Přemýšlíte někdy o smrti?

26
1.9.17 22:38

Zdravím :), vim, že je to takový depresivní dotaz, ale jen mě to zajímá. Přemýšlíte někdy o smrti? Co bude, až tu nebudete? Tahle myšlenka mě napadne někdy, když jdu spát a dost mi to i láme hlavu. Hrozně se pak bojím, bojím se o všechny, které miluji a i o sebe… Někdy se uklidním tím, že to bude úplně to samé, jako když jsem ještě neexistovala.. Někdy i brečím a přeju si, aby se zastavil čas a aby vše zůstalo tak jak je.. Bojím se, že někdo blízký nebo ja onemocní.. Všechno to tak hrozně utíká a já mám prostě o všechny strach. Zlepšilo se to tím, že jsem se začala modlit o naše zdraví apod. a pak se mi o hodně lépe spí…Vim, je to trochu na hlavu a nejsem ten typ, co trpí depresemi, ale téhle myšlence se vyhnout nedá :(. Taky nad tím někdy takhle přemýšlíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.9.17 22:43

Zrovna mi před očima zemřela sousedka… čeká se na koronera… šla jsem na emimino trochu přijít na jiné myšlenky ale jdeš mi přímo do rány…
ano, přemýšlím, často a dnes večer budu ještě víc :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.9.17 22:46

Skoro denně… :oops:

V.

• Nahlásit
  • Citovat
81664
1.9.17 22:47

Přemýšlím, a často. Poté co mi během tří let zemřeli oba rodiče, o to víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2067
1.9.17 22:54

Ja pevne doufám, ze kazdy obcas premysli o smrti. Nikdo není nesmrtelny a smrt k zivotu proste patri :nevim:

@Anonymní píše:
Zrovna mi před očima zemřela sousedka… čeká se na koronera… šla jsem na emimino trochu přijít na jiné myšlenky ale jdeš mi přímo do rány…
ano, přemýšlím, často a dnes večer budu ještě víc :(

A to spáchala sebevraždu, nebo ji nekdo zavraždil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.9.17 22:54

Přemýšlím. Každý den, od té doby, co mi zemřel člověk, se kterým jsem vyrostla (stejně starý, jako já). Bojím se smrti mých blízkých. Svojí smrti se bojím proto, že vím, jak by ranila moje rodiče, partnera, přátele. Nebojím se smrti proto, že bych se třeba bála, co bude po ní - nevěřím na žádnou duši nebo na cokoliv „potom“. Bojím se jí porot, že vím, co zažívají lidé, rodina, když jim někdo nečekaně odejde.

Někdy z toho mám takovou hrůzu, že se celá otřepu.

Omlouvám se za anonymitu, je to pro mě citlivé.

• Nahlásit
  • Citovat
1456
1.9.17 22:55

Ne. Prostě zdechneš a jdeš do hlíny, co více na tom hledat? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
1.9.17 22:56

Ano přemýšlím a dost často. A vím, ze se toho strašně bojím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.9.17 22:56

Anonymní z 22:54, oprava: *proto

• Nahlásit
  • Citovat
26
1.9.17 22:58

Tak to je mi hrozně líto :(. Já se snažím při takových myšlenkách něčím rychle zaměstnat, jinak bych se asi zbláznila.. Protože jakmile myslím na ty nemoci v dnešní době, tak se slzám neubráním, není to prostě fér :(. Člověk asi nesmí nad tím tolik přemýšlet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13381
1.9.17 23:06

Trochu optimismu před začínajícím víkendem… :roll: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
1.9.17 23:15

Taky nad smrtí často přemýšlím, hlavně, když se objeví a zasáhne někde blízko, když někdo zemře tragicky nebo moc mladý…ale pak se oklepu a snažím se si svůj život co nejvíce užít, abych nikdy nelitovala ani jednoho dne.. myslím si, že po smrti určitě něco je, jinak by se neděly některé nevysvětlitelné věci, sama jsem jich pár zažila… samo sebou je lepší se co nejlépe zabavit jinak, než nad tím přemýšlet :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.9.17 23:23

Od ty doby, co jsem 2× utekla hrobnikovi z lopaty a zjistila jsem, ze svetlo na konci tunelu skutecne existuje, tak ne :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.9.17 23:25

Je krásná knížka od Lorny Byrneove - Andělé v mých vlasech. Doporučuji si přečíst, nemohla jsem se odtrhnout :andel: :srdce: Je fakt, že smrt je vždycky nejhorší pro pozůstalé, to mě také děsí, co moji malicci, kdybych třeba zemrala :,( Memu tatínkovi zemrala maminka v 7 letech, měl to pak s nevlastní matkou hodně těžké. Často na to teď, co mám vlastní kloučky, myslím a brečím, je mi to tak strašně líto, jak mu muselo být…život je někdy smutný :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1.9.17 23:50

Hele o smrti přemýšlí každý…ale bohužel v dnešní době přestala být součástí našeho života v reálné formě…co chci říct, jednou umřeš, ale bát se nemusíš nebudeš první…a užívej život, protože víckrát ti ho nikdo nenabídne.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama