Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj, u porodu syna se mi stala nemilá věc, převrátila se mi děloha jinak vše podle utz v pořádku, pořád plně kojím malému jsou 4M, nejdříve jsem měla po sexu strašné bolesti jakoby křeče, bylo mi řečeno, že je to, jak se ta děloha vrací, ale ted dva dny po sexu vždy začnu i špinit,( to už mi bylo řečeno, že by to z toho nemělo být, ale mudra to nějak neřeší) stávalo se vám to některé během kojení nebo po porodu? Bojím se třeba, aby to nebyla rakovina děložního čípku, ikdyž stěr mi dělali po porodu na prohlídce po 6nedělí a byl v pořádku plus jsem ještě očkovaná. ![]()
Rakovina s největší pravděpodobností opravdu ne. Může to být ještě po porodu. Prostě třeba při větším prokrvení nějaká cévka praskne, proto to krvácení. Pokud byly všechny výsledky v pořádku, nestresovala bych se. Tělo není stroj a po porodu se toho hodně změní. Jen se o tom moc nemluví.
Dejte tomu nějaký čas. Chcete po tom tělu návrat do stavu před těhotenstvím příliš rychle.