Pot miminka je cítit

145
14.5.18 07:57

Pot miminka je citit

Dobry den,

mam dotaz: meli jste nekdy zkusenost, ze by se Vase miminko hlavne pri spanku opravdu hodne potilo a ten pot byl rano hrozne citit? Nozicky treba ne, ale za krkem a hlava opravdu hodne, tak jako „octove“…
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2098
14.5.18 08:04

@Kocourek333
Syn se odmala poti, kdyz je prilis obleceny, ale je to bez zapachu.

Jak dlouho to poceni trva? Bylo to ted 1. noc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
14.5.18 08:09

@pedigka ne, je to vicemene odjakziva, kdyz je zavinuty nebo kdyz je vic obleceny. Nikdo mi k tomu zatim nebyl schopny nic rict…pediatra vubec…kde se na to popr. vyptat? Na gastru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
14.5.18 08:09

@pedigka ne, je to vicemene odjakziva, kdyz je zavinuty nebo kdyz je vic obleceny. Nikdo mi k tomu zatim nebyl schopny nic rict…pediatra vubec…kde se na to popr. vyptat? Na gastru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
14.5.18 08:15

Můj syn (starý 1 měsíc) se hodně potí v kočárku. Stačí ale místo deky přikrýt ho jen plínkou (dvěma plínkami), sundat z nožiček ponožky a je to v pořádku. Když pot uschne, tak je cítit, ale tak nějak miminkovsky, určitě to není štiplavá nebo jinak nepříjemná vůně. Kojíte nebo krmíte UM? Pokud kojíte a jíte něco „závadného“, třeba to s tím souvisí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
548
14.5.18 08:20

Ahojky,
dcera se také odjakživa hodně potila a potí se hodně doposud (je jí 3,5 roku).
Jak jsem četla tvůj dotaz, tak jsem si úplně vzpomněla na ten nakyslý zápach, co jí byl v teplých letních dnech ráno cítit ze zavinovačky/plínky, co měla pod hlavou…jojo-po noci to propocené pod ní jakoby nakysle páchlo a když měla zpocené i vlásky, tak páchly taky :mrgreen:.
Netvrdím, že to tak musí být u všech a já to nikdy nezkoumala (a to jsem v té době hrotila dost věcí, takže dcera byla komplet vyšetřená - krev, gastro, moč…ale nic z toho kvůli pocení :lol: ), ale u ní to bylo prostě normální - přes noc se ten pot začne rozkládat a je prostě cítit. Čerstvě zpocená byla úplně bez zápachu, ale jak se v tom rochnila půl noci…takže já myslím, že pokud ten pot nepáchne už rovnou (jakože se přes den zpotí a ten pot rovnou páchne), tak je to normální.
Ale jak říkám, je to jen má domněnka a nikdy jsem to neřešila hloubš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069
14.5.18 08:20

Zkuste pot oliznout pokud je hodně Slaný tak šup k doktorce, syn se taky hrozně potí a toto mi řekla doktorka že ochutnat a pokud je fakt hodně slané tak se to musí řešit jinak někteří se potí hodně a nic to neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
14.5.18 08:21

@elena.78 bohuzel uz jen um…taky mi prijde, ze to zacalo byt citit, kdyz zacal byt vetsinove na um, ale nevim, jakou by to mohlo mit spojitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19460
14.5.18 08:23

To je přesně syn, má 15 měsíců a od narození se mu potí hlava, ve spánku, i když pláče, či se vzteaká, i u pití mlíčka :lol: taky je cítit, ale nijak to neřešíme, povlečení přemáchnu, do večera je suché a dle doktorky je v pořádku, tak to nijak víc neřeším. Jen se bojím puberty :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19460
14.5.18 08:23

To je přesně syn, má 15 měsíců a od narození se mu potí hlava, ve spánku, i když pláče, či se vzteaká, i u pití mlíčka :lol: taky je cítit, ale nijak to neřešíme, povlečení přemáchnu, do večera je suché a dle doktorky je v pořádku, tak to nijak víc neřeším. Jen se bojím puberty :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
14.5.18 08:24

@Freya10 treba zpocene nozicky mu nejsou citit. vubec, ale krk a hlava tedy hodne. Asi jak rikate, kdyz se v tom celou noc „rochni“… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
14.5.18 08:27

@kintly pot slany je…zalezi na tom, kdy se to olizne, kdyz rano celej zpocenej, tak i dost, coz mi ale prijde logicky. Nicmene testy na CF se delaly plosne v porodnici. Muze slany pot signalizovat nejaky jiny problem nez cystickou fibrozu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
14.5.18 08:31
@kintly píše:
Zkuste pot oliznout pokud je hodně Slaný tak šup k doktorce, syn se taky hrozně potí a toto mi řekla doktorka že ochutnat a pokud je fakt hodně slané tak se to musí řešit jinak někteří se potí hodně a nic to neni
?? šíříš tady zbytečný poplach, testy na fibrozu se dělají v sadě testů „z paty“, tudíž by tento fakt byl znám..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
14.5.18 08:34

@Kocourek333
Mrkněte na složení UM co mrňousovi dáváte. Já se včera zhrozila, když jsem si přečetla složení UM. Hned jsem si na netu objednala jiné- nepatří mezi běžně prodávané, do kterého necpou palmový tuk, rybí cosi a jiné „pochutinky“. Myslím si, že když u dospělého, který sní topinku, je pot cítit česnekem, tak dle mého názoru u miminka je pot také cítit tím co do něj cpeme. Samozřejmě ta nepříjemná vůně může mít i zdravotní důvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
14.5.18 08:35

Dcera se taky dost potí a po ránu je ji trochu cítit za krkem a hlavička tak jako nakysle, nicméně s dospelackym potem napr. po celým dnu v práci se to naprosto nedá srovnat :D Podle mě to je normální, ani čerstvý pot není úplně bez zápachu a kdo říká že to necítí tak buď kecá anebo má špatný čich :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama