PŘETÁČENÍ MIMINKA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tedddiisek
Stálice 61 příspěvků 15.09.09 15:48
PŘETÁČENÍ MIMINKA

Ahojky, naše malá se krásně přetáčela v 3,5 měsících, teď jsou jí 4,5 a jakoby vše zapomněla.. Ale na bříšku je ráda, dokáže se dlouho rozhlížet a dokonce se někdy i celá otáčí. nemáte někdo také takovou zkušenost? Nevím, jak jí to opět naučit.. :(

Reakce:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 15.09.09 16:01

Ahoj!

Taky mám u dětí s tímhle zkušenosti. A po nějaké době začali znovu, tak se neboj…
Učit ji to nijak nemusíš. Leda vedle válej sudy taky.. :lol:
Však má ještě čas. Nijak na ni nespěchej, ona za chvilku přijde sama na to, že válením sudů se dostane za svým cílem. :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.09 16:02
měly jsme to samé

Ahoj, naše Pája se naučila přetáčet kolem 3. měsíce, pak to přestala dělat, protože nebyla na bříšku moc ráda a znovu se začala přetáčet v ca. 5. měsíci, asi jak se jí zpevnily svaly a ona už na bříšku v pohodě vydržela. Teď, v šesti měsících se na bříško otáčí skoro hned, jak ji položím na záda… Prostě jsem to neřešila, vždyť měla dost času…

Uživatel je onlineHanka1
Extra třída :D 13578 příspěvků 15.09.09 18:26

doporucuji dat v dosahu klice, televizni ovladac ci mobilni telefon. To zabralo na nasi lenosku, otacet se za hrackama ji vubec nechytalo…
Mimochodem z bricha na zada se otocila presne ve dvou mesicich, ovsem ze zad na bricho si pockala az na mesic sedmy.

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 15.09.09 18:45

neboj, zase začne, prostě má období klidu :lol: důležité je, že je v pořádku, že už to zvládla..
naše malá se začala přetáčet oboustranně kolem 6.měsíce a nic jí neuteklo, je naprosto zdravá.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 15.09.09 19:48

Ahoj, můj maličký se přetočil ze zad na bříško, když mu byly tři a půl měsíce. Některý den se přetáčí neustále a některý den se mu asi nechce a nepřetočí se vůbec, jen si leží na zádech a hraje si s hračkama nad sebou. Takže u nás je to podle nálady.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 15.09.09 20:23

Já jsem se o tom bavila s dr. v poradně a ona říkala, že to je normální a že se nemusí otáčet každý den.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 16.09.09 09:34

Já četla v nějaké knížce, že je normální, že se dítě něco naučí a pak to třeba na nějakou dobu jakoby zapomene. V té době se totiž prý učí něco jiného a prostě ho ta původní dovednost přestane bavit. Já občas měla u Naty podobný pocit. Jednu dobu se třeba úplně přestala natahovat po hračkách na hrazdě…a za pár dní předvedla nějakou novinku, nebo vylepšení.

Asi bych se tím nestresovala.

tedddiisek
Stálice 61 příspěvků 16.09.09 09:39
Lakyna píše:
Ahoj, můj maličký se přetočil ze zad na bříško, když mu byly tři a půl měsíce. Některý den se přetáčí neustále a některý den se mu asi nechce a nepřetočí se vůbec, jen si leží na zádech a hraje si s hračkama nad sebou. Takže u nás je to podle nálady.

To máme skoro stejně stará dítka naše malá se narodila2.5.2009 :D

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 16.09.09 09:53

Ahoj Tedddiisku, to jsem si nějak nespočítala, ale máš pravdu, jsou kousek od sebe. No já byla ráda, že se maličkej začal přetáčet, protože chodíme na neurologii - malej byl při porodu přidušenej a rozdýchávali nám ho, proto chodíme na neuro a sledují jeho vývoj. Ono se mu zpočátku vůbec na bříšku nelíbilo a teď v pondělí, když jsme byli na kontrole na neurologii, tak se doktorka ptala, zda už se mu na bříšku líbí, já malého zrovna svlékala a on se mi u toho zase přetočil na bříško, doktorka se smála, že rozhodně opožděný není. Některý den se hrabe na bříško furt - při oblékání, svlékání, přebalování, krémování atd., no a některý den si jen hajá a nechce se mu.

tedddiisek
Stálice 61 příspěvků 16.09.09 12:04
Lakyna píše:
Ahoj Tedddiisku, to jsem si nějak nespočítala, ale máš pravdu, jsou kousek od sebe. No já byla ráda, že se maličkej začal přetáčet, protože chodíme na neurologii - malej byl při porodu přidušenej a rozdýchávali nám ho, proto chodíme na neuro a sledují jeho vývoj. Ono se mu zpočátku vůbec na bříšku nelíbilo a teď v pondělí, když jsme byli na kontrole na neurologii, tak se doktorka ptala, zda už se mu na bříšku líbí, já malého zrovna svlékala a on se mi u toho zase přetočil na bříško, doktorka se smála, že rozhodně opožděný není. Některý den se hrabe na bříško furt - při oblékání, svlékání, přebalování, krémování atd., no a některý den si jen hajá a nechce se mu.

Tak ať se vám daří a jste zdraví:) Spíš mám obavy jako každá máma ale zas tolik to neřeším, jen chci aby byla zdravá:) Dnes jdem na kojenecké cvičení, tak jsem jí povídala ze srandy:,, To bude zas ostuda až se jediná nebudeš přetáčet:) " A za deset minut tu koulela sudy:)

kopretinka.ka
Nováček 5 příspěvků 13.02.11 16:06
Přetáčení

Mám skoro sedmi měsíčního chlapečka a nechce se mi pořád pčetáčet na bříško. Už jsem celkem nervozní. Sedět skoro umí, ale přetáčet na bříško ani náhodou. Dávám ho často na bříško, ale furt leží jak placka. Někdy se podívá za sebe. Přitom ve čcrtém měsíci už se skoro převaloval a najednou úplně přestal. Poraďte mi prosím co dělat. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >