Přátelé nebo nepřátelé?

Anonymní
17.10.19 11:13

Přátelé nebo nepřátelé?

Zdravím všechny slečny, paní - svobodné či zadané či vdané.

Zkouším se rozpovídat touto cestou. Nerada se osobně někomu svěřuji, znám lidi, jací někteří jsou. Nedávno jsme měli s manželem osobní spor mezi s sebou, co je pro náš vztah důležité, jelikož jsme našemu vztahu přes půl roku nevěnovali žádnou pozornost. Jen práce, škola (já) a hospody. Poté jsme si dali ještě jednu šanci a řekli si, co nás trápí apod. Hlavně se nechceme vídat s lidmi se kterými jsme se do té doby vídali. Bezmyšlenkového afektu jsem to řekla pár přátelům, co se stalo. Chtěla jsem jen, aby mě vyslyšeli - NE - radili a starali se o můj život. Také se nestarám o jejich život. Když mají oni problém, tak je jen vyslechnu a řeknu jim, že jsou dospělí, tak ať si dělají a řeší život podle svého a poté to nerozebírám. Od té doby, mi říkají ať si dojdu za psychologem. Pokud prý nepůjdu, tak mě tam dotáhnou sami. Několikrát jsem jim řekla, že nejdu a nechci. Řekla jsem jim, že nesnáším lidi, co mi v životě poroučí a rozkazují, co mám dělat a co nemám. Pomoc žádnou od nich nechci. Lituji toho, že jsem se vypovídala. Nepochopili to a více se starají o mé soukromí, rozkazují mi, co mám dělat a pokud to neudělám, tak je konec přátelství. Zakázali mi miminko s manželem ať prý s ním nic nemám. Máte někdo s tím zkušenost? Aby mi dali pokoj a starali se sami o sebe? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22814
17.10.19 11:19

Tak mít dítě v téhle situaci fakt není dobrý nápad. Ale když nechceš radit, co ti tady máme my psát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.10.19 11:22

Taky nemám ráda když mi někdo kecá do života ale rozhodně to tak nehrotim. A když už tak jim to řeknu do očí a řeším to s nimi a ne na internetu. Tebe bych ale za kámošku nechtěla. Pokud je pro mě někdo blízký kamarád tak se vzájemně o naše životy staráme. A přijde mi to normální.. O tom přeci to přátelství také je.

• Nahlásit
  • Citovat
809
17.10.19 11:27

Pokud to jsou opravdu dobří přátelé tak bych se nad tím co říkají minimálně trochu zamyslela. Oni vás vidí z jiné stránky a určitě se vám snaží dobře poradit. Já dám na názor přátel a rodiny hodně. Dřív sem měla špatný vztah, všichni mi to říkali, já jsem si mlela svou a až jsem otevřela oči tak sem viděla, že měli ve všem pravdu.
Pokud máte s manželem, nějaký vážnější neshody tak bych s pořízením dítěte potkala. Dítě je velký závazek a veliká zkouška vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6453
17.10.19 11:28

Já bych se nad tím hlavně zamyslela. Shodlo se jich, jak vidno, víc. Možná vidí tvého manžela střízlivým pohledem a proto ti,, zakazují" s ním mít dítě. Mně se párkrát osvědčilo, dobrým přátelům věřit. Oni totiž nemají ty růžové brýle a vidí to s nadhledem. Spíš mi přijde, že jejich rady nechceš slyšet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
17.10.19 11:45

Ti přátelé zkrátka neříkají to, co chceš slyšet a ty se čertíš. Pokud opravdu o jejich rady nestojíš, proč jim o svých problémech vykládáš? Napřed dospěj, a pak si pořizuj dítě. Sama se jak dítě ještě chováš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13569
17.10.19 11:46

K čemu ty přátele teda máš, když se o ně nezajímáš, neporadíš ani si poradit nenecháš? Taky nemám ráda když se mi někdo cizi montuje do života, ale když přijdu za kamarádkou s nejakym problémem, tak čekám že mi nabídne svůj názor a poradí a naopak… A pokud by se shodlo víc lidí, tak se nad tím zamyslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
17.10.19 11:58

Tvoji kamarádi nemají kamarádku, ale hysterku, která nesnese jinej názor než ten svůj. Předpokládám, že nezijes uprostřed sekty, tudíž ti nikdo nic nezakazoval, ale ty sis to tak přebrala. Já jsem třeba rád, když mi kamarádi řeknou na nějakej můj problém svůj, pro mě třeba těžko stravitelný, názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29372
17.10.19 11:59

Když se mi nějaká kamarádka svěří s tím, co ji trápí, tak předpokládám, že situaci chce řešit a klidně si dovolím jí i poradit… buď si mou radu vezme k srdci nebo ne…
Ty jsi to tak udělala, ale rady slyšet nechceš… ale problém mezi tebou a manželem asi bude dost velký nebo dost závažný, když ti všichni ti přátelé radí téměř to samé… měla by ses nad tím zamyslet, jestli na tom nebude i trochu pravdy…
Poradit ti, co s tím, to si netroufám, protože ty přece nechceš slyšet žádné rady… napadá mě snad jediné - přátelství ukončit, když ti jejich rady a postoje tolik vadí, a žít si podle svého… stejně nechceš nic jiného slyšet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 13:15

Dej mi pokoj, starej se o sebe, jsi dospela, tak snad vis, co mas delat, ne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29372
17.10.19 13:20
@PaníKadrnožková píše:
Dej mi pokoj, starej se o sebe, jsi dospela, tak snad vis, co mas delat, ne :roll:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no jo, vlastně… :D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
17.10.19 13:27

Pochybuju, že by tě kamarádi posílali k psychologovi a zakazovali miminko jen tak zbůhdarma, asi k tomu měli nějaký důvod… něco s tebou asi není v pořádku a i podle tvého textu to tak na mě působí 8) Tohle je jen tvůj pohled na věc a navíc je divnej, zajímalo by mě, jak je to doopravdy :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
18.10.19 12:33

To bude dobrej materiál 8o 8o :roll::lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu