Přehnaná doba

Anonymní
23.11.20 13:57

Přehnaná doba

Dobrý den, prosím anonim, citlivé téma. Je tu někdo, kdo ještě v dnešní přehnané době kupuje normální potraviny, normální kosmetiku, žádná eko, bio? hodně mamin kolem mě jeden jen přírodní kosmetiku, nejlépe bio potraviny, různé medoty co se týče dětí…připadám si jak hlupák, když děti myji klasickým nepřírodním sprcháčem. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9820
23.11.20 14:00

Kupuji normální zeleninu, normální kosmetiku a normální i ostatní věci. Snažím se ale nakupovat od místních dodavatelů. Ale zase je mi úplně jedno co nakupují ostatní. A už vůbec nechápu, co je na tom přehnaného…

Příspěvek upraven 23.11.20 v 14:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20274
23.11.20 14:00

Ja teda neznam nikoho, kdo by kupoval jenom vse bio. Sprchac na deti teda nepouzivam skoro vůbec a kdyz uz, tak koukam na slozeni, protože mame cela rodina kozni problémy. Ale jidlo az tak nehrotime, nemusi byt vsechno eko, bio. Ale ani teda nekoupim ty největší sragory no. Tak nějak vsechno s rozmyslem.

Příspěvek upraven 23.11.20 v 14:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
23.11.20 14:01

Já abych pravdu řekla bio neřeším. radši ale kupuju regionální, domácí potřaviny. Manžel je na to ujetej. Takže maso přímo z farmy, ovoce a zeleninu máme částečně svoji, částečně ale kupuju normálně v lídlu, kauflandu… Když si můžu vybrat tak koupím kvalitnější ač utratím víc… prostě taková klasika si myslím :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6193
23.11.20 14:07

Snazim se kupovat od mistnich/ceskych vyrobcu. Resim kvalitu. Eko/bio neresim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18938
23.11.20 14:10

Biopotraviny neřeším, to by je museli pěstovat na jiné planetě. Kupuji od českých výrobců. Ale snažím se používat méně chemie v domácnosti nebo šetrnější prostředky. A fakt nechápu tvůj anonym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3305
23.11.20 14:11
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím anonim, citlivé téma. Je tu někdo, kdo ještě v dnešní přehnané době kupuje normální potraviny, normální kosmetiku, žádná eko, bio? hodně mamin kolem mě jeden jen přírodní kosmetiku, nejlépe bio potraviny, různé medoty co se týče dětí…připadám si jak hlupák, když děti myji klasickým nepřírodním sprcháčem. :nevim:

Jídlo až tak neřeším, jen kuřata nekupuju od Andreja ale z farmy, máme i králíky a občas slepičí z farmy. Ostatní maso od místního řezníka. Ovoce a zeleninu ze zahrady nebo české. Přes zimu kupuju, co je. Drogerii a kosmetiku jedu jen přírodní pro sebe a děti. Chlapa nepredelam, ale on používá čtyři věci, to není zas tak moc. Možná kdyby sis zjistila, co v tom tvým sprcháči je za mňaminy, mluvila bys jinak ;-) A možná kdybys měla ty nebo děti nějaká zdravotní omezení nebo ekzém, taky by ti to nepřišlo tak nenormální ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16234
23.11.20 14:11
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím anonim, citlivé téma. Je tu někdo, kdo ještě v dnešní přehnané době kupuje normální potraviny, normální kosmetiku, žádná eko, bio? hodně mamin kolem mě jeden jen přírodní kosmetiku, nejlépe bio potraviny, různé medoty co se týče dětí…připadám si jak hlupák, když děti myji klasickým nepřírodním sprcháčem. :nevim:

Nakupuju normálně, zeleninu v supermarketu, sprchac pro decka v drogerii (jsou tri, placaji, to bych se nedoplatila). Eko, bio neřeším vůbec.. Maso mame domaci, kdyz dojde jdu do masny a koupim tam-nepatram co je to za maso, takže nejspíš polsky kure :mrgreen:
Jediny co resim, tak. Máslo, to beru jen český.. Takze nejsi v tom sama.
A metodu na děti mám, ze dostanou jednu vychovnou :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.11.20 v 14:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3162
23.11.20 14:12

Bio ovoce a zeleninu si pěstuju.
Je to návrat k tomu, jak má jídlo vypadat, ne odchylka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
23.11.20 14:21

Jistěže jo. Já zas neznám nikoho, kdo by byl jen zen-eko-bio. Ale taky máš tu normu u každého jinde. Pro někoho je normální sníst denně dva pytlíky chipsů, jiný by to nevzal do pusy. Jeden by maso v supermarketu v životě nekoupil, jinému to připadá normální. :nevim: Někdo denně vaří a pígluje domácnost, jinému stačí občas a klidně si dá k obědu obložený chléb. To bylo a bude. Na netu to vypadá o to víc, jistěže ti tu nikdo nebude vytrubovat, že strčil dítěti rohlík místo eko-bio domácí přesnídávky, protože jak by vypadal, že. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24670
23.11.20 14:25

Mě je jedno, co nakupují ostatní. Já nakupuju to, co mi vyhovuje. Pokud je to eko, tak je to eko, pokud není, tak není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14782
23.11.20 14:29

Bio potraviny neřeším, ale nakupuji od místních farmářů nebo pěstitelů. Kosmetiku na dítě používám speciální, ale neni to ze bych jen tak chtěla, ale na doporučení lékaře, kvůli určitým problémům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5699
23.11.20 14:29

Vajíčka, zeleninu, ovoce, brambory, ořechy, a atd to máme vlastní takže to žádnou speciální nálepku nemá jsou to prostě obyčejné suroviny, mám pár drahých krémů a základní kosmetiky jinak nakupuju standartně v DM ku pak mám ráda Manofakturu což je taky celkem normální značka jen taková voňavější pro dítě kupuju produkty pro batole.

Ostatní jídlo kupuju normálně v obchoďácích maso od myslivců a od řezníka.. vyjde o hodně levněji než v obchodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
23.11.20 14:32

Je hezky, jak to co razis ty povazujes za normalni a ostatni naopak musi dostat nalepku. A jo, drogerii se snazime kupovat co nejsetrnejsi, co jde tak bez plastu, na zahradu mi chemie nesmi vůbec, co jde si vyrábíme ci pěstujeme sami, krmime ptaky, na zahradě nechavame prostor pro hmyz a plazy, zkrátka se snazim respektovat i jiny život na planete. Akorat nechapu, co je na tom tematu citliveho, tak na jednu stranu si myslis, ze jako jedna z poslednich zijes normalne, na druhou se za to stydis? 8o me by fakt nenapadlo resit, jestli sousedka pere v eko prasku nebo v persilu nebo kupuje kure od Babisa :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
23.11.20 14:41

Nejsme eko-bio-vege, neobíhám farmářské trhy. Kupujeme, co máme rádi a co je běžně dostupné v super-,hypermarketech, kde trochu koukáme, jestli podporujene české výrobce.
Akorát kvůli citlivé kůži musím mít šampon z lékárny a sprcháč/tuhé mýdlo kupuju na „zdravějších“ eshopech.
Pro mě je důležitější necpat se polotovary, ale doma si uvařit. Že to není bio, na to nehraju. Samozřejmě nepopírám, že pokud dostaneme maso od tchána myslivce, kvalita je jinde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat