Dítě najednou nechce spát samo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zereta
Povídálka 14 příspěvků 29.03.19 20:38
Dite najednou nechce spat samo

Zdravim vsechny maminky, chtela bych vas poprosit o radu. Par diskuzi jsem na toto tema cetla, ale rada bych slysela vase zkusenosti a rady. Me dceri bude za par dni 2 roky. Nikdy nebyl problem se spanim. Vzdycky jsem ji polozila do postylky a odesla jsem, nebo nekdy jsem precetla pohadku a v pohode bez kriku usnula nebo si tam jeste povidala. Pred par dny najednou proste histericky brecela, poprve prelezla postylku a proste nechtela spat, chtela abych tam byla s ni nebo proste nechtela spat. Je pravda, ze jsme meli ten den hlidani protoze jsme chteli s manzelem jit posedet po dlouhe dobe, ale nesli jsme poprve, takze to nebylo nic vyjimecneho. Chtela jsem ji dat spat, pockat az usne a pak, ze pujdeme, no ale nikam jsme nakonec teda nesli. A od toho dne se ten histericky rev opakuje. Odpoledne po obede ale sla normalne spat a nebyl problem. Jsem z toho zoufala, protoze na to nejsem zvykla. Takze vas moc prosim o rady, nazory a duvody, proc to tak je. Predem moc dekuji.

Reakce:
mrav
Nadpozemská drbna 26631 příspěvků 29.03.19 20:48

Ahoj. A máte nějaký rituál před spaním? Moje tříleťačka taky nechtěla spát sama v posteli - vadily jí světýlka. Od té doby, co zahrnuji rolety, je klid. V tomto věku se můžou děti bát různých zvuků - vyvíjí se jim fantazie.Před spaním bych už dělal jen nejnutnější úkony. :mavam:

marka123
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 29.03.19 20:50

Je mozne ze zacina vic pracovat fantazie, dcera se kolem druheho rolu zacala bat tmy, stinu ,ruznych predmetu, ktere treba neznala, znervoznovaly ji otevrene dvere do chodby, kde byla tma…ale u nas zacla usinat sama az ve trech letech :D

Zereta
Povídálka 14 příspěvků 29.03.19 20:58
@mrav

Ritual, pustime vecernicek, vycisti si zuby, pak se jde do postylky, zapne se male svetýlko prave aby se nebala prectu pohadku dam pusu a jdu. Ted uz teda to tak neni no

mrav
Nadpozemská drbna 26631 příspěvků 29.03.19 21:10
@Zereta píše:
@mrav
Ritual, pustime vecernicek, vycisti si zuby, pak se jde do postylky, zapne se male svetýlko prave aby se nebala prectu pohadku dam pusu a jdu. Ted uz teda to tak neni no

Nepomohlo by si k ní nachvilku lehnout, než usne? Někdy se u dětí objevují tzv. noční děsy, nebo může trpět spánkovou paralýzou.

Zereta
Povídálka 14 příspěvků 29.03.19 21:18
@mrav píše:
Nepomohlo by si k ní nachvilku lehnout, než usne? Někdy se u dětí objevují tzv. noční děsy, nebo může trpět spánkovou paralýzou.

Takhle jsem to dnes udelala, ale desim se toho, ze se vzbudi a zjisti ze tam nejsem

Váš příspěvek
Reklama