Přeřazení na jinou pozici v těhotenství
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@Tereza681 píše:
@Siskysmakem
No, já si taky říkala, že není kam v nemocnici… a na rovinu řekli, že překážku v práci nenapíšou a automaticky mě hnali na neschopnost… a když jsem odmítla, tak mě šoupli na recepci, ač tam žádného člověka nepotřebují 🙈
Nojo, nicméně zakon dodrželi a ty nejsi bita na financich a nemusis dodrzovat vychazky.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Siskysmakem píše:
Tohle by me také zajímalo, protože já pracuji v infekčním prostředí a asi mi nezbyde nic jiného, než jít na neschopenku. Stav personálu na jiných pozicích máme plný a navíc dělám 12ky + noční. Takže pochybuju, že mi nadřízený nabídne adekvátní funkci, ve které bych se mohla uplatnit. To znamená, ze by se mi asi taky mateřská poté vypočítávala z té neschopenky… což je myslím 70% platu. Omlouvám se za narušení diskuze, jen se tu tak upíchnu pro zvědavost.
Pokud pro tebe nemá jiné uplatnění, tak tě musí nechat za 100% platu doma.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1
Za to jsem ráda, že nemusím dodržovat vycházky. Přeci jen člověk už nějaký plány na léto má a když to zdraví dovoluje, tak si myslím, že není potřeba dřepět doma…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1
Tak kdyby to takto bylo, tak bych byla opravdu ráda. A mohu se zase trochu hodit do klidu 🙏 a začít přemýšlet i nad něčím jiným než jen nad prachama…
Moc děkuji za všechny rady 🙏
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Tereza681 Zakon o nemocenském pojištění, paragraf 19, odstavec 6 ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@sagwa píše:
Zavolala bych si na ČSSZ, za zeptani nic nedáš. Zkusila bych ti i mailem, třeba se to dostane k někomu kompetentními a informace dostaneš. Ale jak píše j. a.n. i1, dává podle mě smysl, aby se tam vyrovnávací příspěvek počítal, ale u nás kdoví…Jinak bych taky vymýšlela, jde o tvoje peníze, ne té účetní
Zeptala bych se emailem nebo bych chtela odkaz na misto, kde dane informace prokazatelne najdu, protoze pak to bude jinak a ‚jedna pani povidala‘ a nebudete se mit o co oprit… Ptala jsem se na pracaku na nejake veci ohledne rodicaku a odpovedi te pracovnice se mi moc nepozdavaly a samozrejme kdyz jsem hledala na oficialnim webu, tak to bylo jinak. Tady pujde o nemale penize, tak bych odpoved chtela mit ‚cerne na bilem‘. Pokud se budete ptat na CSSZ, dopiste pak odpoved sem. Take me to zajima ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Siskysmakem ze zákona tě musí nechat doma za 100 procent… Určitě tě bude chtít přemluvit na nemocenskou ale nedej se… Byla bys sama proti sobě… Nastuduj si to a buď připravena..
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Jemako píše:
@Siskysmakem ze zákona tě musí nechat doma za 100 procent… Určitě tě bude chtít přemluvit na nemocenskou ale nedej se… Byla bys sama proti sobě… Nastuduj si to a buď připravena..
Nemusi ji nechat doma, musi ji prevest na praci povolenou tehotnym a teprve pokud toho nejsou schopni, tak musi nechat doma. Takže povetsinou nějakou vymysli.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 reaguji na to co už dřív psala… Že nemají jinou pozici takže ji nemá kam preradit
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Jemako píše:
@j.a.n.i1 reaguji na to co už dřív psala… Že nemají jinou pozici takže ji nemá kam preradit
No, to sice psala, ale z popisu vyplývá, že je mají, třeba recepce nebo kancelář, takže je pravděpodobnější, že ji dají tam, než aby ji nechávali doma.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 dobře omlouvam se
zaměstnavatel tě musí preradit na vhodné místo a NEBO tě nechat doma za 100 procent
. V každém případě je nemocenská hloupost
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@Asfi Odkaz na konkrétní paragraf ti prijde nedostazecny?
Jezis, jsem blba. Pro trisky nevidim les
Samozrejme zakon a paragraf jsou to nejlepsi ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit