Předčasný přechod, libido

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:21
předčasný přechod, libido

Ahoj holky. Je mi 42 a začaly problémy s přechodem. Dostala jsem hormonální léčbu. Ale libido je na nule. Vadí mi i myšlenka na sex, pohlazení, partner mě nepřitahuje. Doma je zle. Trvá to rok. Občas se přemůžu, ale necítím to, co dřív. Navíc po většinu měsíce špiním. Dle Dr. to patří k přechodu, i když přišel jaksi dřív. Vím, že je tu většina mladších, ale ptám se těch starších. Zlepšilo se to časem? Nebo už bude jen hůř? Jsem navíc přecitlivělá, zranitelná, všechno mě dojímá. Dřív jsem byla vášnivá, náruživá, sex měla ráda, byla jsem ta aktivní, ale teď škoda mluvit…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:27

Jelikoz budu mluvit o mamce,tak prosim o zachovani anonymu .. mamka sla do prechodu v cca 45 letech,vzdycky byla hodne na sex (bylo to dost slyset v tom nasem 2kk :mrgreen: ) a s prechodem se nic nezmenilo :nevim: tipla bych to na nejakou hormonalni nerovnovahu a zkusila to prirodni cestou napravit ;)

Jana525
Kelišová 5087 příspěvků 29.12.18 18:46

Mne 43 a letos na jare jsem diky prechodu jsem malem skoncila v blazinci. Manzel me zacal naprosto odpuzovat, dokonce mi prestal vonet. Zacala jsem brat kapsle z jetela lucniho, jsou to prirodni hormony, rano k tomu jeste horcik a vecer pred spanim ashawagandhu. Musim to zatukat, ale postupne se vse temer srovnalo. Prestala jsem spinit, zacala jsem spat opet a jsem opet silene nadrzena, coz je tedy u me normalni stav.
U nekoho je proste prechod masakr. Dost me to vsechno zaskocilo. Jeste ted, kdyz si vzpomenu, co vse se u me diky prechodu delo, tak se mi chce kvuli tomu brecet. Proste absolutni masakr.

Jana525
Kelišová 5087 příspěvků 29.12.18 18:52

A mas spravnou davku hormonu ? Jinak ta ashawagandha ma byt i na ten sexualni apettit super. Tak treba je to tim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 19:05

Ahoj, je mi 49 , perimenopauza u mě probíhá už několik let, posledních půl roku už skoro nemám menses. Co považuji za největší problém , je přecitlivělost, plačtivost, zranitelnost…přesně jak píšeš. Někdy sama sebe nepoznávám , ale nejde to vědomě rozumem ovládnout. V sexu jsem taky byla vždy aktivní a vášnivá , snažím se proto příliš nepodléhat únavě a vyšší potřebě spánku, aby se nenarušil náš partnerský vztah. Trpím vaginální suchostí, déle mi trvá než se vzruším, i orgasmu dosahuji za delší dobu než dřív. Hormonální léčbu ze zdravotnich důvodů nemůžu. Sexu se ale nevyhýbám, mám ho pořád ráda. Neboj, to se určitě zlepší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 19:19

Děkuji všem za povzbuzení i doporučení přírodních prostředků. Nemyslela jsem si, že mě přechod tak „semele“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 21:38

Špinění mi srovnal gynex, chuť na sex bylinná kůra od mgr.Podhorné. Je mi 39 a přechod u mě začal letos.

HankaBrno
Nováček 9 příspěvků 01.01.19 10:55

Ahoj, možná by bylo dobre zkusit cvičit hormonální jogu. Kurzy urcite na netu najdes nekde blízko bydliště. Je určena prave ženám k překonání tohoto období. Ja ji tedy cvicim zatím preventivně a zmirnila se me menstruace a mam lepší náladu :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >