Reklama

Posedlost nočním obžerstvím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 09:22
Posedlost nočním obžerstvím

Prosím o anonym - hrozně se stydím

Je mi 27let a bydlím sama jen s domácími mazlíčky.
Poslední asi rok až rok a půl se v noci minimálně jednou vzbudím ale spíše dvakrát a neusnu dokud si nedám něco k jídlu.

Já jsem už od puberty hrozně ráda jedla, ale pak na začátku dospělosti se mi to dařilo korigovat. Pslední rok ne.

Možná je normální když jdete v noci z koupelny a víte že máte v lednici chlebíčky si jeden na cestu dát. Neříkám, že je to ok, ale je to asi pochopitelný, že se neudržíte a dáte si i v noci něco máte maximálně 3× do roka na oslavě.
Jenže já prostě tohle mám každou noc. Musím si něco dát jinak neusnu…chleba s pomazánkou, zbytek od večeře, šunku atd…

Je jedno jestli jsem ten den jedla hodně nebo málo, zdravě nezdravě a nebo zda jsem ve stresu či v pohodě. V noci se většinou po 1ráno a po 4 ráno vzbudím a dokud si něco nedám tak neusnu.

Zoušela jsem to překonat ale čumákovala jsem od 1:30 do 5h ráno do tmy a pak na hodku zabrala a pak v 6h do práce…řekla jsem si, že když to týden překonám, že se to tělo srovná a bude to lepší a že duležité je si nedat. Dopadlo to tak, že z té unavy mi ve čtvrtek zvonil v 10h ráno telefon a to kolegyně, že prý šéf zuří, že nejsem v práci…sem prostě po 4 dnech zaspala asi o 3 hodiny do práce jak jsem v noci ponocovala.

Pak jsme si řekla, že se s tím smířím a že prostě budu v noci jíst ale zdravě. Tak jsem si před spaním asi týden chystala šopský salát, caprese s mozarellou, žitný chleba se zeleninou atd…dopadlo to tak, že jsme to snědla a zase neusla dokud jsem si nedala alespon 2 plátky parmské šunky.

Zkoušela jsem taky přes den navýšit jídlo, zda nejím málo. Navýšila jsem jak porce masa tak i třeba těstovin atd cca o 10% + jsem ještě místo odpolední zeleniny v práci zařadila svačinu většinou žitnej chleba s lučinou a šunkou a zeleninu. Noční nálety na lednici to nezlepšilo akorát jsem po tom navýšeném jídlo asi za 3 týdny přibrala 3,5kg…

Nehladovím. Jím přes den normálně. K snídani musli a jogurt, svačina ovoce, oběd maso s brambory a zelenina, po obědě káva a třeba půlka sušenky, svačina chleba s něčím a večeře bud zbytek teplý od oběda nebo obložený chleba a salát, nebo těstovinový salát atd…

Má někdo s tímto taky zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 21.02.17 09:28

Ahoj,
nepřijde mi normální si cesto v noci z koupelny dát chebíček, když vím, že je mám koupený… Touhle logikou bych pořád něcovyjídal, protože to doma mám.
okud je to opravdu nepřekonatelné a musíš si něco dát (což je extrémně nezdravé, protože trávicí ústrojí si také potřebuje odpočinout), pak by sis měla připravit třeba mrkev, okurku, rýžový chléb a ne se v noci ládovat chlebíčkama…
Přijde mi to, jako nějaká forma poruchy nebo závislosti a měla bys ji překonat sama, nebo s pomocí lékaře.

vejilka
Závislačka 4378 příspěvků 21.02.17 09:29

Já naštěstí nemám, ale kamarádka to má celý život. Je silná tak si teď dělá na noc zeleninu a dá si k tomu plátek šunky. Já si to neumím představit jsem ráda když spím. :lol: Snad někdo poradí líp

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 21.02.17 09:31

Jak kdybych viděla sebe :D 1:15 a já mířím k lednici, akorát s tím rozdílem, že jsem těhotná, ale je mi to nepříjemné :roll: ale taky neusnu, dokud si něco nedám :zed:
Podle mě ti něco chybí, nemáš problém se stitnou zlazou? Sestra to tak měla…

Agneth
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 21.02.17 09:40

Ty jo, přijde mi jako scifi jít v noci cestou ze záchodu k ledničce (i kdyby v ní byly ty chlebíčky). I když jdu náhodou na záchod, nikdy se neprobudím do takové míry, abych byla schopná přemýšlet nad něčím jiným, než jak se dostat zase co nejrychleji do postele.
Nepomohlo by Ti si dát třeba pár doušků nějakého bylinkového nebo ovocného čaje? Klidně si ho i připravit večer do termosky k posteli.
A nebo si každý noční nájezd na ledničku spojit s důkladným čištěním zubů. Třeba by se Ti to tím zprotivilo. ;)

Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 21.02.17 09:44

Nejdřív bych šla za doktorem, ať ti udělá testy na štítnou žlázu, na cukrovku, zkrátka ať se vyloučí jako příčina nemoc. A pokud by mi nic nebylo a byl by to jen zlozvyk, rok a půl upevňováný, tak bych chodila spát se slepicemi, abych měla dost prostoru na noční cumakovani a v noci bych si dala maximálně tak Bachovky na uklidnění. Časem si odvyknes, holt to nebude ze dne na den.
Mně nepřijde normální ani ten výjimečný chlebíček po oslavě.

Russet
Extra třída :D 10416 příspěvků 21.02.17 09:52

Já sice ráda jím, ale v noci zase ráda spím. Kolikrat máme v ledničce dobrot a je mi to fuk. Přes den se samozřejmě neodbývám ;-)
Asi bych šla na odběry, jestli ti nechybí nějaké minerály a k lednici bych prostě přestala chodit. Noční trávení jídla musí být zátěž, podle mě proto se taky pořád budíš.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 2 inzeráty 21.02.17 09:57

Ne, tohle neznam, ani kdybych tam mela kdovico specialniho :nevim: Vyjimecne, kdyz dlouho ponocuju, tak si dam jeste treba v jedenact jogurt, ale to je maximum. Tohle nocni vstavani k lednici dela muj tchan a prijde mi to strasne :nevim: Taky ma dvacet kilo nadvahu. Vezmi si v praci dovolenou a prekonej to!

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 21.02.17 10:00

Já bych řekla, že je to zlozvyk stejně jako kouření.
Rada: najdi si chlapa, jako mám já, který to sní dřív než ty. Manžel vždycky ledničku vyluxuje ještě než jde spát, takže na noc je lednička prázdná :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:04
@Premek_Orac píše:
Ahoj,
nepřijde mi normální si cesto v noci z koupelny dát chebíček, když vím, že je mám koupený… Touhle logikou bych pořád něcovyjídal, protože to doma mám.
okud je to opravdu nepřekonatelné a musíš si něco dát (což je extrémně nezdravé, protože trávicí ústrojí si také potřebuje odpočinout), pak by sis měla připravit třeba mrkev, okurku, rýžový chléb a ne se v noci ládovat chlebíčkama…
Přijde mi to, jako nějaká forma poruchy nebo závislosti a měla bys ji překonat sama, nebo s pomocí lékaře.

čti prosím co píšu. Děkuji

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 10:06

Zkusím ty testy…ještě tenhle týden se objednám a uvidím no.

claarca
Kecalka 334 příspěvků 21.02.17 10:17

Pokud ti zdravotni testy vyjdou v poradku, premyslela bych i nad psychikou. Jaky vztah si k jidlu mela v detstvi?

marka123
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 21.02.17 10:47

Takovy problem vubec neznam, nekdy se mi stava, ze kdyz jdu spat pozde a mam hlad, tak nemuzu usnout, ale staci par lzicek jogurtu nebo se napit mleka, at se mi nesvira zaludek a dobry. A to se v noci jako budis hladem? Nebo je to spis psychicky, ze mas neodolatelnou touhu si jit neco dat, a neni to ani tak o hladu a myslenky na jidlo ti nedovoli usnout?. V tom pripade by to bylo na psychologa.
Jestli to je hlad, dle meho nazoru je to o zvyku, co si dat kefir, mleko nebo bily jogurt, neco co utlumi pocit hladu, ale cim se neprejis, nebo si doma neskladuj vevi, co v noci nechces jist a kup si je jen pres den.
Kdyztak bych se poradila s nejakym odbornikem na vyzivu

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 21.02.17 10:50

Neznám, ani v těhotenství :nevim: a je to pro mě scifi

R.O.L.F.
Stálice 95 příspěvků 21.02.17 11:07

Pokud já měla takový problém, tak bych důsledně udržovala prázdnou ledničku. Orální stimulaci bych nahradila čistěním zubů nebo pitím vody, čaje.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama