Reklama

Povinná četba k maturitě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rebecca123
Nováček 1 příspěvek 09.09.18 16:15
Povinná četba k maturitě

Zdravím, myslíte si že je nutné číst knihy k maturitě? Já teda přečetla 2, z kterých si vůbec nic nepamatuju (četla jsem je někdy v prváku). Navíc sem člověk kterého nebaví číst to, čemu nerozumím :( Napište mi sem své zkušenosti a taky jestli jste to dali/nedali i bez čtení. Děkuji :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10323 příspěvků 09.09.18 16:23
@rebecca123 píše:
Zdravím, myslíte si že je nutné číst knihy k maturitě? Já teda přečetla 2, z kterých si vůbec nic nepamatuju (četla jsem je někdy v prváku). Navíc sem člověk kterého nebaví číst to, čemu nerozumím :( Napište mi sem své zkušenosti a taky jestli jste to dali/nedali i bez čtení. Děkuji :)

8o 8o 8o Tak jdi na cukrářku. Tam moc číst nebudeš :zed:
Jasně že jsem četla. Ne všechny knihy mě bavily. Jsi na gymplu nebo kde?

Evickamicka
Stálice 95 příspěvků 09.09.18 16:23

Zkus audioknihu

Uživatel je onlinerokris
Kelišová 5748 příspěvků 09.09.18 16:30
@Russet píše:
8o 8o 8o Tak jdi na cukrářku. Tam moc číst nebudeš :zed:
Jasně že jsem četla. Ne všechny knihy mě bavily. Jsi na gymplu nebo kde?

Hlava mi to nebere, takových dotazů slyším kolem sebe víc. Taky jsem četla. Nevím, kam toto dojde. Aby na maturitu pomýšleli ti, kteří nepřečetli jedinou knihu.

debra.morgan
Závislačka 3279 příspěvků 09.09.18 16:40

přečetla jsem tak půlku, protože jsem dřív četla ráda, v hodinách čj jsme dělali tak podrobný rozbor, že číst ale nebylo potřeba, všichni jsme si zvolili téměř stejný seznam knih a učitelka nám ke každé knize dala 2 A4 s dějem, vypisem důležitých postav a jejich charakteristikou, rozborem, něco o autorovi, zařazení atp. vše co bylo potřeba.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10323 příspěvků 09.09.18 16:41
@rokris píše:
Hlava mi to nebere, takových dotazů slyším kolem sebe víc. Taky jsem četla. Nevím, kam toto dojde. Aby na maturitu pomýšleli ti, kteří nepřečetli jedinou knihu.

Neříkám že jsem všemu rozumněla. Ale pohoda. Od autora si lze vybrat i jinou knihu. Je to tím, že k maturitě dojdou i lidi, co tam nemají co dělat. Ale dneska se čtení bere jako ztráta času. Výcuc z netu bude stačit. Když jsem maturovala já, šlo si leda půjčit jiný čtenářák a modlit se, abych dostala dobrou otazku. A Pán Bůh mě měl rád. Měla jsem Májovce :oops:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10323 příspěvků 09.09.18 16:42
@debra.morgan píše:
přečetla jsem tak půlku, protože jsem dřív četla ráda, v hodinách čj jsme dělali tak podrobný rozbor, že číst ale nebylo potřeba, všichni jsme si zvolili téměř stejný seznam knih a učitelka nám ke každé knize dala 2 A4 s dějem, vypisem důležitých postav a jejich charakteristikou, rozborem, něco o autorovi, zařazení atp. vše co bylo potřeba.

8o Tak to byla učitelka teda…Stačilo se to jen nadrtit…

zuza92
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 09.09.18 16:43

Tak já tedy přiznávám bez mučení, že všechny knížky jsem taky nepřečetla. Co bylo zfilmovaný jsem zkoukla jako film :D. A ke každý knížce jsem si udělala poznámky co jsem si kde vyhledala na internetu. Případně jsme to dávaly dohromady tak společně ve třídě. Ale u maturity jsem si vytáhla zrovna knížku, kterou jsem četla, takže nevim jak bych jinak dopadla :)

Emimin7
Echt Kelišová 8078 příspěvků 09.09.18 16:44

Já to nesnášel. Čtu pořád a rád, ale ne to, co mi kdo nařídí. :) Četba by tam asi patřit měla, ale dal bych téměř neomezený výběr.

Serpentini
Kecalka 500 příspěvků 09.09.18 16:44

Jako neříkám … spoustu knih z povinné četby jsem přečetla a některé nenadchly ani mě (pan Brouček, Proměna od Kafky, …), ale viděla jsem kamarádův seznam k maturitě a je tam toho hrozně moc čtivého a jednoduchého … Robinson Crusoe, Povídky malostranské, Malý princ, Obraz Doriana Graye, Noc na Karlštejně, Kytice, Král Lávra, Pýcha a předsudek, My děti ze stanice ZOO, Velký Gatsby, Farma zvířat, Hobit, Klapzubova jedenáctka, Válka s mloky, Smrt krásných srnců, Memento, Bylo nás pět, Tankový prapor, díla Wericha, Kmotr, Pán much … určitě něco vybereš, nevzdávej to ;) A jestli ti dělá problém čtení vol spíš kratší knížky, ne zrovna Bídníky nebo Ságu rodu Forsythů a budeš v pohodě, to dáš :palec:

debra.morgan
Závislačka 3279 příspěvků 09.09.18 16:45
@Russet píše:
8o Tak to byla učitelka teda…Stačilo se to jen nadrtit…

jiste, ještě to s náma probrala, řekla, co je důležité a co musíme nutně vědět, bez čeho nás nepustí…věnovali jsem tomu téměř všechny hodiny čj v 2. pololetí.

sagina
Echt Kelišová 7511 příspěvků 09.09.18 16:47
@Emimin7 píše:
Já to nesnášel. Čtu pořád a rád, ale ne to, co mi kdo nařídí. :) Četba by tam asi patřit měla, ale dal bych téměř neomezený výběr.

hmm, tak mně přijde, že v současné době mají maturanti oproti době, kdy jsem maturovala já, seznam četby k maturitě dost volný a že se z něj dá vybrat docela hezky :nevim:

Detsa
Echt Kelišová 9942 příspěvků 09.09.18 16:47
@rebecca123 píše:
Zdravím, myslíte si že je nutné číst knihy k maturitě? Já teda přečetla 2, z kterých si vůbec nic nepamatuju (četla jsem je někdy v prváku). Navíc sem člověk kterého nebaví číst to, čemu nerozumím :( Napište mi sem své zkušenosti a taky jestli jste to dali/nedali i bez čtení. Děkuji :)

Nečetl jsem nic a tudle část jsem dal na 1 :). Naše učitelka nám ty obsahy dost podrobně říkala, tak to bylo v pohodě. Ale řekl bych, že záleží dost na zkoušejícím. Když bude chtít zjistit, jestli si to fakt četla, tak to zjistí. Tudíž podle učitele… pokud tedy furt platí, že zkouší Váš učitel na ČJ. Už je to taky pár let, co jsem maturoval.

Dneska je už všecko podrobně zpracovaný po internetu.

Příspěvek upraven 09.09.18 v 16:50

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10323 příspěvků 09.09.18 16:47
@Serpentini píše:
Jako neříkám … spoustu knih z povinné četby jsem přečetla a některé nenadchly ani mě (pan Brouček, Proměna od Kafky, …), ale viděla jsem kamarádův seznam k maturitě a je tam toho hrozně moc čtivého a jednoduchého … Robinson Crusoe, Povídky malostranské, Malý princ, Obraz Doriana Graye, Noc na Karlštejně, Kytice, Král Lávra, Pýcha a předsudek, My děti ze stanice ZOO, Velký Gatsby, Farma zvířat, Hobit, Klapzubova jedenáctka, Válka s mloky, Smrt krásných srnců, Memento, Bylo nás pět, Tankový prapor, díla Wericha, Kmotr, Pán much … určitě něco vybereš, nevzdávej to ;) A jestli ti dělá problém čtení vol spíš kratší knížky, ne zrovna Bídníky nebo Ságu rodu Forsythů a budeš v pohodě, to dáš :palec:

Na střední je v povinné Bylo nás pět a Robinson? To snad na základce, ne?

Detsa
Echt Kelišová 9942 příspěvků 09.09.18 16:49
@rokris píše:
Hlava mi to nebere, takových dotazů slyším kolem sebe víc. Taky jsem četla. Nevím, kam toto dojde. Aby na maturitu pomýšleli ti, kteří nepřečetli jedinou knihu.

A sakra :oops: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama