Předškolní docházka do MŠ - prázdniny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
laurine
Ukecaná baba ;) 1331 příspěvků 11.02.19 15:14
Předškolní docházka do MŠ - prázdniny

Ahojte holky,
mám dotaz. Syn je předškolák, školka vše v pohodě, tam nic neřešíme, je spokojený, děti potřebuje, tudíž se tam těší a je tam rád.
Jde mi o to, že když je tedy předškolák a měl by jít v září do školy, zda ještě v létě má nárok na docházení v rámci prázdninového režimu do školky? Kamarádka mi říkala že ano, ale jestli je to někde popsané, že to tak opravdu je.
Zaprvé vzít si 2 měsíce prázdnin je nemyslitelné a za druhé chodí tam rád. Samozřejmě budeme mít i dovolenou, bude u babičky a příměstský tábor, ale jestli můžeme i prázdn. režimu v MŠ využít.
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 7748 příspěvků 11.02.19 15:16

A ve školce se to nehlásí předem? U nás už se teď zapisují děti, co tam budou přes léto docházet :think: jinak nevím teoreticky by nárok mít měl v rámci toho jednoho školního roku…

Aliik
Echt Kelišová 8402 příspěvků 11.02.19 15:16

U nás se normálně prázdniny počítají do tohoto školního roku, takže ano. Měla jsem takhle před pár lety předškolačku poslední týden prázdnin ve školce a hned potom ve škole ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64611 příspěvků 3 inzeráty 11.02.19 15:17

Ano, muzete. Akorat tedy pokud jsou ty 2 mesice nepredstavitelne ted, tak uz to chce vymyslet, jak to budete resit za rok.

lecijasek
Závislačka 3973 příspěvků 11.02.19 15:25
@Aliik píše:
U nás se normálně prázdniny počítají do tohoto školního roku, takže ano. Měla jsem takhle před pár lety předškolačku poslední týden prázdnin ve školce a hned potom ve škole ;)

U nás to nešlo. Ti, co šli do školy už neměli nárok…

katuska1984
Kecalka 418 příspěvků 11.02.19 15:27

ti, co sli do skoly narok nemeli. ptz to uz byl konec skolniho roku(v cervnu…)

Aliik
Echt Kelišová 8402 příspěvků 11.02.19 15:30

Teď jsem to ověřila a u nás to fakt stále jde. Naše školka je jednotřídka a nové děti mají až od září, tak je to i logické, že nebudou mít přes prázdniny půlku dětí. Mám také předškolačku a chodit bude poslední 2 týdny prázdnin :nevim:

P4ja
Echt Kelišová 7798 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 15:39

@laurine Zeptej se ve školce rovnou. Každá to má jinak. Třeba u nás vyřazují děti v červnu a ty už potom nechodí. Ale vznesla bych dotaz a uvidíš :)

Tichošlápek
Extra třída :D 12225 příspěvků 11.02.19 15:48

U nás to nejde ;) mrkni do školního radu dané školky, pripadne se rovnou zeptej

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20566 příspěvků 11.02.19 15:53

Zeptej se ve školce, u nás to normálně šlo. Děti byli automaticky „žáci“ školky do posledního srpna.
Vlastně to má i svou logiku, napadlo mě, že i když dítě dostuduje, tak má taky statut studenta až do konce prázdnin.
ALe raději se zeptej ve vaší školce, ať víš.
A jak už bylo napsáno, jeslti jsou dva měsíce prázdnin problém, tak začni pomalinku vymýšlet řešení, páč ve škole je těch prázdnin hafo…Já s tím taky bojuju a nemám šanci pokrýt všechny prázdniny a ředitelský volna, takže už teď vymýšlíme, přemýšlíme, špekulujeme ;)

P4ja
Echt Kelišová 7798 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 15:57

@Mar__tanka1983 No, ono to logiku má. Ale zase je spousta školek, které jsou otevřené třeba jen první a poslední týden prázdnin a tam fakt dítě nedáš :)

HankaHK
Závislačka 4443 příspěvků 52 inzerátů 11.02.19 16:16

u nás ve školce to jde, dělala jsem se starším a za chvíli budu nahlašovat i mladšího. Pokud mají kapacitu vezmou ho i okolní školky v naší městské části, když ho nahlásím, školky se střídají každá má 2 týdny o prázdninách.

Jana206
Nadpozemská drbna 26855 příspěvků 11.02.19 16:51

Jde to,ale záleží,kolik mají míst.

Jana206
Nadpozemská drbna 26855 příspěvků 11.02.19 16:52
@j.a.n.i1 píše:
Ano, muzete. Akorat tedy pokud jsou ty 2 mesice nepredstavitelne ted, tak uz to chce vymyslet, jak to budete resit za rok.

U nás funguje družina pro děti zaměstnaných rodičů během prázdnin. Na stejném principu jako školka,střídají se školní družiny a děti mají program. Jen je to myslím bez oběda.

elen-ka
Extra třída :D 12902 příspěvků 17 inzerátů 11.02.19 16:56

@laurine Většinou berou, školní rok se počítá do 31.8. Kdysi u dcery jsem se ptala ředitelky, tak mi odpověděla, že dcera je předškolák do 31.8.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >