Přátelství s kamarádkou

Anonymní
8.12.19 12:42

Přátelství s kamarádkou.

Ahojda všem.
Asi před 5 lety jsem se seznámila s mojí „kamarádkou“.
Ze začátku mě dost často naháněla, často jsme se videly a psala mi každý den.
Jo, asi na mě byla závislá.
Pak se to obrátilo a stalo se to mě.
Ještě než jsem ji poznala byla jsem psychicky vyzrálá a silná osoba se svými názory.
Zjistila jsem, že jsem přebrala spoustu jejich názoru se kterými se ani vnitřně neslučuju.
Teď spolu přátelime normalne ale „bojujume“ jakoby o moc. O to která je v našem přátelství silnější.
Minule mě pobavilo.. Když jsem ji napsala jestli má čas vyměnit pár písmenek a ona, že ne. Ale další asi 2 hodiny jsme řešily její problém.
Přijde mi to jako by o mě neměla zájem. Jen pouze v případech kdy něco potřebuje nebo má nějaké au a potřebuje se vykecat.
Jak by jste se zachovali Vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5777
8.12.19 13:14

Tomuhle nerozumím, lidem co ženou kamarádství do extrému a jsou závislý se vyhýbám.. Každopádně kamarádství jaké popisuješ by mi nevyhovovalo s opravdovou kamarádkou nesouperim a ani mi nevadí řešit její problém pokud to potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6875
8.12.19 13:15

Tak kdyz vam neco nevyhovuje. Tak ji to reknete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
8.12.19 13:19

Zažila jsem něco podobného. Měla jsem kamarádku trávili spolu čas. Udělala jsem pro ni první poslední. A pak si na to začala zvykat trošku občas využívat. Když se resil její problém, tak se těšil třeba týden. A když já? Tak pár vět a nazdar. Odstěhovala se a už se nevídáme ale bydlíme od sebe kousek asi 5 km nepřijala ani jednou já několikrát za ní byla. A je toho hodně a hodně. Přestali jsme si tak psát a volat má jinou kamarádku teď. A ta když odjede někam na víkend, tak jsem ji dobrá. Třeba se po 14 dnech ozve jestli nechci přijet :lol: Ale na takovou kamarádku já zatím bobek. Poznala jsem jaká je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
8.12.19 16:25

Zažila jsem něco podobného, byla jsem vzorem pro mojí kamarádku, která mi všechno velmi záviděla a dělala po mně absolutně všechno… Jenomže mě neuvěřitelně dusila a využívala. Ale takové přátelství není rovnocenné. Stejně tak ty - jestli se stále spolu přete o post lepší kamarádky (ačkoliv to teda moc nechápu…), tak se možná necítíte rovnocenně. Co z toho teda máš? :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
8.12.19 18:04
@Anonymní píše:
Ahojda všem. .....Ještě než jsem ji poznala byla jsem psychicky vyzrálá a silná osoba se svými názory.
Zjistila jsem, že jsem přebrala spoustu jejich názoru se kterými se ani vnitřně neslučuju. ........

Jako fakt? Opravdu může vyzrálá osobnost přebrat názory, se kterýma nesouhlasí?

Opravdu vyzrálá osobnost někoho uhání, aby s ní ten druhý komunikoval?

Výhoda přátelství oproti vztahu (lásce) je, že není zatížen takovou intimností, a pokud jo, není tam tak velký požadavek na trávení času, společné názory…pro kamaráda máme větší pochopení, toleranci, a i když je potřeba se o přátelství starat, je faktem, že funguje tak nějak víc volněji.

Co je nezanedbatelné je to, že i teakový vztah se vyvíjí jako každý jiný, přichází chvíle odcizení, naprosté sdílnosti, renesance po době „zanedbávání“…anebo také prostě končí.

Já mám třeba kamarádku, která když se rozmluví, tak člověka jen tak nepustí ke slovu. Když jí člověk nezná dobře, tak to vnímá opravdu jako velký zlozvyk. Jenže ona jiná nebude a já naštěstí vidím skrz.

Co tím chci říct: je skvělé mít kamaráda na život a na smrt. Ale ještě skvělejší je mít takové dva nebo tři, ale vím, ne každý to štěstí má. Ale každý je Ti pak blízký něčím jiným. Je fajn je „obhospodařovat“ všechny. Pak se tolik nebudeš upínat na jednu osobu a na to, že má „zrovna nějaký móres“. To máme totiž jednou za čas všichni. Nejlíp na to pomáhá trochu utlumit kontakt, dát to k ledu, odpočnout si od sebe a zabývat se někým jiným. Ale pokud máš pocit, že je to dobrý člověk, ve kterém máš podporu, určitě bych ji nezatracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 01:17

Nejhorší je závist

Kamarádky mi neustále jen zaviděly.. Dobrého chlapa, celistvou rodinu, peníze..
Po čase jsem vždy zjistila, že opravdovými kamarádkami nejsou a nikdy ani nebyly, jen pomluvy, očerňovani, závist, fales.. nevěděla i neviděla jsem to tolik let.. až přišlo neskutečne prozření. Jsou to čtyři roky co pro mě kamarádky zcela přestaly existovat a věnují se už výhradně jen své rodině a je mi dobře.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat