Pracujete někdo jako zdravotní sestra?

Anonymní
11.7.20 08:50

Pracujete někdo jako zdravotní sestra?

Ahoj, jste tu některá zdravotní sestra? Zvažuji studium voš, ale nemůžu se pořád rozhodnout. Mám přihlášku ještě na obor oční optik, tam jsem přijata. Všichni mě straší, že jako zdravotní sestra v nemocnici budu muset chodit neustále noční, že určitě nebudu mít šanci se uplatnit v soukromých ordinacích.. A taky skrz plat, že prý sestřičky nemají až tak moc peněz, nevím, co si pod tím představit. Máte někdo zkušenosti? Který obor si myslíte, že je lepší jít studovat a budu v něm mít později lepší uplatnění?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6416
11.7.20 09:00

Já sestra jsem. Zeptej se konkrétně co té zajímá. Plat i uplatnění najdeš na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17604
11.7.20 09:06

Ano v nemocnici se většinou delaji i nocni, muzes delat na ambulanci, tam nebudou tak časté, někde nejsou vůbec. Delat sestru soukromnikovi, to je spis o nahode, to byvaji protekcni fleky a pokud nemas nekoho znamneho, tak se k tomu pravdepodobne nedostanes. Ale k nabrani zkušenosti je stejně lepsi ta nrmocnice. Plat nevim co je pro tebe hodne/ malo, záleží na spoustě faktorů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8667
11.7.20 09:16

Máme v rodině dvě zdravotní sestry a i jinde mám možnost dostat se k platům.
S těmi nočními je to pravda, místa u soukromníků jsou určitě omezená.
Pokud jde o peníze, tak za mě je to ve srovnání se spoustou jiných profesí velmi nadstandartní.
Pokud jde o práci, tak tam je to hodně o tom, na kterém oddělení děláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13914
11.7.20 12:52

Za mě tedy z těch dvou rozhodně všeobecnou sestru. Jako oční optik můžeš dělat jen na očním, to je dost omezený výběr. Jako sestra můžeš pracovat kdekoli… Nemocnice či soukromý sektor, jakékoli odvětví. Já jsem například všeobecná sestra, k tomu navíc porodní asistentka, pracovala jsem na novorozencich a po dětech jsem teď na ORL v ambulantním traktu. Na lůžkách je sice víc peněz, ale s rodinou je to pohodlnější. A s těma penězma je to fakt různé. Jinak to bude v malé okresní nemocnici, jinak v Praze, jinak luzka/ambulance. Známá třeba dělá na soukromé plastice a peníze teda nic moc. A zas u nás je možnost sloužit pohotovost 4× za měsíc a za to jsou hodně slušné peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 18:04

Určitě oční optik. Jsem vystudovaná sestra, ale v oboru nepracuji, pokud člověk vnitřně necítí, že práce v nemocnici je jeho poslání, tak brzy zdrhne jinam jako já nebo stačí problém s páteři a máš po kariéře. A do ambulancí je těžké se dostat, moje kamarádka sháněla místo v ambulanci 3 roky a to měla letitou praxi u lůžka.

• Nahlásit
  • Citovat
761
15.7.20 20:20

Jsem sestra. Asi zalezi jakej obor si vyberes.. Ja se na sluzbach muzu domluvit, mame pozadavky, standartne mam D/N 50/50, pokud to nechci jinak, 14 sluzeb v mesici.. Vikendy 2 v mesici. Plat mam podle me dost peknej, hodne to naskocilo za poslednich par let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
16.7.20 03:38

Sestra nejsem, takže bych ti poradila, jdi na sestru, pokud pro to máš silnou motivaci. Nebo na tu školu půjdeš a rozhodneš se v průběhu, třeba po reálný praxi v nemocnici, že to není pro tebe.
Platově nevím, podle jobs.cz v Praze vše od 20 do 60 hrubého :D. Po škole samozřejmě spíš tipuju tak 20-30 hrubého plus nějaké příplatky za směny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama