Reklama

Obor učitelka 1 třídy, školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:26
obor učitelka 1 třídy, školky

Ahoj holky, poradí mi někdo, kde bych mohla dálkově v Brně studovat na učitelku školky, nebo učitelku 1 stupně?, jde nějaké zkrácené studium, když mám už maturitu? děkuji

Reklama

Reakce:

Lelio
Kelišová 5873 příspěvků 06.09.18 09:42

Ucitelstvi pro 1. stupeň je 5lety vysokoškolský obor, to nezkratis. Školka stačí střední pedagogická, myslím, i když je i VŠ obor, takže „zkratku“ vidím přes Bc. Studium (3 roky).
Edit. Kde v Brně nevím.

Příspěvek upraven 06.09.18 v 09:43

debra.morgan
Závislačka 3277 příspěvků 06.09.18 09:42

proste pajdák na masárně, a to zkráceny studium si predstavujes jako jak? s tim teda nepocitej…

chs.jasmin
Kelišová 7204 příspěvků 06.09.18 10:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky, poradí mi někdo, kde bych mohla dálkově v Brně studovat na učitelku školky, nebo učitelku 1 stupně?, jde nějaké zkrácené studium, když mám už maturitu? děkuji

Ahoj,

učitelství pro první stupen je vždy 5leté - musíš mít Mgr. titul. a co vím, tak je jen denní studium - to nijak neošidíš.
Učitelství pro školku lze studovat jak na vysoké škole, tak i na střední. Opět to niak neošidíš. Mužeš si jen dodělat maturitu z odborných předmětů a to pak lze studovat dva roky. Doděláváš jen maturitu z pedagogiky, didaktiky, psychologie a hudebky (či tělocviku, co si vybereš). Nevím jak v Brně, ale určitě takový obor bude i tam, studuje se to většinou pátek+sobota jednou za měsíc, či za 14dní. :nevim:
Nebo si mužeš udělat kvalifikační kurz Asistenta pedagoga, ty bývají třeba na dva, tři měsíce a pak mužeš pracovat jako nepedagogický pracovník. Pracují jak v MŠ tak ZŠ.

Nicméně vše najdeš na google, stačí zadat „studium pedagogiky Brno“ ;) :mavam:

Lelio
Kelišová 5873 příspěvků 06.09.18 10:26

@chs.jasmin je i kombinované studium Uč. pro 1.stupeň ;) nicméně tím se nic neosidi, předměty jsou stejné, zkoušky jsou stejné, trvá taky 5 let.

chs.jasmin
Kelišová 7204 příspěvků 06.09.18 10:33

@Lelio :palec:

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 06.09.18 13:14

Zkracene studium predskolni a mimo skolni pedag. existuje 2-lety maturitni obor. Pak je trilety obor Bc. predskolni a mimoskolni pedag..
Kvalifikaci prvstupnoveho ucitelstvi ziskas, kdyz budes studovat pet let obor ucitelstvi pro prvni stupen, ktery je zakonceny Mgr. titulem a k nemu muzes navazat na celozivotku asi 1-2 semestry kvalifikaci pro MS.

@chs.jasmin
Omyl. Asistent pedagoga je pedagogicky pracovnik. Skolni asistent neni pedagog. pracovnik.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama