Porucha usínání u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tajeka
Kecalka 121 příspěvků 30.03.19 20:23
Porucha usinani u batolete

Ahoj maminky,
potrebovala bych poradit, co by mohlo byt pricinou/co by mohlo pomoci s problemovym usinanim batolete.
Mam rocni holcicku. Spi od jedenacti do dvou, usina bezproblemove, behem dvou minut. Pote chodi spat az v sedm, pul osme vecer a vzdy stejny scenar. Usina na stejnem miste jako dopoledne. Stejne jako dopoledne jsem vedle ni. Jenze ted usinani trva hodinu az dve. A to ne, ze by lezela a jen nespala, ale okamzikem ulehnuti se stava naprosto hyperaktivni. Prakticky plynule meni polohy, boucha rucickama, pretaci se ze zad na brisko, do protismeru, seda si. Pritom je na ni videt, ze je uplne vyrizena. Kolikrat uz ani neotevira oci, place. Je na ni zalostny pohled, neuveritelne se trapi. Vyzkousela jsem snad uplne vse. Chodit spat driv i pozdeji. Pred spanim ji vice unavit nebo naopak uklidnit. Jist driv nebo pozdeji. Svetlo, tmu, bezny ruch, uplne ticho, pisnicky, bily a jiny sum. Zavinovat, obejmout a pod. U niceho ani naznak zlepseni. Snad jen u malovani po tele. Jako by potrebovala prevest pozornost jinam, nez na usinani. Trha mi to srdce, neuveritelne se trapi. Cela situace trva uz pres dva mesice.
Mate napad? Diky za pomoc.

Přečtěte si článek: Nespavost u dětí: Jak na časté buzení?

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 30.03.19 20:29

A usíná sama, nebo je někdo u ní? Náš malý tohle dělá pokaždé, když spí se mnou a v noci se vzbudí. Potřebuje na usnutí absolutní klid a to i za tu cenu, že si někdy malinko popláče. Je to spíš takové ňuf ňuf, jak nemůže zabrat. Pak ale většinou spí. Musí sám spát v ložnici už od osmi měsíců, do té doby byl očistec ho uspat ať přes den, večer nebo přes noc.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 30.03.19 20:31

Mě přijde že přes to poledne spí hrozně dlouho alespoň o hodinu bych to zkrátila , projektor na strop jste zkoušeli?

Aduš8
Závislačka 4127 příspěvků 30.03.19 20:33

Jak dlouho spí ráno? Našemu je 16 měsíců, přes poledne spí nejvíc 1,5 hodiny už od roka. Spát chodí mezi sedmou a půl osmou, ale vstává nejdýl v sedm, někdy si to protáhne o půl hodinky.

Tajeka
Kecalka 121 příspěvků 30.03.19 20:46

Dcera usina se mnou. Nekdy sama v postylce, ja na sve posteli, nekdy ji mam vedle sebe. V postylce je to o neco horsi, ale asi spis proto, ze ji nemuzu usmernovat, tak vic vstava. Pres poledne spi hodinu a pul az tri. Od narozeni potrebuje o neco vice spanku. Rano vstava dle svetla, takze se to ustavicne posouva. Aktualne jsem nekde kolem pul seste. Projektor jsem nezkousela. Jen ten sum, pisnicky… a nebo prave uplne ticho. I samotnou jsem ji tam zkousela nechat, ale na to neni zvykla, to stoji a place. Prijde mi jako by nedokazala zlomit ten bod usnuti. Potaci se se zavrenym ocima, ale nedokaze vydrzet dve vteriny bez pohybu. Ten ji samozrejme budi.

machninka
Povídálka 49 příspěvků 30.03.19 21:05

Máme to dost podobně. Nemyslím si, že by spala přes den moc…mám skoro 18ti měsíční a donedávna spala podobně, cca 11-14. A teď to večerní usínání je boj, u nás to tedy trvá cca dva týdny, ale trvá jí to přes hodinu, než se přestane hýbat a usne…A musím být u ní, předtím usínala sama…Tak doufám, že to nebude dlouho trvat:confused: tak moc neporadím, ale soucitim… :(

Hobitka
Kelišová 5007 příspěvků 30.03.19 21:19

@Tajeka Holky mi tohle delaly/delaji obe. Hodina uspavani zadna mira, ovsem ony nechodily v 19 ale ve 22-23, a stejne to trva. Ta nejmladsi spi momentalne 22/23 - 6/6:30 a 90 minut po obede. My museli vydrzet, upravilo se to, az kdyz jsme rusili odpoledni spanek cca ve 2.5r, Nejmladsi jeste nejsou dva, tak jeste par mesicu nas ceka…

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 30.03.19 21:48

Moje dcerka to taky tak měla. Nedovedou se uvolnit. Pomáhala reflexní masáž chodidel nebo škrábání na zádech. To ji zklidnilo a usnula celkem rychle.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8284 příspěvků 31.03.19 03:15

Take si myslim,ze se neumi uvolnit. Ja vzdy dbala na ritualy, kazdy den to stejne…a jak se ten proces uspavani blizi ke konci, uklidnuji se vic a vic…a u listovani knizkou uz se jim oci zaviraly. Skrabani zad je taky parada.To pouzivam i behem dne, kdyz je mala z neceho nervni.

Hobitka
Kelišová 5007 příspěvků 31.03.19 09:17
@Janli píše:
Moje dcerka to taky tak měla. Nedovedou se uvolnit. Pomáhala reflexní masáž chodidel nebo škrábání na zádech. To ji zklidnilo a usnula celkem rychle.

My zase simrame :mrgreen: . Ale i tak to trva proste k te hodine.

Tajeka
Kecalka 121 příspěvků 31.03.19 12:15

Dekuji vsem za komentare. Maseze a simrani zkousim, ale desne se tomu brani -nesnasi omezovani toho pohybu, takze chytit nozicku nebo rucicku, zatlacit spet na postylku = hystericky plac. Ted me asi polovina maminek roznese na kopytech, ale co pomaha, je dat na zadek (udelala jsem to asi trikrat, kdyz uz byla uplne vyrizena, uplakana a uspavani trvalo do jedenacti), jakoby se zarazi, par vterin poplace a usne -nejspis hlavne tim predchozim vycerpanim. Samozrejme, ze „dostat na zadek“ je jen symbolicke. Nebiji ji. Ne, ze bych to chtela praktikovat, napsala jsem to jen pro zajimavost - ze hlavni roli bude hrat nejaky psychicky proces. Budeme bojovat. Hodne stesti i vam, co resite neco podobneho.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 31.03.19 12:22

U prvniho mi pomahalo objeti, ale vydrzet i kdyz se vzteka a za chvilicku byl klid. Ted podruhe uz to taky zacina vecer, mala ma 8m, pomaha jakoby poplacavani treba po noze, zadecku. Musi mit pocit pohybu, treba v kocare spi hned. Nebo si ji dam na kolena na polstar a hybu nohou a i kdyz jeci tak za chvili se zklidni a zabere.

Váš příspěvek
Reklama