Voda při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petula306
Kecalka 418 příspěvků 02.06.19 17:36
Voda při kojení

Ahojky :mavam:,
mám 3 měsíční kojenou dceru. Vím, že se všude píše, že do 6 měsíců kojení stačí, ale nedokážu si to připustit jako pravdu. Teda pouze v těch vedrech co budou. Takže jsem se rozhodla, že na delší pobyt venku vezmu vodu. Plán je nalít kojeneckou do lahvičky a prostě vzít sebou, občas dát napít. Mám docela strach z dehydratace u tak malého dítěte. Dělal to někdo podobně? Má případně nějaké vylepšení?
:kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20911 příspěvků 02.06.19 17:42

Starší kluky mám narozené v březnu a v květnu, do podzimu byli plně kojení a nedávala jsem přes léto nic navíc, jen jsem častěji kojila. Teď taky neplánuju, malý má 4 měsíce, v červenci začneme s příkrmy, tak možná zkusím nabídnout vodu, ale nemyslím že by to bylo nutné. Kojení je i na žízeň.

Petula306
Kecalka 418 příspěvků 02.06.19 17:50

@andelka83 sice je na žízeň, ale otázka je, kolik toho vypije a za jak dlouho bude mít tu žízeň zase. Nejsem jedna z těch co vytahuje prso všude. A když vidím u nás tu rozpálenou pěší zónu :nevim: 11.7. bude mít 4 měsíce, tak to už by trocha vody uškodit nemusela :roll:

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 02.06.19 17:54

Já mám syna jarního, a brala sem ven většinou fenyklovy čaj. Když bylo horko tak si cucnul a já nemusela kojit na každém rohu. A mladšího to budu dělat taky, ne že bych nevěřila že mu mliko nestačí, ale je to pohodlnější, doma ho pořádně nakojim než pudem ven a když bude mit žízeň venku tak si cucne čaje a doma se zas nakoji (ale chodíme ven tak na 2 max 3 hodky).

Petula306
Kecalka 418 příspěvků 02.06.19 17:58

@Kriss Tina super, mám to v plánu stejně. Akorát teda čaj nebo voda, to je si fuk. Teda raději zkusím, co na to slečna řekne ;)

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 02.06.19 18:00

@Petula306 nás malej vodu nechtěl no, tak sem kupovala v lékárně ten fenyklovy čaj, je určený od ukončeného týdne takže i pro úplně malá miminka a ještě má výhodu, že je proti prdikum ;)

Petula306
Kecalka 418 příspěvků 02.06.19 18:02

@Kriss Tina vyzkoušíme to doma nanečisto :lol:

lucinenecka
Kecalka 425 příspěvků 02.06.19 18:22

Ahoj, máme doma skoro 4 měsíční holčičku. Hlavně o víkendu trávíme hodně času venku, protože náš starší syn je v našem hasičském spolku a jezdíme po hasičských závodech. Naše malá, jak tam je ruch z mašin, hudba no prostě humbuk, tak ani kojení nevyžaduje. Zajímá ji všecko jiné než prso. Takže i když zajdu do šatny nebo najdu nějaké klidné místo, prso prostě nechce. Takže také vozím lahvičku s vodou a dávám jí napít během dne. Dneska třeba vypila 50 ml. Kojila jsem v 9 hodin ráno, vyjeli jsme na závody, pak se mi podařilo nakojit v autě po 12 (ale bylo to takové kojení nekojení) a pak jsem kojila až doma po 15 hodině. :mavam:

andelka83
Generální žvanilka 20911 příspěvků 02.06.19 18:57

@Petula306 uvidíš, zkus. Mně kluci flašku do 10 měsíců odmítali, takže jsem prostě kojila. Nejmladší z flašky umí, ale když hlídá tatínek, tak radši malý počká na mě ( bývám pryč 2 max 3h)

Petula306
Kecalka 418 příspěvků 02.06.19 18:59

@andelka83 já ještě flašku nezkusila, bojím se, že by potom nechtěla prso. Doufám, že vodou jednou za čas nic nepokazím.

Sluníčko1511
Kecalka 225 příspěvků 02.06.19 19:40

Já mám syna narozeného v březnu loňského roku a dávala jsem cca taky od 3 měsíců vodu při horkach i dětská lékařka mě upozornila, že čaje ne, je to zátěž pro tak malý organismus ale voda by vadit neměla

Xmichaelah
Kecalka 276 příspěvků 02.06.19 19:58

Mne to vsichni rozmlouvali, mala je narozena loni v dubnu. Takze lonske leto jsem v podstate prokojila. Jak byla ta vedra byla na prsu snad co 40 minut. Leto jsme ustaly, ale ted je problem s pitim. Mam co delat abych do ni dostala 400 ml tekutin. Kdybych to mela cely absolvovat znovu, urcite bych piti jiz davala..

lucynka25
Echt Kelišová 9688 příspěvků 03.06.19 06:59

@Petula306 Já mám holky narozené v červnu a v srpnu. První dcera dostala vodu až v 8.měsících, po jídle jsem vždy dokojila, jinak ani o to neměla zájem, druhá dcera měla zájem s jídlem okolo 6.měsíce.
Pokud kojíš často, není vody potřeba.

andelka83
Generální žvanilka 20911 příspěvků 03.06.19 11:28

@Petula306 ono je to riziko hlavně u těch malých miminek. Existují i savičky, které by měly být méně rizikové, třeba Medela calma. My máme obyčejnou skleněnou láhev a obyč savicku, ale pije z toho minimálně, jen když hlídá tatínek, a má fakt hlad, tak se nechá ukecat. A jak přijdu, tak se zase kojí. Uvidím jak to bude v létě. Kdyby bylo moc horko a já věděla že bude problematické kojit často, tak bych vodu zkusila vzít, kdyby měl žízeň. Ale i kdyby dítko flašku nechtělo, tak to nevadí. Starší kluky jsem jenom kojila, vzali až kolem 9-10 měsíce láhev Trainer cup od Mam, se silikonovým pitkem.

andelka83
Generální žvanilka 20911 příspěvků 03.06.19 11:31

@Xmichaelah ono je to asi dítě od dítěte. Moji láhev neměli, až před 1 rokem trainer cup a kolem toho 1 roku vypili klidně litr. Starsi syn dodnes pije hodně. Mladšímu musím občas připomenout.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama