Přibírání

116
6.7.05 13:25

Přibírání

Ahoj. mám takový problém, i když to možná žádný problém ani nebude, ale chtěla bych vědět, jestli s tím máte nějaké zkušenosti (jestli v tom nejsem sama). Emička (3,5 měsíce)přibírala první měsíc kolem 350 g./týden, 2. měsíc kolem 230 g./týden a třetí měsíc asi 180g./týden. Při posledním vážení to však bylo jen 200 g. za čtrnáct dní. Přitom vypadá spokojeně, hezky a dost čurá, prostě nevypadá na to, že by strádala nebo že bych neměla dost mléka. Je ale pravda, že si sama jednak zkracovala dobu kojení (z původních i 45 minut na dnešních max. 10), jednak i frekvenci kojení (z původních i 15 denně na dnešních max.8). Podotýkám, že ji nijak neomezuji, spíše naopak, nabízím jí prso častěji, než ona chce. Prosím, jestli jste se svým miminkem absolvovali něco podobného, napište mi. Předem děkuji. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

66
6.7.05 13:40

Ahoj Petro, sama mám sice teprve 7-týdenní miminko, ale zacituju ti z odborné literatury - Péče o dítě do 3 let: „Kojené děti přibývají průměrně 100-250g za týden. To platí zhruba pro první 3 měsíce života. Ve 3. měsíci se snižuje či zpomaluje dynamika růstu a váhové přírůstky mohou klesnout na 100-200g za 14 dní!“ Autor je zkušený český pediatr. Kdyby ti malá přibírala pořad stejným tempem, tak to by jsi asi měla pěknou otylku :wink: Já myslím, že jste prostě ukázkoví.
Shanee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
6.7.05 15:50

Ahoj Petra,

Emicka ti pribera uplne ukazkovo. Je uplne normalne, ze po narodeni priberaju deti najrychlejsie a ze sa to postupne spomaluje. Najdolezitejsie je, aby tam nejaky prirastok vahy bol, aj ked mensi, nez si asi predstavujes ;-) A aby bolo dost pocuranych plienok a nebola vpadnuta fontanela (znak nedostatku tekutin). Hovori sa, ze v polroku by mimi malo mat priblizne dvojnasobok porodnej vahy a v roku trojnasobok.

Gabika a Radko 1r

• Nahlásit
  • Citovat
1272
6.7.05 18:07

ahoj,
já bych byla taky v klidu!lepší než přibírat moc dlouho.mě malá přibírala kolem kila do téměř 10m.pořád jsem se strachovala,zbytečně.dnes je nám necelých 13m a máme 11kg.podle toho co píšeš,tak jste opravdu učebnicoví a daří se vám dobře.mimochodem moje dr. mě ujistila,že kojenému dítěti faldíky nejdou na tukové buňky a vyrostou z toho.a měla pravdu.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
6.7.05 21:51

Ahoj Luko,
já mám zase opačný problém.Naše malá mi ze začátku přibírala sotva 15deka za týden,pak to bylo 20, a teď přibírá týdně přes 30dkg.Jsou jí 4měsíce a ve 3 vážila 5,78kg a teď má skoro 7.Doufám,že se to zastaví,jinak budeme mít doma pěknou kouličku.
Buď v klidu,určitě hlady nebudou,myslím,že naši prckové se o papání dokáží ozvat. :wink:
Pa Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama