pověry o těhotenství..?!?!?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 26.11.05 14:34
pověry o těhotenství..?!?!?

Holky, jaké znáte pověry o těhotenství ?

Takový ty ulítlosti, že se nemá koukat na škaredý obrázky, nebo bude dítě flekatý… :wink: …za každou díky.....
NiKi

Reakce:
vveverka
Kecalka 327 příspěvků 26.11.05 18:34
pověry

Nemá se třeba mít doma kočárek,že snad se pak může úpřihodit něco mimi. Neměla by ses spálit jinak se dítě narodí se skvrnami na těle. Jinak kočárek jsem doma měla při obou dětech a popálená jserm byla nesčetněkrát, neb jsem docela šikulka 8) a žádné fleky Míša neměl. Hlavně to nechce v těhotenství na ty pověry myslet, jinak z toho zblbneš :lol: věrka

Malta
Závislačka 4097 příspěvků 26.11.05 21:16

Ja jsem krome jineho slysela, ze se nema v tehotenstvi tancovat, protoze se muze miminku omotat kolem krku pupecni snura...... takze pozor! :lol:

Bara

marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 26.11.05 21:28

Ahojky,
tak s pupeční šňůrou jsem slyšela, že se nemají mít okna, protože se při těch krouživých pohybech může omotat kolem krku.

Lola_B
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 26.11.05 21:30

Tak já přidávám - nestát pod prádelní šňůrou - aby se miminku neomotal pupečník kolem krku. A nechodit na hřbitov, asi aby se mimi narodilo živé a zdravé. Jo a taky hodně spát a neponocovat, aby miminko v noci pěkně spalo. Jedna lepší než druhá, co?
Prádlo věším na sušáku a na hřbitově jsem myslím v těhotenství nebyla, tak nemůžu sloužit. Ale s tím spánkem to teda nefunguje ani omylem :D

Gabrielle
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 26.11.05 21:48

Tak ja tu poveru s kocarkem znam jeste tak, ze nejenze se nema mit doma, ale hlavne se s nim nesmi jezdit a houpat (drncat), aby nezustal prazdny. Ja teda mam kocarek doma uz od druheho trimestru, ale nehoupam a nejezdim. :wink:
Docela by me zajimalo, jak moc velka je povera je to s tim zvedanim rukou nad hlavu (tusim od 5 mesice?!), mytim oken… Ja jsem si myslela, ze je to fakt a ze se opravdu diky tomu muze omotat mimi pupecni snura kolem krku. Davam si na to pozor. :oops:
Gabriela a cervicek

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 26.11.05 22:12

Ahojky Gabrielo,

mně to Dr. vysvětloval tak, že při stoupání na špičky a zvedání rukou vysoko nad hlavu (věšení záclon nebo prádla) může vyvolat děložní stahy, zvlášť když máš dráždivou dělohu. Takže toho jsem se v těhu snažila vyvarovat. Jinak omotání pupečníku okolo krčku nemůžeš ovlivnit žádnou činností, miminko se do toho zamotává samo :(

Tak pěkný zbytek těhotenství a bezproblémové vylodění krásného a zdravého červíčka přeje Katka

Zuzma
Stálice 63 příspěvků 26.11.05 22:19

Ahoj, tak já také znám s mytím oken, že se to nemá, protože by se dítě mohlo uškrtit na pupeční šňůře. Pak se doma (a slyšela jsem jako v domě) nemá mít kočárek pro budoucí mimi, aby se dítěti něco nestalo a narodilo se zdravé - jen nevím jak se to slučuje s tím, když se kočárek používá na jedno dítě a druhé už je na cestě :) Dál se také říká, že by se ženy v těhu neměly dívat do ohně, jinak bude mít dítě na tělíčku oheň.
Ve staré knížce o mateřství jsem ještě našla:
„…těhotná žena nemá chodit do jiné dědiny, že ji tam "kroupy potlučou“, že nemá vycházet po soumraku, aby její plod nebyl uhranut, že nemá chodit pod prádelní šňůrou, aby se pupeční šňůra plodu nezauzlila, že nemá jíst maliny, aby dítě nemělo na těle znamení podobné malině…každé dítě stojí matku jeden zub, dále pověra o zhlédnutí a o poznamenání dítěte. Někteří lidé ještě věří, že těhotná může poznamenat nějak dítě, jestliže se něčeho lekne nebo na něco ošklivého hledí, anebo něco nevhodného udělá…" :D
Jojo, pověr je spousta, ale člověk nesmí všemu věřit.
Zuzka

Váš příspěvek
Reklama