžeš rodit v kterékoliv porodnici a vybírat si podle konfortu a péče. Ale pokud by ty komplikace nastaly (budu prvorodička), vždy je lepší být co nejblíže fakultce v Porubě (je tam nejen specilizovaná porodnice, ale také oddělení následné péče).
Takže jsem rozhodnuta rodit budu raději ve ,,velkovýrobně miminek" kde pro své dítě ten udělám maximum. A budu-li si připadat jako číslo - tak si myslím že na to rychle zapomenu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
14.8.07 14:36

Fazole, minulý týden jsem se z Poruby vrátila s třetí dračicí a nemohu říct ani jediné křivé slůvko na jediného člověka tam - bylo to super a vůbec ne neosobní… Teda když odmyslím to, že mě fakt nebaví rodit… ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
15.8.07 16:10

Lesino, tak už jste se vrátila? gratuluji ke třetímu křiklounovi a taky za povzbuzující slova (já mám Porubu ráda celkově). já jsem ještě nerodila, ale jak se znám, taky mě to asi dvakrát bavit nebude chacha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama