Pravda o rozvodu

Anonymní
5.6.20 19:47

Pravda o rozvodu

Dobrý den,
prosím o anonym*citlivé informace o dětech. Děkuji.
Mám tři děti, jedná se mi o nejmladší osmileté. Bývalý manžel mě opustil v době, kdy jsem s tímto dítětem byla těhotná, kvůli jiné ženě. Naše současné vztahy nejsou úplná katastrofa, ale taky rozhodně ne žádná idyla.Jde mi o to, že dítě se ptá, proč s námi táta nežije. Řekla jsem dítěti, ať se zeptá táty a on mu řekl, že se má zeptat mě-hodně špatně- vím to.Od bývalého to považuju za dost velkou drzost a sprostotu, odešel on, tak snad by to měl i on vysvětlit…Jde mi o to, že prostě nedokážu a strašně se mi příčí navykládat dítěti nějaké báchorky o tom, jak jsme si nerozumněli, na rozchodu se dohodli ap. Přestože vím, že by to pro dítě bylo asi to nejlepší. Ale není to pravda. Neměli jsme žádné neřešitelné problémy a já jsem se rozvádět nechtěla. Žiji s dětmi sama a nechci na tom nic měnit, není to lehké, ale je pravda, že jsem v nějakém tom osobním rozvoji a vztahu sama se sebou odvedla za ty roky slušný kus práce a jsem dnes mnohem lepším člověkem než jsem byla v manželství, takže bych ex měla svým způsobem být vděčná a neměla bych mít s výše popsaným problém. Ale mám no…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17641
5.6.20 19:51

Ja bych řekla pravdu, že se tatínek zamiloval jinde a odešel :nevim: stejně mu to jednou docvakne a proč dělat z chlapa nějakého světce, když ani nespolupracuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
5.6.20 19:51

No jestli si na svém osmiletém dítěti nechceš léčit komplexy, nic jiného, než „nerozuměli jsme si, to se stává“ ti nezbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5852
5.6.20 20:02
@Anonymní píše:
Dobrý den,
prosím o anonym*citlivé informace o dětech. Děkuji.
Mám tři děti, jedná se mi o nejmladší osmileté. Bývalý manžel mě opustil v době, kdy jsem s tímto dítětem byla těhotná, kvůli jiné ženě. Naše současné vztahy nejsou úplná katastrofa, ale taky rozhodně ne žádná idyla.Jde mi o to, že dítě se ptá, proč s námi táta nežije. Řekla jsem dítěti, ať se zeptá táty a on mu řekl, že se má zeptat mě-hodně špatně- vím to.Od bývalého to považuju za dost velkou drzost a sprostotu, odešel on, tak snad by to měl i on vysvětlit…Jde mi o to, že prostě nedokážu a strašně se mi příčí navykládat dítěti nějaké báchorky o tom, jak jsme si nerozumněli, na rozchodu se dohodli ap. Přestože vím, že by to pro dítě bylo asi to nejlepší. Ale není to pravda. Neměli jsme žádné neřešitelné problémy a já jsem se rozvádět nechtěla. Žiji s dětmi sama a nechci na tom nic měnit, není to lehké, ale je pravda, že jsem v nějakém tom osobním rozvoji a vztahu sama se sebou odvedla za ty roky slušný kus práce a jsem dnes mnohem lepším člověkem než jsem byla v manželství, takže bych ex měla svým způsobem být vděčná a neměla bych mít s výše popsaným problém. Ale mám no…

To chceš říct, ze starší sourozenci dítěti nic neřekli? To mi přijde nepravděpodobné, spíš si chce nejmladší pouze ověřit informace, které má.

Asi bych si s ním sedla a zeptala se, co přesně chce vědět. A asi bych mu normálně řekla pravdu, že se tatínek zamiloval, že se to stává, že to bolelo a že tě to posunulo dál a že jste se naučili nekak vycházet a že nejdůležitější je, že máte skvělé děti a že jsi šťastná, že je máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11148
5.6.20 20:08

Uplne normalne rict, ze tatinek uz nechtel s maminkou byt. Co bys chtela vymyslet? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 20:09
@SAJ píše:
To chceš říct, ze starší sourozenci dítěti nic neřekli? To mi přijde nepravděpodobné, spíš si chce nejmladší pouze ověřit informace, které má.Asi bych si s ním sedla a zeptala se, co přesně chce vědět. A asi bych mu normálně řekla pravdu, že se tatínek zamiloval, že se to stává, že to bolelo a že tě to posunulo dál a že jste se naučili nekak vycházet a že nejdůležitější je, že máte skvělé děti a že jsi šťastná, že je máš.

Starší děti už jsou velké 27 a 15 máme myslím dobrý vztah, vím že by se do těchto rozmluv beze mne nepouštěli, nebo mi o tom alespoň řekli. Jinak moc děkuju za radu, to co píšeš mi dává smysl…jen dítě je hrozná cíťa a já se prostě bojím, aby mu to nějak moc neublížilo

• Nahlásit
  • Citovat
5143
5.6.20 20:21

A to se ptá a teď? Mně to přijde docela pozdě. To se dřív neptal, proč s vámi táta nebydlí?
Podle mě mu taky už některý ze starších sourozenců něco řekl.
Na rovinu bych mu řekla, že se táta rozhodl odejít za jinou paní, což se nedělá. Bohužel se stalo, ale on sám (potomek) na to nemá a neměl žádný vliv, byl ještě v bříšku.
A že ho máte rádi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
5.6.20 20:28

Rekla bych mu pravdu - ale podala bych to hodně taktně a jemně to zaobalila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
5.6.20 20:32
@Bídžej píše:
No jestli si na svém osmiletém dítěti nechceš léčit komplexy, nic jiného, než „nerozuměli jsme si, to se stává“ ti nezbyde.

Pravda je leceni si komplexu? Zvlastni uvazovani, pravda je pravda a nikdy bych detem v takovych vecech nelhala… to, ze rekne pravdu nemusi byt stylem “ ten hajz mel milenku” Pokud neumis jednat slusne a s respektem, ale pravdive je to jen tvuj problem:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
5.6.20 20:43

U nás se dětem taky pravda neříká. K čemu. Možná až budou dospělé a budou mít vlastní zkušenosti nějaké.
Jestli to jde, tak mu to řekněte oba. Abyste to neházeli jeden na druhého. A syn, když uslyší, že to říkáte společně to spíš přijme. I když mu řeknete jen obecně něco, žádné detaily ani hodnocení druhého. Něco ve smyslu, že někdy se stane, že se dva přestanou mít rádi, někdy je to jen z jedné strany, z různých důvodů, a už spolu nemůžou být. A hlavní je, že ho máte rádi pořád a budete mít vždy. Že láska k dětem se nikdy nemění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
5.6.20 20:57

A to se dřív neptal?
Mně ty uvedené vysvětlovačky přijdou tak na míru čtyřletému, ale ne osmiletému.
Osmileté dítě už má tak nějak vědět, že lidi žijí v páru, muž a žena (výjimečně i dva muži nebo dvě ženy), že se do sebe zamilují a jsou spolu rádi a z lásky pak mají děti a jak ty děti vznikají.
Ale taky pravdu o tom, že když se dva přestanou mít rádi nebo si najdou někoho jiného, tak se rozejdou a péči o děti si pak rozdělí.

Prostě dětem se má říkat pravda, samozřejmě slušně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12915
5.6.20 21:06
@andelka83 píše:
U nás se dětem taky pravda neříká. K čemu. Možná až budou dospělé a budou mít vlastní zkušenosti nějaké.
Jestli to jde, tak mu to řekněte oba. Abyste to neházeli jeden na druhého. A syn, když uslyší, že to říkáte společně to spíš přijme. I když mu řeknete jen obecně něco, žádné detaily ani hodnocení druhého. Něco ve smyslu, že někdy se stane, že se dva přestanou mít rádi, někdy je to jen z jedné strany, z různých důvodů, a už spolu nemůžou být. A hlavní je, že ho máte rádi pořád a budete mít vždy. Že láska k dětem se nikdy nemění.

Takže u vás létají vrány a čápi místo těhotenství a porodu? :nevim:

Když otec nespolupracuje a byl to on, kdo odešel, tak bych mu tu pravdu holt řekla já. Samozřejmě bez házení špíny, ale zcela obyčejně, jak píší holky výše.
Zakladatelka jasně píše, že on odešel, ona to nechtěla. A musí to být teda charakter, když odešel od těhotné manželky. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
5.6.20 21:38

@Flyingfrog myslím pravda o vztahu mezi rodiči a důvodech rozchodu. O vrane a capovi nebyla řeč.

Však to co jsem psala nevylučuje tvoji konkrétní verzi, jak bys to řekla ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2146
5.6.20 22:29

Musíš říct pravdu, kdyby to pak prasklo, tak už by ti nevěřil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5852
5.6.20 22:30
@andelka83 píše:
U nás se dětem pravda říká. Citlivě, věcně, přiměřeně.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama