Předporodní splín...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hesinka
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 24.04.10 23:01
Předporodní splín...

Ráda bych se s někým podělila, případně požádala o radu, co s tím, padla na mne nějaká asi předporodní depka… Mám pocit, že doma není nic nachystaného, že přítel jenom pracuje a na mne nemá čas, nějak mi schází objímání, hrozně mi leze na nervy, jak každý večer zasedne k PC a já neexistuju… :pocitac: Když se náhodou ozvu, vyslechnu si, že je unavený z práce nebo z přípravy domova n apříchod mimi…nějak to na mě doléhá, jestli jsem někde ve svém životě neudělala něco špatně… :-? Neprodíte některá, co s tím? Je fakt, že ještě chodím do práce a už jsem z toho těhotenství dost unavená, špatně spím, teď se ještě peru s alergií, takže jsem i po fyzické stránce celkově vyřízená. Ještě asi před 14 dny to bylo vcelku v pohodě :think: tedy myslím, můj psychický stav… Nemáte s tím některá zkušenost? Předem díky za reakce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 24.04.10 23:24

Ahoj, neboj :wink: Myslím, že v nějaké podobě zažila aspoň malou „depku“ skoro každá nastávající mamina. Já se napoprvé hroutila z toho, jestli to všechno zvládnu, že jsem určitě na něco zapomněla :roll: nebo že něco popletu :-(
Před druhým porodem to na mě zase padlo kvůli tomu, že nebudu umět dělit pozornost mezi dvě děti, že budu pořád jenom doma, že nebudu stíhat, že se to doma zblázní, než se vrátím z porodnice :mrgreen: Tak se drž, uvidíš, že po porodu bude líp :wink: A jestli to jde, zvolni v práci a ještě si zkus s přítelem třeba večer někam vyrazit :dance:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 24.04.10 23:28

A kdy jdeš na mateřskou? Těš se na to a zkus prostě věci vidět pozitivně… Hormóny člověkem cloumají, kolikrát je natrčený kvůli úplným kravinám :roll: Jste oba unavení, zvlášť jestli ještě chodíš do práce… Já jsem se pak už nemohla dočkat, až budu doma, bylo to únavné…

Zkuste víc odpočívat, i třeba nějak spolu, domluvte se, do kdy budete mít věci pro mimčo nachystané a toho termínu se zkuste oba držet. Jeďte na výlet, běžte na procházku, zajděte si na bazén… Za pár týdnů se beztak spolu nikam pořádně nedostanete, tak toho aspoň využijte teď :mrgreen:

Hesinka
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 24.04.10 23:39

holčiny dík moc za povzbuzení, já se snažím nějak příteli vysvětlit, že jsou to naše poslední chvíle " v pohodě" ale on to nějak nepobírá… Dneska jsme sice byli na večeři, ale pak zase beze slova zasedl k PC :pocitac: O dovolenou nebo aspoň společně strávený prodloužený víkend škemrám už od zimy, ale pořád je nějaký důvod - od něj, proč ne. A teď jsem zase začla šílet já, protože nemáme nic nachystané a on by řešil zahradu nebo pomáhal tatínkovi na chatě a že nemáme pokojík ani postýlku ani žádné zázemí nachystané, to neřeší…ach jo, aspoň že vím, že nemagořím sama, ale že je to asi normální…jen dost silně vnímám to, že po narození miminka už nikdy jen tak nebudeme moct vyjet na výlet nebo se prostě jen tak celý den poflakovat, pouštět si filmy a tak…tak jsem si to chtěla ještě užít, no, to bych musela s někým jiným… :evil:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 25.04.10 00:05

Já myslím, že to tak má (skoro) každá mamina - já jsem ty 3 měsíce před porodem byla už též úplně nepříčetná (nebojím se říct i hysterická :lol: ), že nemáme postýlku, kočárek, přebalovák, bylo potřeba přestavět pokoj, vymalovat… Chlap byl samozřejmě v klidu :roll: :lol: No, nakonec jsem ho donutila, aby mi právě slíbil nějaký ten termín, kdy to koupíme, já jsem se uklidnila a bylo. Vymalovala jsem si pak aspoň ty místa, kam jsem chtěla dávat přebalovák a postýlku sama :cert: :lol: Asi 14 dní před porodem :lol:

Víš co, oni to tak neberou a neprožívají - pro ně je to ještě za hrozně dlouho, možná jim ani nedochází, jak moc se všecko změní a co všecko se už nebude dát dělat. Jim to dojde, až to přijde a budou to řešit, až to přijde… :roll: To jsou prostě oni :zed: :roll: :lol: Jak to vidím já, můžeme na to nadávat, diskutovat o tom, ale to je tak všecko, co s tím můžeme dělat :lol:

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.10 00:14

Holky já vám závidím jk jste prožívaly těhotenství. To já ho měla celé v depresích. Už se těším jestli si to někdy zopakuju a tentokrát bez stresu. Doufám… Ale to je ještě v nedohlednu když není chlap :-)
Hesinko : neboj to přejde :-)

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.10 00:16
Angua píše:
Já myslím, že to tak má (skoro) každá mamina - já jsem ty 3 měsíce před porodem byla už též úplně nepříčetná (nebojím se říct i hysterická :lol: ), že nemáme postýlku, kočárek, přebalovák, bylo potřeba přestavět pokoj, vymalovat… Chlap byl samozřejmě v klidu :roll: :lol: No, nakonec jsem ho donutila, aby mi právě slíbil nějaký ten termín, kdy to koupíme, já jsem se uklidnila a bylo. Vymalovala jsem si pak aspoň ty místa, kam jsem chtěla dávat přebalovák a postýlku sama :cert: :lol: Asi 14 dní před porodem :lol:

nj syndrom hnízdění se tomu říká že? :-) já jsem z nudy uklidil u rodičů snad skoro vše od půdy přes skříně až po garáž a sklep! a to důkladně :-) a to vše ještě týden před porodem musela jsem něco dělat neustále abych neměla špatné myšlenky.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 25.04.10 00:27
Michaelakkk píše:
Angua píše:
nj syndrom hnízdění se tomu říká že? :-) já jsem z nudy uklidil u rodičů snad skoro vše od půdy přes skříně až po garáž a sklep! a to důkladně :-) a to vše ještě týden před porodem musela jsem něco dělat neustále abych neměla špatné myšlenky.

Tak to já jsem to tak silné neměla, i když pár věcí by se našlo… Ale jak jsem třeba tu někde četla, že lidi už mají pomalu touto dobou sbalené i tašky do porodnice a my jsme neměli NIC, tak mě braly mory :cert: :lol:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17248 příspěvků 25.04.10 00:29

Já zrovna dneska bulela jak želva. Manžel v tomto těhotenství přípravu taky značně podceňuje a navíc je dost nabručený a když dnes prskal kvůli blbině, tak už se slzy hrnuly a výčitky taky, že na mě kašle a navíc ještě mě sprdne za věci, které neovlivním - přestavovali jsme a malovali, takže průšvihů hafo. A to si představ, že jsme chodili na předporodní kurz, kde porodní asistentka každou hodinu chlapům opakovala, že hormony s těhotnýma cloumají, že chtějí hnízdit, že to mají brát s klidem, když chceme /pro ně/ naprostou prkotinu, že nás mají hodně hladit atd.atd.
Až když jsem si zabulela, tak mu to došlo a najednou si vzpomněl, že by mě mohl i pohladit /a to mu to napřímo říkám cca 3týdny, že si mě nevšímá - tak dlouho to zhruba trvá/.

U prvního byl manžel krapet akčnější, ale teď nestíhá, tak jsem musela strašit a strašit, že vlastně můžu porodit předčasně, to si chlapi vůbec nepřipouští.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 25.04.10 08:10

Hesi, úplně jsem si vzpomněla, jak jsem měla věci pro malou v igelitových pytlech v obýváku a chlap pořád ne a ne vyrobit komodu, co mi slíbil 8-) Skoro na kolenou jsem ho prosila a byla v sedmém nebi, když začal.
Jenže jemu tam něco nešlo udělat, tak se vzteknul a půlku jí rozmlátil :cert: Bulela jsem jak želva 8-)
No dodělal ji asi 5 dní před porodem :roll:

A v porodnici jsem mu pořád připomínala, ať od sousedů přiveze koš na spaní, samo, že ho přivezl pod nátlakem, až jsme byly s malou už doma :cert:

Bude ti líp, až budeš na mateřské. Já si dokonce udělala metřík, kdy jdu :mrgreen:

K těm výletům… s úplně malým mimi se to nedá, ale v 5-6 měsících už úplně v pohodě :palec: (I když to bude zas zima, jak koukám…) Ale fakt to není tak dramatické, mimčo se prostě stane součástí vašeho života :srdce: :palec:

Jo a co nějaká kámoška? Nemůžeš jít na kafe se vypovídat? :wink:

Očko
Kecalka 353 příspěvků 25.04.10 08:19

ahoj,taky přispěju s troškou do mlýna… čekám druhé mimi-první holčička,teď se nám povedl kluk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
termín mám v půlce června a musim říct že to se mnou cloumá děsivě!!!přitom při dcerce jsem nic takového nepozorovala-krom obav z porodu,což je normál…
jenže teď je toho nějak moc-mám strach z porodu,nevim kde rodit-zda Hradec nebo Pardubice,jak pak zvládnu dvě děti…je toho mnohem víc,ale nechci vás zahlcovat..problém je v tom,že s tim nemám s kým mluvit,kromě přes net…
manžel mě nějak vynechává,zajímá ho akorát co bude k jídlu a zda je doma uklizeno :cert:
mě fakt asi klepne :-(

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 25.04.10 10:01

Chuanitko, taky jsem měla metřík, kdy jdu mna mateřskou - doporučuju :mrgreen:

S těma výletama, jasně, dá se, je to super i tak, jezdili jsme i dřív, než v půl roce, ale je to už jiné. Neříkám, že horší, ale už nemyslíš jenom na sebe, musíš řešit, abyste byli včas doma, náhradní věci pro prcka, vláčet kočár… :roll: Nebo nejde zajít si jen tak sami dva na bazén, lehnout si do vířivky zavřít oči :lol: (což nepůjde ještě asi dalších 15 let - bez hlídání :lol: :lol: :lol: )

Proto říkám - užít si zavčasu ještě bezstarostných výletů ve dvou :-D

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 25.04.10 11:25
Angua píše:
Chuanitko, taky jsem měla metřík, kdy jdu mna mateřskou - doporučuju :mrgreen:

S těma výletama, jasně, dá se, je to super i tak, jezdili jsme i dřív, než v půl roce, ale je to už jiné. Neříkám, že horší, ale už nemyslíš jenom na sebe, musíš řešit, abyste byli včas doma, náhradní věci pro prcka, vláčet kočár… :roll: Nebo nejde zajít si jen tak sami dva na bazén, lehnout si do vířivky zavřít oči :lol: (což nepůjde ještě asi dalších 15 let - bez hlídání :lol: :lol: :lol: )

Proto říkám - užít si zavčasu ještě bezstarostných výletů ve dvou :-D
Angu, já ten metřík možná opráskla od tebe :oops: :oops: :oops: :mrgreen: Můj nápad to nebyl, někde na emiminu jsem to zahlídla.

Ad výlety - ano, je to jiné a nějaká omezení a starosti to přináší. Ale podle mně nijak dramaticky. Pro prcka beru pořád to samé a kočárek řeším zřídka, většinou beru šátek.
Ale teda vířivku bych si dala :srdce: … nebo dvě hoďky u kadeřnice :srdce: … Kruci, kam toho prcka vrznout? :zed: :mrgreen:

Elik
Extra třída :D 10795 příspěvků 25.04.10 20:47

Ahoj,
měla jsem úplně to samé, samozřejmě jsem se moc těšila, ale přesně jak píšeš, že není nic nachystané a muž se málo snaží a nic nedělá a kdoví jak to zvládneme :))
Okolo 35tt mi to začlo nějak být jedno.. cítila jsem, že už brzo porodím, navíc už skoro všechno nachystané bylo.
A co je vůbec nejlepší, porodem všechna špatná nálada zmizela, žádný poporodní depky se nekonaly, naopak, je to prostě super, mít děti a muž už mě nevytáčí (i když se chová pořád stejně, prostě to vnímám jinak ;) Tak třeba to budeš mít taky tak :)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 25.04.10 20:50

Chuanitko, to je možné, před tím mojím jsem to tu nikde neviděla :lol: :lol: :lol:

Mně hlídá mamka, když potřebuju ke kadeřnici a tak, jináč nevím… Snad někoho, kdo by kroužil s kočárem kolem? :lol:

S výletama - Samík mi v nosítku dýl jak 2 hodiny nikdy nechtěl být, tak na delší trasy vždycky beru kočár… Někdy kombinace nosítko / kočár :lol: Ale trága to není, jen je třeba občas víc předvídat :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >