Práce v Siemens Ostrava

2874
17.8.15 09:49

Práce v Siemens Ostrava

Hezký den všem,
jelikož jsem se rozhodla hledat novou práci, narazila jsem na ostravský Siemens. Nabízejí práci účetní junior s němčinou a operativní nákupční s němčinou. Již mi bylo voláno, německy přes telefon jsem již byla zkoušena a jsem pozvána na druhé kolo výběrového řízení (konkrétně junior účetní s NJ).
Prosím, pracuje tam někdo z Vás?
Jde o to, že už asi 5 let hledají pořád účetní s NJ (snažila jsem se do té firmy dostat už při studiu na VŠ) a sháním informace o této konkrétní pozici. Zajímá mne, kde je zakopaný pes. 5 let hledají a nemůžou najít, paní v telefonu mi tvrdí, nástupák 16 čistého, 2dny v týdnu práci z domu (pokud mám 2 monitory). Kde je problém? Tolik studentů s NJ na ostravsku a jím se za 16 nástupák čistého nechce makat? Nebo je tam tak vysoká náročnost na psychiku, že se tam neustále mění zaměstnanci?
Hledala jsem recenze a diskuzi na googlu, seznamu a krom diskuze pražského Siemens (pouze chvála) jsem nic nenašla.
Pokud máte informace, sem s nimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
17.8.15 10:01

Volala jsem i do agentury a tam mi řekli to samé, nástupák stejný, jen jde o to, přepisovat došlé faktury do SAPu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.8.15 10:20

@Blekota v Siemensu se strašně točí lidi.. koho znam, tak nikdo nevydržel víc jak půl roku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
17.8.15 10:28
@martina.se píše:
@Blekota v Siemensu se strašně točí lidi.. koho znam, tak nikdo nevydržel víc jak půl roku :think:

Proto sháním info, co je tam tak šíleného. Přitom na googlu žádná recenze, žádné stěžování (jak by někdo tyto diskuze záměrně mazal).
To je jak inzeráty do Telefoniky 02 na odchozí volání.
Máš třeba někoho známého, kdo tam dělal, komu bych mohla zavolat a zeptat se?
Je to tam tak náročné? Třeba denně udělat 500 faktur, jinak nejdeš domů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.8.15 10:29

@Blekota dělala tam chlapova ex, vydržela 14 dní, pak se zhroutila :mrgreen: :lol: ale u ní těžko říct :think: takhle na zavolání nikoho nemám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
17.8.15 10:31
@martina.se píše:
@Blekota dělala tam chlapova ex, vydržela 14 dní, pak se zhroutila :mrgreen: :lol: ale u ní těžko říct :think: takhle na zavolání nikoho nemám..

Děkuji, ale 14 dní je krátká doba. Možná fakt nestíhala, co já vím. Ale fakt nedohledám bližší info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.8.15 10:44
@Blekota píše:
Děkuji, ale 14 dní je krátká doba. Možná fakt nestíhala, co já vím. Ale fakt nedohledám bližší info.

zkusím se poptat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3647
17.8.15 20:20

Siemenst

Nástupní plat se udává vždy v hrubém, ještě jsem neviděla, aby uchazečům o zaměstnání sdělovali plat v čistém. Pokud by šlo o zadávání faktur do SAPU, tak by se pozice snad nejmenovala účetní, ale fakturantka, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
18.8.15 08:11
@Kaliopa píše:
Nástupní plat se udává vždy v hrubém, ještě jsem neviděla, aby uchazečům o zaměstnání sdělovali plat v čistém. Pokud by šlo o zadávání faktur do SAPU, tak by se pozice snad nejmenovala účetní, ale fakturantka, ne?

Pozice je opravdu účetní s NJ, sdělila mi 18 hrubého, takže odhaduju, že 16 čistého nástupák.
Fakt, říkala účetní s NJ, proto sháním informace na netu, jak to tam chodí.
http://spsoafm.cz/…/siemens.pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3647
18.8.15 09:55
@Blekota píše:
Pozice je opravdu účetní s NJ, sdělila mi 18 hrubého, takže odhaduju, že 16 čistého nástupák.
Fakt, říkala účetní s NJ, proto sháním informace na netu, jak to tam chodí.
http://spsoafm.cz/…/siemens.pdf

Z 18 hrubého je 16 tisíc čistého? Dle kalkulačky je to 14 460 Kč. Asi započítáváš nějaké slevy na děti, ne? Však tam běž a uvidíš, pokud nic jiného nemáš, tak je to jedno, ve zkušební době můžeš odejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
18.8.15 09:59

@Kaliopa právěže mám práci do konce září, a nechci dopadnout tak, že se 1.10 ocitnu na ÚP. Proto tomu předcházím a již třetí týden rozesílám životopisy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
18.8.15 10:12
@martina.se píše:
@Blekota v Siemensu se strašně točí lidi.. koho znam, tak nikdo nevydržel víc jak půl roku :think:

Výroba, nebo vývoj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
18.8.15 10:14
@WontTell píše:
Výroba, nebo vývoj?

Chci zjistit kancelářskou pozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
27.9.15 17:24
@WontTell píše:
Výroba, nebo vývoj?

Ahoj, zjistila jsi něco bližšího? Stále sháním. Jsem pozvaná na druhé kolo výběrovky, zatím nevím, kolik si mám říct nástupák. Jestli 20 nebo rovnou 25 hrubého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
27.9.15 20:52
@Blekota píše:
Ahoj, zjistila jsi něco bližšího? Stále sháním. Jsem pozvaná na druhé kolo výběrovky, zatím nevím, kolik si mám říct nástupák. Jestli 20 nebo rovnou 25 hrubého.

Já o Siemensu nic nevím, jen mě zajímalo, jestli je taková fluktuace ve výrobě nebo ve vývoji. MYslím, že @martina.se psala, že se poptá.
Jo…a nejsem ženská :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama