Přestal jíst sám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 14:49
Přestal jíst sám

Ahoj. Jak už z názvu vyplývá, dítě mi přestalo samo jíst. Průser nastal ve chvíli, kdy měl cca 4 týdny zpět ošklivou angínu, několik dní přes 40. Do té doby - syn se ve svých 17m dokázal lžičkou najíst sám. V čase nemoci jsem ho krmila, byl hrozně plačtivý a mrzutý, chtěla jsem do něj dostat alespoň něco. Po cca 2 týdnech byl v pořádku. Od té doby při jídle dělá hrozný scény, nechce lžičku, když mu jí dám do ručky, hodí ji po mně, dnes ve vzteku hodil misku s obědem na zem, plácá mně když mu chci pomoct, druhou rukou se snaží vymanit. Radši bude o hladu než si dá sam. Je schopnej půl hodiny jenom vřískat a mlátit kolem sebe - prostě záchvat vzteku. Podle všeho za tu dobu zjistil, že je jednodušší když ho krmím. :roll: nějaké nápady jak docílit, aby znovu jedl sám?

Reakce:
BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 04.06.19 15:00

Tak já bych asi dítě klidně nějakou dobu krmila, pokud nemáte doma třeba ještě mimino k tomu a nějak zvlášť vás to neomezuje. myslím, že zase za nějakou dobu dojde k tomu, že chce sám, ty děti mají v sobě přirozenou potřebu dělat věci samy.
Ale určitě udělejte jasnou dohodu jak to bude a na tom trvejte, ne že řeknete jez sám a v průběhu jídla si řvaním vynutí abyste ho krmila. To pak začne využívat a zkoušet i na jiných frontách.

DeeDee.518
Kecalka 304 příspěvků 04.06.19 15:27

A když ho krmíte, tak jí bez problémů? Píšete, že vás plácá, když mu chcete pomoct - jako když ho krmíte? Není to spíš tím, že ho polykání delší dobu kvůli angíně bolelo a proto nechce jíst? V takovém případě by prostě nezbylo, než se obrnit trpělivostí, dokud nezjistí, že polykání už nebolí a může normálně jíst.

Pokud jí, když ho krmíte a sám ne, nemusí to nutně být tak, že zpohodlněl. Možná se mu tou nemocí tak trochu „vrátil“ vývoj. Můžete buď ještě krmit a počkat, než zase začne sám, anebo ho krmit odmítnete a pokud se nenají sám, nebude jíst vůbec. Teoreticky by mělo stačit, že vyhladoví jednou dvakrát a pak se raději nají sám, než by se trápil. Ale nevím no…

Alušáček
Závislačka 3721 příspěvků 04.06.19 16:09

A to je takovej problém ho nakrmit? Vždyť je to ještě prcek, děti mají různá období, porad něco nechtěj nebo chtěj..

pannda
Kelišová 6967 příspěvků 34 inzerátů 04.06.19 19:12
@Anonymní píše:
Ahoj. Jak už z názvu vyplývá, dítě mi přestalo samo jíst. Průser nastal ve chvíli, kdy měl cca 4 týdny zpět ošklivou angínu, několik dní přes 40. Do té doby - syn se ve svých 17m dokázal lžičkou najíst sám. V čase nemoci jsem ho krmila, byl hrozně plačtivý a mrzutý, chtěla jsem do něj dostat alespoň něco. Po cca 2 týdnech byl v pořádku. Od té doby při jídle dělá hrozný scény, nechce lžičku, když mu jí dám do ručky, hodí ji po mně, dnes ve vzteku hodil misku s obědem na zem, plácá mně když mu chci pomoct, druhou rukou se snaží vymanit. Radši bude o hladu než si dá sam. Je schopnej půl hodiny jenom vřískat a mlátit kolem sebe - prostě záchvat vzteku. Podle všeho za tu dobu zjistil, že je jednodušší když ho krmím. :roll: nějaké nápady jak docílit, aby znovu jedl sám?

Proč si dělat zle!? Že…tak mu tu lžičku furt strkej, no..já jsem děcka pro svůj klid a čistotu občas krmila i později…

lucynka25
Echt Kelišová 9687 příspěvků 04.06.19 22:03

Krmila bych, nebude to na pořad. Zase ho to prejde a bude chtit bastit sam.
Byla bych rada, ze se naji ;)

Po tech nemocech jsou deti dlouho rozhazene, kdyz jsou takhle malé.

Váš příspěvek
Reklama