Prach - tipy, jak ho omezit v domácnosti

Anonymní
28.2.10 14:29

Prach

Ahoj holky, máte nějaký tip, jak účinně utírat prach na nábytku..já utřu vodou, do které přidávám spec.roztok na dřevěný nábytek (teď nevím jméno) a už když to utírám klasickou hadrou, tak tam zůstávají kousky prachu…no a za dva dny už je tam opět celistvá vrstva prachu..co dva dny utírat prach se mi nechce…máte zkušenosti s prontem, atd…mám strach, že ničí nábytek… Díky moc za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
28.2.10 14:51

Pronto nábytek určitě neníčí, aspoň ten náš ne :mrgreen: Používám buď proti prachu nebo to multipovrchové. V poslední době utírám takovou tou „štětkou“ od Pronta a je to OK, jestli tam zůstane kousek prachu moc neřeším, stejně se tam za chvíli zas něco usadí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2296
28.2.10 15:40

Já utírám prach každý druhý den. Máme umakartové jádro, prý se tak strašeně práší z něj :nevim: Utírám prach taky Prontem. Taky bych brala nějaké tipy, jak omezit prašnost v bytě, protože mě z toho asi jednou šibne :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
asdfghjkl
2.10.10 16:13

koukám, že moc velké informace tu jsou poskytnuty taky bych to ráda věděla co je nejlepší no tak třebas časem něco přijde na trh

• Nahlásit
  • Citovat
kaktus7772
21.1.11 09:39

Jenom utírání prachu je úplně k prdu, protože se dokola utírá prach který se víří po bytě. Sedneš na sedačku, na židli, nebo jiné čalounění a vyfoukne se prach, který si sedne na nábytek, televizi, hladké podlahy a tak. Mám vyřešeno od roku 1995. Měl jsem alergické dítě, vlastně ještě mám, ale už bez investic do léků, protiexémových přísad do koupele a do lázní a ozdravných pobytů. A jako bonus utíráme prach průměrně jednou za tři týdny, až se ukáže na obrazovce televize. A vlhké utěrky jsou taky na prd. Nechávají v růžcích blátíčko, které po uschnutí vypadá fakt odpudivě. Obzvlášť na rámech obrazů. Mohu poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.11 18:00

já musím utírat prach denně.nevím kde se furt bere ale je všude a je ho dost.já používám yplon moc hezky voní.
přítel mi už říká že jsem maniak na uklízení.Stačí když mi do baráčku posvítí sluníčko tak prach je vidět všude a hlavně na tmavém nábytku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kaktus7772
25.1.11 06:28

Já vím kde se ten prach bere a věř, že nikdo nemusí utírat prach na policích, televizi, skříních, podlaze a prostě všude každý den, obden, dokonce ani za týten. protože když ten prach není v baráku, tak nelítá. Když nelítá prach, neusadí se. A alergik si nešplíchá inhalátorem, páč se nedusí. Kdo má fakt zájem o radu, ať si o ní napíše. kaktus7772@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
Hlada
1.2.11 13:10

prachovky

Nevíte někdo, kde se bych mohla koupit takvou tu prachovku z peří? V televizi to pořád používají a měla to i moje babička, ale tady jsem to ještě nikde neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
15320
1.2.11 13:59

Já ji koupila z jednoho zásilkového obchodu, je z pštrosích per, na netu jsem našla toto: http://shop.pstrosi.com/…rachovka-i1/ , ta z umělého peří prý nechytá tak dobře prach jako ta z pštrosího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Víček
16.6.11 10:42

Ahoj, důležité je nemít v bytě zdi, ze zdí se totiž práší naprosto nejvíc. A pokud už musíš mít v bytě zdi, tak doporučuji nové. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
asdfjklů
16.6.11 15:10

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu snažila jsem vám poslat email no to jak jste uvedla a nejde mi to odeslat, že je zadaná špatná adresa tak bych prosila, zda by jste mi nemohla poslat nějaké podrobnosti o prachu předem vám moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
asdfjklů
16.6.11 15:12

tato otázka se týká uživatele: kaktus7772 omlouvám se myslela jsem že to pude pod vás a ne pod všechny příspěvky

• Nahlásit
  • Citovat
2380
16.6.11 15:21

pokud chces bezprasny prostredi pro alergika tak je nejlepsi dat pryc koberce, zaclony, zavesy, vetrat pouze omezene popropade poridit zvlhcovac vzduchu..
kytky sprchuju ve vane, prach bud Proto nebo levne vlhcene ubrousky…

prachovky prach pouze vetsinou rozviri ale neodstrani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kristyna prašnice
30.8.12 14:13

Jak se zbavit prachu… v byte je plouvouci nejsou tu koberce krome malího behounu a neustale řeším že utřu prach a nekecam do druhýho dne je tu všude vrstva prachu jak kdyby tu mesic nikdo nebyl ano asi je jedna vec že černý nabite to ukaže vic ale nerikejte mi že se toho neda nějak zbavit :( litam tu jak kravka dene s hadrem prontem a s vysavačem luxuju každý den utiram každý den a i přesto se tu nekde bere neuveřitelné množstvý prachu…pochopim že na černém nabitku se ukaže troška prachu ok ale nerikejte mi ze je normalni prach ze utru prstem stolek u gaucce a je tam videt carka od prstu :?: uz fakt nevim co stim dělat mam i zvlhčovač vzduchu zaclony peru každý týden,,, postel převlikame jednou tejdne kuli tomu atd…

• Nahlásit
  • Citovat
30.8.12 14:24

Ahoj. Nemáte někdo zkušenosti s antistatickou prachovkou? Taková ta hodně barevná štětka co se dá koupit za pár korun skoro všude. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama