Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Já jsem se s tím prostě smířila. Starší je kopie toho vašeho. První rok scény jak Brno, nejen že ho ze mě sundavali, ale ještě i občas zamkli, aby neutekl.Na nákup sama nebo je dát spát táta je vždy hysterický záchvat. Mladší byl naštěstí minulý rok ve školce v pohodě, pořád jsem těšila staršího… Nebude spokojený nikdy a nikde.
@Levandule121 no tak to je přesný co popisuješ…takžeasi nepomůže nic, jen čekat až vyroste ![]()
Tak zase jak jsem psala předtím, zkusila bych, být Tebou, dát ho tam opravdu každý den na dopoledne. A vzít kalendář a ukazovat mu, co je za den, aby měl přehled. A jak tu psaly holky, hodně pomáhá, když vodí táta.
Za mě si myslím, že každý den po obědě by bylo lepší. Bude to každý všední den stejné a to dopoledne mu rychleji uteče. Do 15.30 už je to opravdu dlouhé… Ale záleží na možnostech, já to tak mám a jsem spokojená a už i dcerka.
Možná bych i zvážila změnu školky - ne každá je dobrá. Sama jsem na to narazila, když jsme vybírali školku pro malou.
Já chodil už od velmi nízkého věku do jeslí a nijak zvlášť mi to můj vztah, nebo soužití s kolektivem nevylepšilo. Chci tím říci, že někdo se tam bude cítit jako ryba ve vodě a jinému naopak nepomůže když bude od 2 let mezi dětmi. Nevím přesně na čem to závisí..
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.