Reklama

Prasknutí folikulů před OPU?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

labelinka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 03.01.18 17:06
Prasknutí folikulů před OPU?

Ahoj, jsem tu nová a mám krátce po prvním OPU. Pořád přemýšlím nad tím, že 2 dny před odběrem mi Dr. říkala, že na léčbu reaguju velmi dobře a vypadá to na 20 folikulů a hrozící OHSS.
Noc před odběrem (tj. cca 24 hod. po injekci) přišla příšerná bolest vaječníku. Tak silná, že jsem už nemohla ani chodit a chtělo se mi brečet, manžel volal dokonce na pohotovostní linku, protože nevěděl co se mnou dělat. Ráno už jsem pak neměla takový tlak na vaječníku jako poslední dny a po zákroku mi Dr. řekla, že odebrala 12 folikulů.

Většinou, co jsem četla, že na ultrazvuku viděli méně a nakonec bylo více, ale opačně? Myslíte si, že je možné, aby popraskaly před zákrokem? Štve mě pomyšlení, že zákrok špatně naplánovali a já tak přišla o možnost odebrání více vajíček = více potencionálních embryí. Injekce proti předčasné ovulaci (Cetotride) jsem píchala svědomitě. Děkuji za názory.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42651 příspěvků 03.01.18 17:13

Není to moc pravděpodobné. Pokud jsi píchala Cetrotide a hCG bylo cca 36 hodin před OPU, tak je ten postup správný a nic víc se dělat nedalo. Kdyby se odebíralo dřív, zasby hrozilo, že budou vajíčka nezralá. Předčasné prasknutí při plném IVF se děje velmi výjimečně, o dost častější je to při minimálkách a nativech, kde se nepíchají ty věci proti prasknutí, popř. se dá jedna-dvě injekce. Jinak taky záleží, jak velké ty folikuly byly, je teba možné, že odebrali 12 použitelně velkých a ty nejmenší tam nechali. Kolik jsi z nich měla vajíček? Být tebou, tak se v tom nehrabu a raduju se z toho, co mám, dvanáct je velmi slušné číslo, obzvlášť, jestli ve většině z nich byla vajíčka.

labelinka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 03.01.18 17:19

@ugluk děkuji za reakci. Vajíček bylo 6, všechna zralá a všechna oplodnili. Dnes volali, že máme 4 zmražené blastocysty. ET bylo odloženo kvůli OHSS.

ugluk
Hvězda diskuse 42651 příspěvků 03.01.18 17:24

No tak paráda, 4 blastocysty jsou skvělý začátek :palec: To nemá spousta lidí, kterým odeberou dvacet vajíček… Tak držím palce, ať se postupně rozmrazí a chytí :) Ne, vážně, znám to, člověk furt zkoumá, co mohl udělat jinak… ale hlavní je stejně ten výsledek ;)

labelinka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 03.01.18 17:30

@ugluk Díky za povzbuzení. :srdce: Asi tak plaším proto, že je to poprvé a jsem plná nadějí a očekávání (obzvlášť, když mě potěšili vysokým AMH). Každopádně po 3 letech marného snažení jsme zatím nejblíže k miminku, co jsme kdy byli :andel:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 17:32

@labelinka Taky jsem mela pred Opu odhad 20 folikulu a ve finale z toho byly 4 mrazacci :palec: A jeden z nich me zrovna taha doma za vlasy :mrgreen: 4 je dobre cislo, klidek ;)

labelinka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 03.01.18 17:41

@Pajka89 Tak snad budeme mít taky takové štěstí jako vy :andel: Který KET v pořadí byl ten úspěšný?

Divver
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.01.18 18:07

Mne ted taky v srpnu lekarka rikala, ze to vidi na 15 a nakonec jich bylo 7 a z toho jen 4 zrala. No, ale jak se rika, lepsi je kvalita nez kvantita. Hned to prvni se chytlo a ja jsem dneska 20+2 ;)) vim o spouste holek, ktere mely 20-30 vajec a pak dve blastocysty ;)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 18:10

@labelinka Druhy :)

labelinka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 03.01.18 18:15

@Divver To se krásně čte, když se vám embryjka uchytila. :srdce: Strašně mě mrzelo, že jsme to museli kvůli OHSS odložit. Už jsem byla celá natěšená :) Ty poslední měsíce už jsem měla hrozné deprese z naší bezdětnosti…ob­zvlášť, když všechny kamarádky rodí o 106 a nás už všichni řeší…

labelinka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 03.01.18 18:17

@Pajka89 :palec: :dance:

Divver
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.01.18 18:45

@labelinka je to stres. Sama si to moc dobre pamatuju. Mne prvni syn vysel az pri ctvrtem transferu. Pak se zmenil postup a najednou to klaplo. Ted jsou mu dva a brzo bude mit brachu ;) obcas to proste chce trpelivost. Ale znam spoustu lidi, kterym to klaplo napoprve. Ja ziju v USA a tam ted hodne casto schvalne nedelaji cerstve transfery. Nechaji telo odpocinout a za par mesicu udelaji KET. Ty maji diky novym metodam mrazeni a rozmrazovani vetsi uspesnost. Takze nesmutni ;) :srdce:

labelinka
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 03.01.18 19:02

@Divver Děkuji za povzbudivá slova :hug: Po takových příspěvcích je mi hned lehčeji. Přeji, ať se miminku i mamince moc daří a snad se budu moct taky v tomto roce pochlubit :andel:

Divver
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 03.01.18 20:01

@labelinka drzim vsechny pesti!!!

olomoučanda
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 09.05.18 13:06

@Divver Mne to teď říkal doktor v CAR taky, ze to bude možná trend IVF, ze přichází na to, ze je lepší nedělat hned ET, ale pak vkládat zmrazene embryo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zamilovaná Andrea Pomeje: S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >