PPL a změna času doručení

132
20.7.20 14:54

Ppl a změna času?

Ahoj, myslíte že se lze z dopravcem domluvit na změně času dodání? Asi zítra mi má přijít nábytek, jenže jedu s dcerou dopoledne k lékaři, a dopoledne mi přijde výplata abych to měla z čeho zaplatit, a stihla si vybrat. :think: Navíc ten nábytek má 210kg celkem, nevím jestli to vynesou i do domu? Nebo si to z auta musím vytahat sama? Bydlíme v rodinnem baracku, před vstupem jsou 4 schody.. Já jsem ješte k tomu všemu těhotná, takže bych to nerada tahala :zed: Tak bych to ráda domluvila na čas až manžel bude doma (okolo 15hod) myslíte že to lze, nebo Mám smůlu? Děkuji za zkušenosti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

613
20.7.20 15:02

Možná záleží, jak kde, ale my jsme malé město a PPL tu jezdívá +/- ve stejnou dobu, protože jezdí ještě do dalších okolních měst, asi vždycky ve stejném pořadí. Takže tady by to, předpokládám, nešlo.
Jinak co vím, řidič by to měl dát za první dveře, na ulici to nechat nesmí. Když ho požádáš, měl by ti to za ty dveře dát, jen počítej, že možná bude neochotný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
20.7.20 15:07

Čas si myslím změnit nejde. Nebo aspoň u nás. Řidič jezdí nějakou trasu a těžko to kvůli vám pojede třeba dvakrát. Ale určitě jde změnit den doručení a u nás jezdí ppl i v sobotu, jestli je manžel dopoledne doma jen o víkendu tak je to řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
20.7.20 15:20

Čas ne, ten mají našponovaný. Kolikrát mi nechtěl počkat ani pět minut než doběhnu z obchodu za rohem, že toho má moc. Ale zase, když bylo něco težšího, tak vždy donesl až do výtahu. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9295
20.7.20 15:21

@Koroptev12 Změnit čas asi nepůjde, ale den dodání určitě ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8020
20.7.20 15:29

Ona ti zítra přijde taková kouzelná sms, kde bude cca čas doručení a taky číslo na řidiče.
A víš co ty uděláš? Zvedneš telefon a řidiči zavoláš. Řekneš mu svůj problém a jistě se domluvíte. Tohle vše je o lidech.
A nikdo tady ti neřekne, jaký řidič ti to doveze a jak moc bude ochotný s tebou cokoli řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
20.7.20 15:34

PPL jsou vtipálci, aspoň tady u nás - v 5h ráno mi přišel mail že převzali zásilku a v následujících dnech ji budou doručovat a čas upřesní v den doručení, v 9h zpráva ze budou zásilku doručovat mezi 10-12 :lol: a poslali odkaz pro změnu adresy nebo času doručení, což jsem zkusila, pak pár zmeškaných hovorů (no zrovna jsem nebyla doma a nemohla jsem volat že) a pak mi jen přišla zpráva že mi zásilku uložili na výdejním místě a já si pro ni musela zajet.

Ale byla tam možnost i večerního doručení (nějak 17-21), takže by to teoreticky asi šlo. Akorát v mém případě změnu jaksi nerespektovali.

Jinak já mám s dopravci dobré zkušenosti, že jsou i ochotní, taky mi třeba postýlku donesli až domů. Ale to je zas podle mě o tom člověku jak bude ochotný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2598
20.7.20 15:37

Problém je, že k nám jezdil takový řidič, který byl totálně neochotný a nejlépe ti přišla smska, že mezi tehdy a tehdy ti doručí a večer po 18 h. mi došla smska, že mám složeno v nejbližší zásilkárna. Což teda asi nábytek by těžko tam složil ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14088
20.7.20 15:40

No do domu ti to vynese podle toho, jak bude ochotný…ale to sis měla domluvit asi předem, ne? Většinou, když jsem objednávala nábytek, tak tam bylo jestli to chci vynést, je to placené. A čas změnit nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4311
20.7.20 15:43
@Koroptev12 píše:
Ahoj, myslíte že se lze z dopravcem domluvit na změně času dodání? Asi zítra mi má přijít nábytek, jenže jedu s dcerou dopoledne k lékaři, a dopoledne mi přijde výplata abych to měla z čeho zaplatit, a stihla si vybrat. :think: Navíc ten nábytek má 210kg celkem, nevím jestli to vynesou i do domu? Nebo si to z auta musím vytahat sama? Bydlíme v rodinnem baracku, před vstupem jsou 4 schody.. Já jsem ješte k tomu všemu těhotná, takže bych to nerada tahala :zed: Tak bych to ráda domluvila na čas až manžel bude doma (okolo 15hod) myslíte že to lze, nebo Mám smůlu? Děkuji za zkušenosti :lol:

Balík musí doručit k prvním zamykatelným dveřím. Většinou pokud to je objemnější balík tak mi to hodí za dveře, to ale záleží na ochotě řidiče. eshopy většinou mají možnost zaškrtnutí večerního doručení a taky tam mívají společnost s možností výběru vynesení až do dovnitř, ale samozřejmě je pak doprava dražší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1558
20.7.20 15:43
@mamina2017 píše:
Problém je, že k nám jezdil takový řidič, který byl totálně neochotný a nejlépe ti přišla smska, že mezi tehdy a tehdy ti doručí a večer po 18 h. mi došla smska, že mám složeno v nejbližší zásilkárna. Což teda asi nábytek by těžko tam složil ;) ;)

Ten samý asi jezdí i k nám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
20.7.20 15:47

Nam kdyz kdysi dovezli nabytek, tak ty krabice vytahl ridic z auta a odnesl k prvnim dverim. Oprel mi je o zed a manzel to po prichodu z prace odnosil dovnitr. Byly pekne tezky, takze bych to po ridici zdarma ani nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4447
20.7.20 15:51

@Koroptev12 Já bych byl pro tady uspořádat anketu a ty se rozhodneš podle diváků. Hlavně to v předstihu neřešit s ppl, musíš počkat, až to budou mít naloženo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
20.7.20 16:02

@Jaaanča ale večerní doručení je možné jen někde… U nás to třeba nemají… Prostě jak mu vyjde štreka, tak to doveze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1066
20.7.20 16:37
@KeckaJ píše:
@Jaaanča ale večerní doručení je možné jen někde… U nás to třeba nemají… Prostě jak mu vyjde štreka, tak to doveze…

U nás večerní doručení taky nejde. Ale… řidič jezdí okolo nás domů a když mu zavolám, tak to hodí do osobáku a přiveze to cestou z práce. Ale nábytek by asi nevezl. :D Ale třeba u zakladatelky má řidič svoje auto větší. :pankac: To mu musí zavolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama