Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Mám dotaz na někoho, kdo se vyzná v reklamačním řádu. Dne 18.8.2015 jsem odeslala kočárek na reklamaci. Dopravce mi smskou potvrdil, že zboží předal. Výrobce však nedodržel reklamační lhůtu, dokonce mi nikdo do teď nezavolal, ani neposlal email o tom, jak byla reklamace vyřízena. Dne 5.9.2015 jsem proto posílala email výrobci, jak reklamace probíhá. Ozvali se mi druhý den, že jsem zboží zaslala nejspíše na špatnou adresu. Obratem jsem jim volala, že zboží bylo odesláno na adresu, kterou mají uvedenou v reklamačním řádu na internetových stránkách. Paní mi slíbila, že zavolá do skladu a obratem mi zatelefonuje zpět. Tak se ale nestalo a já už jsem naštvaná, protože náhradní kočárek máme půjčený od kamarádky a ráda bych už měla ten svůj. Mám právo na odstoupení od smlouvy? Za chvíli to budou 2 měsíce, co je kočárek odeslaný a kdybych jim já sama od sebe neposlala email, tak se snad ani neozvou
Řekne mi někdo prosím, na co mám nárok a jak postupovat? Děkuju ![]()
Zkuste se obrátit na COI poradí Vám nejlépe http://www.coi.cz/…bitelu/.Taky to chce pořádně prostudovat reklamační podmínky, je divné že se neozvali, ale bohužel dneska užs e člověk nesmí ničemu divit.
@smudlinky na svých stránkách uvadějí reklamační lhůtu 30 dnů, takže to porušili určitě…děkuju za odkaz, kouknu.
@Clabitic já jsem v červenci reklamovala foťák, 3.7. jsem donesla na prodejnu a když jsem ho 4.8. neměla doma, tak jsem prostě následující den tam přišla, oznámila, že odstupuji od smlouvy a chci zpět peníze a ihned sepsala protokol a řekla, že do týdne přijdou peníze na účet.
Pokud máš doklad, kde je napsáno kdy a kam jsi kočárek posílala na reklamaci a adresa souhlasila s jimi udanou, tak bych prostě chtěla odstoupit od smlouvy a peníze požadovat ihned.