Posazování dítěte

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 13.03.18 19:17
Posazovani ditete

Chtela bych se zeptat, malej 7,5m se mi zacal posazovat, ale stylem ze se vetsinou „odrazi“ do toho sedu ode me nebo od nejake vyvyseniny. Muzu ho nechat normalne sedet nebo se musi „odpichnout“ od zeme? Do sedu mu nijak nepomaham dela vse sám.

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 7 měsíců: Všechno chce ochutnat

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

nozu
Extra třída :D 11661 příspěvků 13.03.18 19:19

Nenechávej ho sedět. Do sedu se má dostat z polohy na čtyřech.

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 13.03.18 19:21

@nozu to on je prave na ctyrech, ale vzdycky rukama vyleze na neco vyssiho nez je zem a prekuli se do sedu takhle.

anonymni_prezdivka
Kecalka 365 příspěvků 13.03.18 19:32
@nozu píše:

Do sedu se má dostat z lehu nebo kleku. Když si sám sedne překulením přes bok, je to v pořádku. Hlavně, když si sedá sám, je dost nesmysl ho zase položit, stejně se zase zvedne do sedu.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 13.03.18 19:35

Ono to tak nemá být, má se jakože z těch čtyř ze země dostat do sedu, ale ono s tím stejně nic moc neuděláš. Bys musela u něj být opravdu nonstop…Jak na to přišel bude to dělat pořád.

luci.no
Kecalka 353 příspěvků 13.03.18 19:36

@Krtiinka syn si také sedal poté, co se opřel o moje nohy nebo třeba o krabici. Brala jsem to tak, že je zpevněný a schopen sedět. Ale posazovala jsem ho v tu dobu stejně „jen“ na nočník a na jídlo. Správný způsob posazení se to nebyl a navíc vždy seděl mezi nohama. Ale docházela jsem s ním na rehabilitaci, takže byl pod dohledem.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8023 příspěvků 13.03.18 19:42
@nozu píše:

A jak to má udělat? :mrgreen: :mrgreen: přivázat?

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 13.03.18 19:43

Prave jsem si nebyla jista, staci mu klidne plysak o ktereho se opre a sedne si, nebo jak pisete moje nohy. Je pravda, ze nedovolit mu to by bylo hodne tezke, asi bych ho musela privazat :mrgreen:, protoze se mu to hodne libi a i kdyz ho vratim zpet behem vteriny to udela znovu. Ale parkrat uz se mu to podarilo i ze zeme ze ctyr, tak snad to bude dobré. Budu se snazit eliminovat plysaky z dosahu :lol:, aby se snazil normalne sam :)

Šmoulice
Kelišová 6738 příspěvků 13.03.18 19:44

Mě bylo řečeno ( více dr) ať neřeším styl, je důležité, že se posadí ;) Ne jak se posadí.
Malá taky sedala svým stylem… a žije.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 13.03.18 19:47

Vůbec to neřešte a klidně ho na sobě nehte sedět ;) určitě tím nic nepokazíte, to jsou jen řeči ;) Náš malej si začal sedat tak vtipně, vždycky seděl tak na půl :D prostě se musel něčeho držet rukama, aby nespadnul, trvalo mu to asi měsíc a už sedí krásně sám :)

lucynka25
Echt Kelišová 7605 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 19:48

@Krtiinka dítě by se mělo posadit ze šikmého sedu

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 13.03.18 19:54

Kdyz to udela sam, tak ho nech - stejne mu to tezko zakazes :lol: neposazuj ho a zkus treba predejit tomu aby se o neco pritahoval - napr. madlo v kocarku. A jinak bych to neresila. Nase mala se zas ucila chodit tak, ze obchazela nabytek zasadne jen po spickach. Rodina z toho silela, pry si znici nohy a mam ji to zakazovat :nevim: coz nevim jak mam asi udelat. Ted uz beha i chodi normalne, nohy ma zdrave. :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13507 příspěvků 13.03.18 19:56

@Šmoulice a třeba ji díky jejímu stylu budou za 30 let fest bolet záda.

Jestli se ti něco nezdá, zajdi za rhb dr., aby ti dítě prohlédla, případně ti ukáže cviky, jak dít motivovat k tomu, aby si sedalo tak, jak se má.

Maky.p
Generální žvanilka 24796 příspěvků 13.03.18 20:00

Já se tu nabourám do diskuze s dovolením..

Syn 7m mi třeba doleze např. k bedně s duplem, chytne se jí rukama, přitáhne se do kleku a sedne si mezi kolena. Chápete mě, jak to myslím? :lol: Vím, že takhle „sedět“ nemá, ale dělá to pořád a kdekoli se může o něco přitáhnout. Položím ho a jen se otočím, už zas u něčeho takhle sedí/klečí a furt dokola. Když jsem ho dnes zkusila normálně posadit, tak se vůbec neudržel a svalil se do boku. Jen když byl hodně předkloněný dopředu a mezi nohama se opíral o ruce. Ano vím, že se posazovat nemá, jen jsem to zkusila na pár sekund..

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 13.03.18 20:01

Dekuji za nazory, na rehabilitace chodime, ale posarovat se zacal teprve tak 3 dny zpet, tak to pri dalsi navsteve urcite proberu. Jinak ze sikmeho sedu se posazuje, ale pridrzuje se mi treba o nohy, ale zvladne to sam a jakmile sedi, tak se me pusti a ze sedu jde na vsechny ctyri uz zase normalne sám :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >