Přátelství v době koronakrize

Anonymní
6.2.21 11:44

přátelství v době koronakrize

Ahoj, prosím anonym, je to citlivé téma. Před koronakrizí jsem měla pocit, že mám pár kamarádek. Občas jsme skočily na kafe, občas na koncert, do divadla, na nějakou akci. Teď se skoro nestýkáme. Chápu, že se každý bojí nemoci a ani to není doporučeno, abychom se vídali s přáteli, ale ony si ani nevzpomenou, nenapíší, nezavolají, jak se mám nebo co dělají ony. Ozývám se jen já, ale už mě to přestává bavit. Trápí mě, že jsem jim úplně ukradená a nemají o mě zájem. Je to normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1108
6.2.21 11:57

Ne není, my se se všema vídáme i voláme, pokud se všichni cítí zdraví. Ale chápu, že někdo má strach. Je zvláštní, že si aspoň nevoláte. Na druhou stranu zas vidíš, jak je to kamarádství silné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
6.2.21 12:00

Je to normální… Pokud o tebe ty lidi nemají zájem, nemají ani důvod se ti ozývat. V tom případě to nebyly kamarádky, ale jen známé.

Radila bych se nevnucovat když nemají zájem o kontakt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
6.2.21 12:00

Tak to asi nebudou nic moc kamarádky. Když už teda vezmeme v potaz, že mají strach, můžou vzít do ruky telefon a alespoň někdy zavolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13876
6.2.21 12:04

S kamarádkama se nevídáme tolik jako dřív, ale píšeme si. Ne pořád, asi tak v intervalech dřívějších schůzek. S kontaktem se plus mínus střídáme. Ale je pravda, že já teď měla docela pekelný období, dítě vůbec nespalo, vážná nemoc v rodině, ryla jsem docela čumákem v zemi…taky jsem se pár týdnů neozývala, protože jsem to na ně nechtěla hrnout (ale zároveň jsem se nechtěla tvářit, že je všechno super) :nevim: Úplně bych je ještě neodepisovala, ale chápu, že je Ti to líto…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
6.2.21 12:53
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonym, je to citlivé téma. Před koronakrizí jsem měla pocit, že mám pár kamarádek. Občas jsme skočily na kafe, občas na koncert, do divadla, na nějakou akci. Teď se skoro nestýkáme. Chápu, že se každý bojí nemoci a ani to není doporučeno, abychom se vídali s přáteli, ale ony si ani nevzpomenou, nenapíší, nezavolají, jak se mám nebo co dělají ony. Ozývám se jen já, ale už mě to přestává bavit. Trápí mě, že jsem jim úplně ukradená a nemají o mě zájem. Je to normální?

Ona každá věc má dvě strany a jak tady predemnou jedna holka psala… Může mít někdo problémy - doma, v práci, s dětmi, se zdravím apod. A jednoduše nemají náladu a třeba ani čas vypisovat. A ještě třeba někomu, kdo se má jen dobře a nedokáže je třeba pochopit. Nevím jestli to píšu srozumitelně, ale mě když jedna kamarádka na jaře stále posílala fotky, jak jsou na zahradě a jak si užívají a my doma leželi s vážnou nemocí, tak jsem taky neměla náladu ji psát. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6079
6.2.21 13:07

Tak to asi nebyly opravdové kamarádky.. My se s kamarádkama navstevujeme doma, nebo jdeme s detma ven..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
6.2.21 18:57

Neni to v poradku. Kontakty omezil kazdy ale da se zavolat napsat… chapu ze ze ti to lito, ozvi se jen tomu u koho vis ze se ozyva tobe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
6.2.21 22:06

Mám to úplně stejně, jsem na MD a nikdo po mě ani nestekne. Zvláštní doba. Každej se stará o sebe. Když někomu napíšu, sotva odpoví..mám pocit, že už nemám kamarádku žádnou 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat