Přerušení studia

Anonymní
15.1.20 08:11

Přerušení studia

Ahoj,
Potřebuju poradit.
Studuju prvním rokem vysokou a zrovna dokončuji první semestr. Problém je ten, že se mi tam ani trochu nelíbí, nehledě na dojíždění, bydlení na koleji, spolubydlící, vyučující a samotnou výuku. Před rokem jsem si myslela, že to bude super nápad, ale teď už tam nechci být ani chvíli. Myslím, že není potřeba psát, že první rok je nejhorší a ať to přetrpím, studuji trochu jiný obor než je na normálních výšce (umělecký) a myslím, že by takhle výuka opravdu vypadat neměla. Nehledě na to, že už mám dost ponižovaní mojí práce a stylu. Potřebuju si v sobě i ve svém okolí urovnat pár věcí a s touto školou není na nic čas.
V létě se chci hlásit na jinou školu v rodném městě. Jenže nevím co mám dělat ten celý letní semestr. Uvažovala jsem, že prostě a jednoduše přestanu do školy docházet, ale v ročníku nás je jen 8 a i když nepřidete jeden den, už je z toho problém. Ráda bych se zeptala, jestli někdo řešil podobný problém s přerušením studia.
Do práce mě asi jen na 3 měsíce nevezmou. Mám se potom přihlásit na pracák? A můžu při tom chodit na brigádu?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

15.1.20 08:22

Mně se na první výšce taky nelíbilo, prostě jsem přestala chodit, po Vánocích jsem už nedorazila :lol: No a někdy v únoru mi přišel dopis, že jsem nesplnila potřebný počet kreditů a že se jedná o mém vyloučení a pak asi měsíc na to mi přišel dopis, že mě vyloučili (i s přesným datem, do kdy jsem byla student). Na pracáku mě nepřihlásili, protože jsem měla brigádu na DPP takže jsem se na pojišťovně přihlásila jako samoplátce a platila si pojištění chvíli sama z brigády. Za mě- lepší neukončovat, vyhodí tě ten den, co jim přijde od tebe žádost. Tím, že jsem to nechala plynout a ať mě vyhodí sami jsem byla student až do konce března (dokud mi nepřišel druhý dopis že mě oficiálně vyhodili) takže kdybych bejvala ukončila studium sama, tak jsem musela platit zdravotko za únor i březen, takhle jsem platila až od dubna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 08:31

Jinak jak píšeš, že je problém nepřijít, když je vás málo… Problém to není, když chceš odejít ze školy, vysoká je dobrovolná záležitost :kytka: Problém by to byl jen kdybys chtěla pokračovat ve studiu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 08:39

Záleží na škole a konkrétních pravidlech. Já řešila něco podobného a udělala jsem to tak, že jsem udělala zkoušky tak, abych prošla do dalšího semestru. Tím jsem byla dále studentem, ale v letním semestru už jsem tam prostě nechodila. Jen tak během semestru tě snad nikde vyhodit nemůžou, pak už je to na tobě, pokud se dostaneš na tu novou školu, tak je lepší se z téhle odhlásit, jinak se ti to celé započítává do délky studia, dokud tě škola sama nevyhodí, a o to dřív ti nabehnou poplatky za studium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10839
15.1.20 08:47

Řeš to jako dospělá, normálně pošli doporučený dopis na studijní, že ukončuješ studium.
Tady najdeš vzor.

https://www.sups.cz/…-studia.docx

Na bridgádu tě na čtyři až šest měsíců (prázdniny v dospělosti nejsou automatické a semestr ti bude začínat až v říjnu, ne?) samozřejmě vezmou. Holt si budeš chvíli platit zdravotní, to není žádná tragédie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 08:48

@Bebeluska8 Nebo tak, udělat zkoušky a jsi studentem až do srpna a nemusíš řešit nic ostatního :palec: Vyhazuje se jen po zimním semestru když skončí zkouškové, nebo po letním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2734
15.1.20 08:56

Jak radí výše, pošli dopis, že ke konci ledna chceš ukončit studium a je to. A najdi si normálně práci od února. To máš práci na víc jak půl roku, než znovu nastoupíš do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 09:38

Zejména pokud hodláš v budoucnu dále nějak studovat, určitě studium co nejdříve oficiálně ukonči, jinak se ti tyto „odstudované“ měsíce budou počítat do maximální doby studia, kterou máš od státu zdarma, a za pár let bys mohla pěkně litovat, protože poplatky za delší studium bývají pěkně mastné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
878
15.1.20 09:57
@Anonymní píše:
Uvažovala jsem, že prostě a jednoduše přestanu do školy docházet, ale v ročníku nás je jen 8 a i když nepřidete jeden den, už je z toho problém. Ráda bych se zeptala, jestli někdo řešil podobný problém s přerušením studia.
Do práce mě asi jen na 3 měsíce nevezmou. Mám se potom přihlásit na pracák? A můžu při tom chodit na brigádu?

Problém z toho může být, jaký chce, stejně s tím nic do konce semestru neudělají, žádnou jinou možnost ani nemají. Měla jsem to stejně. Prostě jsem tam od letního semestru už nechodila a pak mě na konci automaticky vyloučili ze studia pro nesplnění podmínek. Studium, pokud bych věděla, že se nechci vrátit, bych nepřerušovala. Budeš muset sama platit pojištění, případně se hlásit na ÚP, každý příjem se Ti zdaní, a je to dost zbytečných komplikací a papírování na pár měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
15.1.20 10:32

Na Tvém místě bych úspěšně uzavřela zimní semestr a pokud je to možné, přerušila bych studium a šla do práce. Udělala jsi přijímačky na elitní školu, kde je jen 8 lidí v ročníku. Takže Tvoje práce a styl nějakým způsobem přijímány být musely, jinak bys tam nebyla. Že Tě štve dojíždění, spolubydlící, někteří vyučující…je zcela běžné a budeš se s tím potýkat celý život.

Zkus minimálně půl roku pracovat a možná zjistíš, že ta škola není tak hrozná a vyučující úplní blbci, jak si třeba teď v návalu emocí a negace myslíš. Stejně tak Ti vůbec nemusí vyhovovat škola v místě Tvého bydliště.

Když se necháš vyhodit, zavřeš si dveře. Když sama ukončíš studium (rozhodně dospělejší řešení), budeš muset znovu projít sítem přijímacích zkoušek. A co když napodruhé neuspěješ?

Edit: Jak víš, že určitě v září nastoupíš na jinou VŠ? Dokud nemáš rozhodnutí o přijetí, není jistého vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
15.1.20 11:00

Ja nedavala vysku kvuli problemovemu tehotenstvi. Sla jsem na studijni, vypsala papir o tom, ze prerusuji studium a cau. Nikdo se me na nic neptal, nikdo nic neresil. Ale mela jsem kombinovane studium pri praci. Priprav se na to, ze v zivote to jednoduchy nebude. Kritizovat te budou i v praci.. kdyz jsi jedna z 8, tak jsi urcite na spravnem miste. Zkus si vzit z kritiky ponauceni, nebo to hazej za hlavu. Ver, ze vim, o cem mluvis. Treba se na jinou skolu nedostanes.. ja bych to nevzdavala.. budes muset na pracak, tam to taky neni nic prijemnyho. Predpokladam, ze mas bud stredni umeleckou nebo gympl. S tim muzes jit akorat tak nekde do pokladny v supermarketu a to urcite nechces. Co na to rikaji rodice? Mas v nich podporu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
15.1.20 11:51

Záleží jestli bys tuhle školu dokončila, kdyby tě nevzali na tu druhou, nebo bys skončila i bez dalšího studia. Pokud tuhle školu opravdu studovat nechceš, ukončí studium (zvláště pokud chceš někdy v budoucnu znovu studovat, nevyplácáš si měsíce zdarma) a jdi do práce. Půl roku není zas tak krátká doba. Pokud bys školu dodělala, když by ses nedostala jinam, pokračuj ve studiu a ukončuj až budeš znát výsledek přijímaček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama