Obor učitelka 1 třídy, školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:26
obor učitelka 1 třídy, školky

Ahoj holky, poradí mi někdo, kde bych mohla dálkově v Brně studovat na učitelku školky, nebo učitelku 1 stupně?, jde nějaké zkrácené studium, když mám už maturitu? děkuji

Reakce:

Lelio
Kelišová 5900 příspěvků 06.09.18 09:42

Ucitelstvi pro 1. stupeň je 5lety vysokoškolský obor, to nezkratis. Školka stačí střední pedagogická, myslím, i když je i VŠ obor, takže „zkratku“ vidím přes Bc. Studium (3 roky).
Edit. Kde v Brně nevím.

Příspěvek upraven 06.09.18 v 09:43

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 3690 příspěvků 06.09.18 09:42

proste pajdák na masárně, a to zkráceny studium si predstavujes jako jak? s tim teda nepocitej…

chs.jasmin
Echt Kelišová 7603 příspěvků 06.09.18 10:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky, poradí mi někdo, kde bych mohla dálkově v Brně studovat na učitelku školky, nebo učitelku 1 stupně?, jde nějaké zkrácené studium, když mám už maturitu? děkuji

Ahoj,

učitelství pro první stupen je vždy 5leté - musíš mít Mgr. titul. a co vím, tak je jen denní studium - to nijak neošidíš.
Učitelství pro školku lze studovat jak na vysoké škole, tak i na střední. Opět to niak neošidíš. Mužeš si jen dodělat maturitu z odborných předmětů a to pak lze studovat dva roky. Doděláváš jen maturitu z pedagogiky, didaktiky, psychologie a hudebky (či tělocviku, co si vybereš). Nevím jak v Brně, ale určitě takový obor bude i tam, studuje se to většinou pátek+sobota jednou za měsíc, či za 14dní. :nevim:
Nebo si mužeš udělat kvalifikační kurz Asistenta pedagoga, ty bývají třeba na dva, tři měsíce a pak mužeš pracovat jako nepedagogický pracovník. Pracují jak v MŠ tak ZŠ.

Nicméně vše najdeš na google, stačí zadat „studium pedagogiky Brno“ ;) :mavam:

Lelio
Kelišová 5900 příspěvků 06.09.18 10:26

@chs.jasmin je i kombinované studium Uč. pro 1.stupeň ;) nicméně tím se nic neosidi, předměty jsou stejné, zkoušky jsou stejné, trvá taky 5 let.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7603 příspěvků 06.09.18 10:33

@Lelio :palec:

Kelsey
Hvězda diskuse 44742 příspěvků 06.09.18 13:14

Zkracene studium predskolni a mimo skolni pedag. existuje 2-lety maturitni obor. Pak je trilety obor Bc. predskolni a mimoskolni pedag..
Kvalifikaci prvstupnoveho ucitelstvi ziskas, kdyz budes studovat pet let obor ucitelstvi pro prvni stupen, ktery je zakonceny Mgr. titulem a k nemu muzes navazat na celozivotku asi 1-2 semestry kvalifikaci pro MS.

@chs.jasmin
Omyl. Asistent pedagoga je pedagogicky pracovnik. Skolni asistent neni pedagog. pracovnik.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >